۸ راه تماس بیگانگان با ما

علا ئم ربوده شدگان توسط بیگانگان

فراتر از زمین

از چند سیگنال رادیویی ظریف گرفته تا هیولاهای بیگانه که کاخ سفیدرا بمباران می کنند ، داستان های علمی کاملاً با تصویری از بیگانگان در حال برقراری ارتباط با فانی ها ساخته شده است.

در حالی که برخی از این تصورات دور از ذهن است ، معلوم می شود که دانشمندان ساعت های بی شماری را صرف فکر کردن درباره چگونگی تمدن های فرازمینی می توانند با انسان ها انجام دهند. برخی از ایده های آنها تقریباً خارق العاده تر از وحشی ترین داستان های هالیوود است.

از بزرگترین ساختارهای بیگانه گرفته تا ربات های مینیاتوری ، در اینجا برخی از راههای رادیکال تر “مردان سبز کوچک” به احتمال زیاد با انسانها ارتباط برقرار می کنند.

ساختار مگا

البته ، نشانه های زندگی هوشمند لزوماً اشیاء ریز و درشتی نیستند – آنها نیز می توانند واقعاً بسیار بزرگ باشند. گرینسپون گفت ، برخی دانشمندان بر این باورند که بزرگترین ساختارهای بیگانه می تواند مانند علامتی بزرگ “بیا اینجا” باشد که نشانگر تمدنهای دیگر به حضور آنهاست. در حقیقت ، دانشمندان به تازگی چشم خود را به ستاره KIC 8462852 نگاه داشته اند ، که طی چند سال گذشته به طرز مرموز کمرنگ و درخشان می شود. برخی معتقدند که این ستاره توسط یک سازه بیگانه احاطه شده است که گاهی اوقات نور را از ستاره دور می کند – هرچند توضیحات دیگر شامل ازدحام سیارات فراخورشیدی یا دیسک شکل دهنده سیاره است.

در دسامبر سال ۲۰۱۵ دانشمندان از کمبود کامل ارتباطات از منطقه خبر دادند.

داگلاس واکوچ ، رئیس مؤسسه تحقیق ، بین المللی METI International سان سانفرانسیسکو ، در بیانیه ای گفت: “ما هیچ مدرکی مبنی بر تمدن پیشرفته که سیگنال های لیزر عمدی را به سمت زمین تابش می کند ، پیدا نکردیم.”

پالس های لیزر

گرینسپون گفت ، پالس های لیزر تکراری همچنین می تواند نشانه ای از نژاد بیگانه باشد که سعی در تماس با ما دارد ، زیرا ، از لحاظ تئوری ، لیزرها می توانند سیگنال یا پیام هایی را در مسافت های گسترده ارسال کنند. محققان برای یافتن این پالس های لیزر ، درخششهای بسیار روشن نور را کاهش داده اند که احتمالاً در اثر پدیده های طبیعی ایجاد نمی شوند.

با این حال ، تاکنون هیچ نشانه ای از سیگنال های بیگانه پیدا نکرده اند.

کاوشگرهای روبات

سیگنالهای بیگانه ممکن است به هیچ وجه در امواج الکترومغناطیسی حرکت نکنند. در عوض ، نشانه های زندگی هوشمند ممکن است اشیاء بسیار کوچکی باشد که تمدنهای پیشرفته برای کشف جهان به بیرون می فرستند.

گرینسپون گفت: “بیشتر منظومه شمسی هنوز کشف نشده است ، بنابراین برای همه ما می دانیم که می توان پروانه های بیگانه در کمربند سیارک یا مکانی در سطح مریخ را چرخش کرد.” “آنها می توانند کاملاً کوچک باشند. چه کسی می داند  فناوری بیگانه  تا جه اندازه قادر است – آنها می توانند اندازه توپ های گلف باشند.”

گرینسپون گفت ، یافتن این اشیاء می تواند به همان فناوری که دانشمندان می توانند برای نمونه برداری از آن مناطق استفاده کنند ، تکیه کند.

امواج رادیویی

در مقاله ۱۹۵۹ در مجله Nature ، فیزیکدانان فیلیپ موریسون و جوزپه کوکونی اظهار داشتند که دانشمندان باید علائم رادیویی را برای نشانه های زندگی فرازمینی جستجو کنند. دلیل این امر این است که امواج رادیویی به طور نسبی در جهان دچار آشفتگی می شوند ، بدون جذب و تجدید مجدد اشیاء آسمانی. دیوید گرینسپون ، اخترشناس شناس در موسسه علوم سیاره گفت: “بنابراین  فرازمینی ها که امیدوارند پیام آنها در مسافت های طولانی منتقل شود ، منطقاً به این رسانه متوسل می شوند.

برای ده ها سال ، این روش غالب برای جستجوی بیگانگان بوده است. به عنوان مثال ، جستجوی اطلاعات فرازمینی (SETI) داده های تلسکوپی را برای امواج رادیویی مانند سیگنال پاک کرده است.

البته کل جستجو بر این فرض استوار است که بیگانگان درست مثل ما فکر می کنند ، که شاید اینگونه نباشد.

گرینسپون به Live Science گفت: “بیگانگان لزوماً مجله طبیعت را نمی خوانند.”

تابش 

البته همه بیگانگان برای یافتن موجودات دیگر در جهان بزرگ و تنها در ماموریتی نخواهند بود. برخی ممکن است بیشتر امیدوار باشند که موجودیت خود را پنهان کنند. اگر اینگونه باشد ، آنها هیچ تلاشی برای اعلام وجودشان نمی کنند.

با این حال ، فریمن دایسون ، فیزیکدان نظری ، استدلال کرده است که حتی امپراطوری های آسمانی ممکن است با استفاده از یک شی مداری که به عنوان کره Dyson شناخته می شود ، انرژی را برای سیفون انرژی از یک ستاره در مجاورت توسعه دهند.

Dyson پیش از این به Live Science Science گفته بود: “این به هیچ وجه نباید کره باشد ،” مگر در مکانی که بیگانگان با آن انرژی زیادی تولید می کنند. “

این حوزه های Dyson سپس گرمای زباله ، یک محصول جانبی غیرقابل اجتناب از توان ستاره مهارکننده را به شکل تابش مادون قرمز پرتاب می کنند. در حال حاضر ، محققان تلسکوپ Allen Telescope Array و طیف سنجی مادون قرمز Wide-Survey Survey Explorer (WISE) در حال شستشوی آسمان برای علائم چنین پرتوهای زباله ای هستند.

رقص ستاره

گرینسپون گفت ، دیگران پیشنهاد کرده اند که تمدنهای بسیار پیشرفته می توانند مهندسین پیشرفته آسمونی باشند و ستارگان را به سمت یکدیگر عجیب یا به شدت هندسی سوار کنند که بعید است به طور اتفاقی رخ دهد.

گرینسپون گفت: “آنها می توانند چیزی را بسازند که از مسافت بسیار زیاد در کهکشان یا حتی از کهکشان های دیگر قابل مشاهده باشد. “هیچ کس چیزی شبیه به این ندیده است.”

دیگران ممکن است در واقع از قدرت ستاره برای ایجاد پیام استفاده کنند. به عنوان مثال ، اگر بیگانگان می توانستند ستارگان کوچک و بسیار متراکمی به نام ستاره های نوترونی را به روشی درست بچرخانند ، می توانند این ستاره ها را به عنوان نوعی از چراغ چشمک زن تابش دهند.

در حقیقت ، هنگامی که ستاره های نوترونی کشف شدند ، دانشمندان فکر می کردند که ممکن است پیام هایی از “مردان سبز کوچک” باشند. (این کشف آنتونیو هویش ستاره شناس را بدست آورد و جایزه نوبل فیزیک را بدست آورد ؛ دانشجوی فارغ التحصیل وی ژوزلین بل برنل ، که برای اولین بار این ستاره را کشف کرد ، برای افتخار عالی به تصویب رسید.) [Nobel Will-Bes: 6 دانشمندی که برای دریافت جایزه دریافت کردند. ]

سوزن در انبار کاه

حتی اگر بیگانگان سعی در برقراری ارتباط دارند ، هیچ تضمینی برای دریافت پیام های آنها وجود ندارد. جهان دارای ۹۱ میلیارد سال نوری است و پیام ها از هر کجا می توانند دریافت کنند.

برای محدود کردن جستجو ، برخی معتقدند که بیگانگان احتمالاً اگر می دانند ما اینجا هستیم ، پیام خود را برای ما ارسال می کنند. مطالعه ای که در فوریه ۲۰۱۶ در ژورنال preprint arXivfound منتشر شد مبنی بر وجود ۸۲ ستاره در منطقه حمل و نقل زمین یا منطقه ای از آسمان که دارای یک دید مستقیم به زمین است ، وجود دارد.

“رنه هلر” ، نویسنده پژوهش ، اخترشناس شناس در موسسه منظومه شمسی ماکس پلانک گفت: “در امتداد این خط ، یک باند بسیار کوچک وجود دارد. نوار کمتری از درجه ای که از آن ناظران خارج از قطب زمین می توانند از زمین آفتاب در حال گذر باشند.” تحقیقات در گوتینگن ، آلمان.

هلر و همکارش رالف پودریتز در دانشگاه مک مستر در همیلتون ، کانادا ، پیش بینی کردند که ممکن است تا ۱۰۰۰۰۰ ستاره در این منطقه از آسمان وجود داشته باشد – برخی از آنها می توانند سیاره هایی را که در حال چرخش زندگی با آنها دور می شوند وجود داشته باشد.

یکی از مزایای این رویکرد این است که در برشی کوچک از آسمان جستجو نسبتاً آسان است.

هلر به Live Science Science گفت: “شما فقط می توانید در طی چند ماه ممکن است کل منطقه ترانزیت زمین را لاغر یا اسکن کنید ، بسته به این که میدان دید تلسکوپ رادیویی شما چقدر بزرگ باشد.”

اگر این سیارات سیارات فراخورشیدی پنهان باشد ، آنها در همان محله کهکشانی نیز قرار می گیرند – حداکثر چند صد سال نوری با ما فاصله دارند.

بخشی از اکتشافات فضا

گرینسپون گفت ، جستجو در قالب های هوشمندانه زندگی ممکن است نیازی به مگاپروژکت های اختصاصی نداشته باشد.

گرینسپون با اشاره به نقاطی مانند کمربند سیارک گفت: “ما قصد داریم سفینه فضایی را به این مکان ها ارسال کنیم تا اکتشاف کنیم.” “بنابراین ، در حالی که منظومه شمسی را کاوش می کنیم ، حداقل باید از احتمال یافتن چیزی واقعاً غیر طبیعی که مصنوعی باشد آگاه باشیم.”

در هر صورت ، اگر موجودات هوشمندی در جهان وجود داشته باشند ، شانس هستند ، آنها دقیقاً می دانند برای برقراری ارتباط چه باید بکنند.

گرینسپون گفت: از نظر ریاضی ، نمایش بسیار ساده است و از نظر منطقی ، این حس را می بخشد که آنها بسیار پیشرفته تر خواهند بود. “ما چنین کودکانی مانند یک تمدن هستیم ؛ هر کسی که در خارج از کشور تلاش می کند با ما تماس بگیرد احتمالاً رابطه بسیار طولانی تری با علم و فناوری دارد.”

گرینسپون گفت ، بنابراین اگر بیگانگان سعی در ارتباط با ما دارند ، احتمالاً تقصیر ما این است که ما سیگنال های آنها را از دست می دهیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *