اعتراف آژانس فضایی و ناسا به وجود موجودات فرازمینی

شواهد معجزات قرآن

آژانس فضایی در توضیحاتی در خصوص وجود زندگی در فراسوی کره زمین با اشاره به پهناوری جهان هستی، احتمال وجود موجودات فرازمینی را قوی دانست.

 وجود موجودات فرازمینی و چگونگی زندگی آ‌ن‌ها سالیان سال است که محل کنجکاوی انسان به ویژه دانشمندان واقع شده است. مشاهده برخی شواهد و مدارک در این زمینه توسط فضانوردان و محققان ناسا، این تصور را قوت بخشیده که در جایی فرای کره زمین و در بستر کیهان، موجوداتی زندگی می‌کنند که ممکن است زندگی هوشمندانه داشته باشند. البته این مسئله همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار داشته و هنوز دلیل محکمی برای اثبات آن وجود ندارد و در این میان ناسا به عنوان رسمی‌ترین مرجع، نتوانسته مدرک قابل قبولی برای آن ارائه دهد.

اما جرقه‌های فرضیه وجود موجودات فرازمینی به صورت جدی‌تر از آنجا در ناسا زده شد که تبدیل به یک دغدغه برای محققان شد. در سال ۲۰۰۷ فردی با طرح سوالی مبنی بر اینکه ” چرا دولت و ناسا با یقین وجود زندگی هوشمندانه در فراسوی کره زمین را نادیده می‌گیرند؟ ” این مسئله را با موسسه علوم قمری ناسا (NLSI) که اکنون موسسه مجازی تحقیقات اکتشاف سیستم خورشیدی (SSERVI) است، به چالش کشید؛ او با این اعتقاد این سوال را مطرح کرد که دولت و ناسا می‌دانند دقیقا که آیا زندگی هوشندانه‌ای در خارج از کره زمین وجود دارد یا خیر.

این فرد در ادامه سوالش گفت: باور اینکه بشر تنها موجود دارای زندگی هوشمندانه در جهان است، ساده لوحانه به نظر می‌رسد؛ حتی اگر تمام گزارش‌ها درباره یوفو‌ها و تماس‌های خارج از زمین نادرست باشد، هنوز هم منطقی نیست که باور کنیم انسان در جهان تنهاست.

دیوید موریسون که در آن زمان به عنوان مدیر موقت مؤسسه ناسا فعالیت می‌کرد، در پاسخ به سوال این فرد گفت: من نمی‌دانم که در دولت و ناسا از چه کسی شکایت دارید؛ من هرگز درباره این نوع انکاری که شما به آن اشاره دارید، چیزی نشنیده‌ام، مطمئناً و احتمالاً زندگی در فراسوی زمین از جمله زندگی هوشمند وجود دارد؛ با این حال تاکنون هیچ مدرک قطعی‌ای در این زمینه دیده نشده است، اما این نمی‌تواند مانع از نگاه افراد به این مسئله شود؛ شاید آنچه موجب سردرگمی شما شده مفهوم” اعتقاد ” به زندگی هوشمند است، اما علم یک موضوع اعتقادی نیست بلکه مبتنی بر شواهد و مدارک است. در زندگی روزمره همه مردم اعتقادات خود را حفظ می‌کنند، اما این واژه مناسبی نیست که بتواند در مورد شناخت علمی ما از طبیعت به کار رود.

 

برد بیلی دانشمند NLSI همچنین در پاسخ به سوال فرد دیگری از آژانس فضایی درباره اینکه آیا اعتقادی به وجود موجودات فرازمینی دارد یا خیر؟ گفت: مفهوم داشتن زندگی با زندگی هوشمندانه متفاوت است؛ در حال حاضر در بین تحقیقات انجام شده توسط SETI، تجزیه و تحلیل شهاب سنگ‌های مریخ، یافته‌های اخیر متان موجود در جو مریخ و سایر مطالعات مشابه، هیچ مدرکی دال بر زندگی در سیارات دیگر و یا حتی زندگی هوشمندانه وجود ندارد؛ با این وجود من شخصاً خوش بین هستم و اگر چه ” ایمان ” یک کلمه قوی است، اما احساس می‌کنم جودی فاستر در فیلم Contact (۱۹۹۷) پاسخ خوبی در این باره داشت: ” جهان مکان بسیار بزرگی است بزرگتر از هر چیزی که حتی در تصور بگنجد، بنابراین اگر فقط این ما باشیم که در آن زندگی می‌کنیم، به نظر می‌رسد یک فضای هدر رفته وحشتناک است. “

در اواخر ماه جاری، ناسا مریخ نورد ۲۰۲۰ perseverance را راه اندازی خواهد کرد. هدف اصلی این مأموریت جمع آوری و تحلیل نمونه‌هایی از زندگی مریخی برای یافتن نشانه‌های زندگی باستانی است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *