۶ مرحله برای برطرف کردن سقوط در موتورهای جستجو

۶ مرحله برای برطرف کردن سقوط در موتورهای جستجو را در این مطلب برای شما بیان می کنیم تا اگر درگیر چنین مشکلی شده اید، بتوانید به خوبی از عهده ی آن بر آیید.

گاهی ممکن است وقتی که در حال بررسی اطلاعات سایتتان هستید، با یک افت رتبه ی شدید و یا افت بازدید شدید روبرو شوید و ندانید که به چه علت این اتفاق افتاده است. حتی بزرگ ترین سئو کارهای جهان هم با این مشکل روبرو شده اند پس اصلا احتیاجی نیست که خودتان را سرزنش کنید! شما باید مواردی که ممکن است برروی تجربه کاربران و سئو تاثیر گذاشته باشند را بررسی کنید و با آزمودن تمامی آن ها بهترین چهارچوب را برای کارتان انتخاب کنید.

اقدامات لازم برای برطرف کردن سقوط در موتورهای جستجو

شما در ابتدا باید با استفاده از ابزارها و اطلاعاتی که دارید دلایل احتمالی این اتفاق را بررسی کنید. همچنین با تکیه بر دانش و تجربه ی خودتان هم می توانید بخشی از این کار را انجام دهید. به عنوان مثال با بررسی بخش ها و منابع مختلف ببینید که چه چیزهایی از نظر فنی و یا قانونی اشتباه هستند. به طور کلی افت رتبه می تواند دلایل مختلفی مانند پنالتی شدن در گوگل، مسائل فنی سایت، برتری گرفتن رقبا، لینک های خراب و اشتباه و … داشته باشد. پس از آن که شما دلیل و یا دلایل افت رتبه ی سایت را فهمیدید، باید نسبت به برطرف کردن آن ها و یا بهبود شرایط سایت اقدام کنید. با ما همراه باشید تا اصلی ترین موارد درباره ی راه حل سقوط در موتورهای جستجو به شما بگوییم.

ما در این مطلب به شما راه حل هایی کلی و جامع را ارائه می دهیم. شما با توجه به مشکلات سایتتان و این که کدام یک از آن ها تاثیر بیشتری در سقوط سایت داشته است، نوع و حجم کارتان برروی هرکدام از این موارد را می بایست تنظیم کنید.

۱٫ بهبود سرعت

سرعت سایت تاثیر مستقیمی بر سئو دارد و همچنین تجربه ی کاربری را هم تحت تاثیر خودش قرار می دهد. اقداماتی که در بهبود سرعت سایت موثر هستند را در زیر می بینید:

  • پاک کردن افزونه های غیر ضروری
  • بهینه کردن تصاویر ( می توانید از ابزار Imagify استفاده کنید )
  • بهینه کردن کدهای جاوا اسکریپت
  • مینیفای و بهینه کردن کدهای CSS ( می توانید از ابزار Autoptimize استفاده کنید )

۲٫ بهبود تایپوگرافی

تایپوگرافی و ظاهر نوشته های شما به صورت مستقیم در تجربه ی کاربری تاثیر می گذارد و همین می تواند عامل تعیین کننده ای در سئوی سایت باشد. مواردی مانند اندازه ی متن، رنگ متن، فونت متن، فاصله ی بین خطوط ، عنوان ها و هدینگ ها و … را بهبود دهید تا در مجموع تایپوگرافی سایت شما خوب باشد.

۳٫ برقراری ارتباط بین UI و کلمات کلیدی

کلماتی که به عنوان کلیدواژه های اصلی در نظر گرفته اید را به عنوان Call To Action و در مکان های مختلف دیگر که امکانش وجود دارد در UI استفاده کنید.

۴٫ افزودن فیلم، عکس و …

رسانه ها مانند فیلم و عکس، محتوایی هستند که می توانند کاربر را به مدت طولانی تری در صفحه ی سایت شما نگه دارند که همین موضوع تاثیر مستقیم بسیار زیادی در سئو و بهینه سازی سایت شما دارد. تلاش کنید تصاویر و فیلم های مرتبط با مطالبتان را در میان آن ها قرار دهید.

۵٫ سوالات بیشتری را پاسخ دهید!

کاربران همواره به دنبال دریافت پاسخ سوال هایشان و یا برطرف کردن نیازهایشان هستند که وارد سایت ها می شوند. شما باید سعی کنید سوالات مهم تر و بیشتری را برای کاربران پاسخ دهید تا درصد رضایت کاربران و همچنین میزان مراجعاتشان به سایتتان افزایش یابد.

۶٫ لینک های داخلی

لینک های داخلی را به درستی و در صفحات و بخش های مناسب قرار دهید. کاربران را به مطالب مشابه و یا محتوای مفیدی که برای آن ها وجود دارد بفرستید تا مدت زمان حضورشان در سایت و همچنین رضایت آن ها از خودتان را افزایش دهید. اینگونه می توانید شرایط مساعدی در سئو برای خودتان دست و پا کنید.

این ۶ نکته از مهم ترین نکات سئو بودند که شما می توانید برای پس گرفتن جایگاهتان در موتورهای جستجو از آن ها استفاده کنید. همچنین این نکات را همواره برای حفظ و بهبود سئوی سایتتان هم مورد استفاده قرار دهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud