۵ کار ساده ای که می توانید برای تقویت روحیه شرکت انجام دهید

 بهبود روحیه

 

راهکارهایی برای بهبود روحیه شرکت

ارتقاء روحیه شرکت اهمیت زیادی در افزایش بهره‌وری و ایجاد محیطی پویا و خلاق دارد. با انجام این کارها، می‌توان بهبود و پیشرفت چشمگیری در عملکرد و اثرگذاری شرکت‌ها مشاهده کرد.

چیزهای کوچک در طول زمان جمع می شوند – در اینجا کاری است که می توانید انجام دهید تا روز یک نفر را در محل کار کمی بهتر کنید.

 

نکات گفته شده توسط مشارکت کنندگان کارآفرین متعلق به خودشان است. صاحبان مشاغل و مدیران همیشه به دنبال راه هایی برای افزایش بهره وری در محل کار هستند. یک شرکت نمی تواند موفق شود مگر اینکه همه با انگیزه و مایل به کار سخت برای رسیدن به اهداف مشترک باشند. بیش از حد انتقادی بودن و مدیریت خرد تیم شما اغلب نتیجه معکوس می دهد و باعث می شود کارکنان بیشتر احساس استرس و رنجش کنند.

 

در عوض، باید برای ایجاد یک محیط کاری شاد و آرام که در آن همه احساس ارزشمندی و قدردانی کنند، تلاش کنید. شناخته شده است که شادی و بهره وری دست به دست هم می دهند. بنابراین، اگر می‌خواهید افزایش درآمد و رسیدن به اهداف را با سرعت بیشتری مشاهده کنید، فقط به نتیجه نهایی نگاه نکنید، بلکه نگرش‌ها و طرز فکر تیم خود را نیز در نظر بگیرید. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما در انجام این کار کمک می کند.

 

کارهای ساده ای که می توانید برای تقویت روحیه شرکت انجام دهید

 

به همکاران بازخورد مثبت بدهید

وقتی یکی از همکاران کاری انجام می دهد که روز شما را خوش می کند، حتما به او اطلاع دهید. همه دوست دارند احساس قدردانی کنند، با این حال بسیاری از مردم از اعمال ساده محبت آمیز که باعث می شود دیگران احساس کنند تلاش آنها ارزشمند است، غفلت می کنند.

 

این می تواند مربوط به کار یا هر حرکت ساده ای باشد که به شما کمک کرده است. آنها ممکن است پیشنهاد داده باشند که در پروژه ای شرکت کنند تا به شما در رسیدن به یک ضرب الاجل یا رسیدن به اهداف کاری خود در ماه کمک کنند. هر اقدام مثبت، مهم نیست که چقدر کوچک باشد، باید با بازخورد مثبت برای تشویق رفتار مشابه در آینده تایید شود. اگر چیز کوچکی است، یک تشکر ساده ممکن است کافی باشد، اما اگر مهم‌تر است، می‌توانید یک کارت یا یک هدیه ساده برای آنها بفرستید. فقط مطمئن شوید که در مورد کاری که آنها انجام داده اند و تأثیر آن بر شما مشخص است.

 

به همکاران بابت بردهایشان تبریک می گویم

علاوه بر ارائه بازخورد مثبت، شما همچنین باید به همکاران برای هر پیروزی یا دستاوردی تبریک بگویید. هیچ‌کس نمی‌خواهد احساس کند که سختی کارش به‌ویژه در محل کار نادیده گرفته می‌شود. بنابراین، برای قدردانی از دستاوردهای کارکنان – بزرگ یا کوچک – وقت بگذارید. شاید آنها از اهداف فروش ماهانه خود فراتر رفته اند یا مشتری جدیدی وارد کرده اند.

 

مهم نیست پیروزی چه بود، مطمئن شوید که آن را تصدیق کرده و آنها را تشویق کنید که آن را ادامه دهند. ممکن است یک ایمیل ساده کافی باشد، یا در صورت امکان، شخصاً به آنها تبریک بگویید. حتی ممکن است میزبانی یک جلسه منظم را برای قدردانی از دستاوردهای کارکنان در نظر بگیرید. اما آن را بین بازخوردها و بهبودهای درخواستی قرار ندهید – اجازه دهید تمجیدها به تنهایی بایستند و در صورت لزوم راه دیگری برای رسیدگی به بهبود پیدا کنند.

برنامه های مشترک ایجاد کنید.

 

انسان ها موجوداتی اجتماعی هستند و وقتی به صورت گروهی کار می کنیم، پیشرفت می کنیم. بنابراین، برای ایجاد برنامه های مشترک و انتقال اهداف و انتظارات تلاش کنید. اگر کارکنان احساس کنند نیاز به درک واضح تری از آنچه از آنها انتظار می رود دارند، یا نمی توانند به طور موثر با همکاران و مدیریت ارتباط برقرار کنند، می توانند به سرعت ناامید و دچار استرس شوند. بنابراین، ایجاد برنامه‌های مشترک کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که کارکنان وقت خود را برای یافتن بهترین خدمات به شرکت یا تیم تلف نمی‌کنند. همچنین به تشویق کار تیمی و همکاری کمک می کند تا هیچ کس احساس انزوا یا کنار گذاشته شدن از فرآیند تصمیم گیری نکند.

 

یک گفتگوی باز را تشویق کنید

ارتباط برای یک محیط کاری شاد و سازنده ضروری است، بنابراین گفتگوی باز بین کارمندان، مدیریت و سایر شرکای کلیدی را تشویق کنید. به طور منظم در مورد پیشرفت تیم صحبت کنید و در مورد اینکه چه چیزی خوب کار می کند و چه چیزی می تواند بهبود یابد بازخورد دریافت کنید.

 

در جلسات منظم کارکنان خود زمانی را برای پاسخ به چند سوال اختصاص دهید:

– چگونه می توانیم به یکدیگر کمک کنیم از زمان به نحو احسن استفاده کنیم

– بزرگترین اتلاف کنندگان وقت ما به عنوان یک گروه چه کسانی هستند؟

– چه نوع استراحت هایی برای کمک به تمرکز بیشتر ما ضروری است؟

 

به خاطر داشته باشید که ایمیل و مکالمه جنبه های ضروری یک زندگی کاری-اجتماعی سالم هستند، اما معاشرت بیش از حد می تواند تمرکز را کاهش دهد. همچنین، به یاد داشته باشید که استراحت از نظر علمی ثابت شده است که تمرکز را در دراز مدت بهبود می بخشد. با این حال، شما باید در مورد زمان و نوع وقفه هایی که برای بهبود بهره وری و جلوگیری از ایجاد حواس پرتی غیر ضروری استفاده می کنید، استراتژیک باشید.

 

هنگام ایجاد این گفتگوی باز، سعی کنید آن را حول این موضوع متمرکز کنید که چگونه گروه می تواند پیشرفت کند و افراد خاصی را متمایز نکنید. این کار ارائه انتقاد سازنده را بدون اینکه احساس کنید شخص خاصی را تنبیه می کنید آسان تر می کند.

 

اهداف روشنی برای بهره وری و شادی تعیین کنید

در نهایت، شما همچنین باید بحث در مورد اهداف بهره وری و شادی در محل کار را در اولویت قرار دهید. در حالی که تعیین اهداف مرتبط با به دست آوردن یا تکمیل وظایف برای نگه داشتن همه در مسیر ضروری است، این نباید تنها نگرانی شما باشد. همچنین، در مورد راه‌هایی بحث کنید که می‌توانید با دریافت بازخورد از کارکنان خود، سطح کلی شادی و راحتی محل کار را بهبود بخشید.

 

شما می توانید هدف خود را میزبانی یک مهمانی پیتزا در ماه تعیین کنید یا به طور منظم یک نفر را در دفتر به خاطر سخت کوشی خود بشناسید. هنگامی که متوجه شدید که شادی و بهره وری دست به دست هم می دهند، شروع به تلاش مداوم برای بهبود طرز فکر و رفاه تیم خود خواهید کرد. هر کس اگر احساس کند منبع شادی شخصی آنها شناخته شده و تغذیه می شود، بهره وری بیشتری خواهند داشت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *