۷ خریدی که به مرور باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود

بقیه پول

خریدهایی که باعث پس انداز کردن میشود

آیا می دانید؟ بعضی مواقع خرید وسیله ای گران قیمت باعث صرفه جویی در هزینه های شما می شود. در ادامه به بعضی از این موارد اشاره می کنیم.

هر کسی دوست دارد که بتواند پس انداز کند و در بسیاری از مواقع خرید با وسایل کم و یا ارزان سبب صرفه جویی می شود. اما گاهی مواقع خرید وسیله ای گران قیمت باعث صرفه جویی در هزینه های شما می شود. در ادامه به بعضی از این موارد اشاره می کنیم.

۱٫ استفاده از لامپ های LED

قیمت بالاتر لامپ های LED ممکن است شما را به دنبال لامپ های رشته ای یا هالوژنی کم هزینه تر سوق دهند، اما این واقعیتی است که لامپ های LED تا ۱۰ برابر به اندازه لامپ های معمولی دوام می آورند، باعث می شود که آنها هزینه بیشتری را داشته باشند! دلیل خوب دیگر برای انتخاب لامپ های LED این است که آنها در حدود ۱/۶ از برق لامپ های استاندارد استفاده می کنند، به این معنی که در هزینه قبض برق خود نیز صرفه جویی خواهید کرد. علاوه بر آن ها لامپ های LED را می توان درست کرد.

۲٫ خرید قهوه ساز

اگر متوجه شدید که در طول هفته چندین بار قهوه خریداری می کنید، می توانید با پول آن ها یک دستگاه قهوه ساز خریداری کنید و هزینه هایتان صرفه جویی کنید. ارزش آن را دارد که کمی بیشتر برای یک دستگاه با کیفیت هزینه کنید.

۳٫ استفاده از زودپز

زودپز، مانند بقیه ی قابلمه ها برای پخت غذا مناسب است اما با دیگر قابلمه ها تفاوت هایی دارند و آن این است که باعث پخت سریع غذا می شوند. و این در طولانی مدت باعث صرفه جویی در مصرف گاز می شود. پخت غذا در زودپز باعث صرفه جویی در وقت هم می شود.

۴٫ خرید یک قاب گوشی خوب

با وجود بسیاری از قاب های تلفن ارزان در فروشگاه ها، به نظر می رسد خرید یک قاب گوشی گران تر هدر دادن پول است. اما اینطور نیست قاب گوشی با کیفیت اما گرانتر باعث نگهداری از گوشی می شود و این باعث صرفه جویی می شود.

قاب گوشی با کیفیت علاوه بر محافظت بیشتر و بهتر از گوشی، باعث دیرتر خراب شدن قاب گوشی می شود.

۵٫ استفاده از دستمال پارچه ای

می توانید از دستمال پارچه ای باکیفیت، به جای دستمال کاغذی و یا حوله های کاغذی استفاده کنید. این در یک مدت زمانی سبب صرفه جویی در هزینه های شما می شوند. دستمال هایی را انتخاب کنید که دوام بیشتری داشته باشند و قابل شستشو در ماشین باشند. این نوع دستمال تا مدت ها به خوبی به شما خدمات می دهند.

۶٫ بطری قابل استفاده ی مجدد

از بطری های قابل استفاده ی مجدد برای استفاده از آب و یا قهوه و نوشیدنی های دیگر استفاده کنید. از بطری های عایق بندی شده استفاده کنید تا نوشیدنی های سرد را سرد و نوشیدنی های گرم را تا ساعت ها گرم نگه دارد. می توانید این نوشیدنی ها را در منزل آماده کنید و داخل بطری بریزید و به محل کارتان ببرید. با گذشت زمان متوجه صرفه جویی این هزینه ها می شوید.

۷٫ خرید کفش خوب و باکیفیت

شاید به نظر برسد خرید کفش خوب از هزینه های اضافی است، اما اینطور نیست. این کفش می تواند برای شما سال ها کار کند و در هزینه های شما صرفه جویی شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *