۸ علامت که به صورت ظریفانه شما را به باردار بودن مشکوک میکند

آیا می خواهید بدانید که باردار هستید یا خیر؟ تست بارداری روش مطمئنی برای آگاهی از باردار شدن است. ممکن است به برخی نشانه های ظریف بارداری دقت کنید – خستگی ٬ تهوع ٬ تکرر ادرار ٬ و حساس شدن سینه ها. در این قسمت ٬ چنانچه تصمیم به باردار شدن دارید ٬ به بیان نحوه صحیح و علمی پاسخ به این علائم می پردازیم.

خستگی
خستگی شدید و غیرقابل توضیح معمول ترین نشانه ابتدای بارداری است. چنانچه احتمال باردار بودن شما وجود دارد ٬ خستگی خود را با دریافت بیش از حد کافئین پاسخ ندهید. برعکس ٬ به بدن خود گوش دهید ٬ آرام بوده و سعی کنیدکه خیلی خوب استراحت کنید.

بیزاری از غذا
چنانچه با باز کردن در یخچال حال شما به هم می خورد و یا قادر به عبور از کنار رستوران نیستید مگر اینکه جلوی بینی خود را بگیرید ٬ احتمال باردار بودن شما وجود دارد. بسیاری از زنان گزارش کرده اند که نفرت و بیزاری شدید غذایی یکی از صورت می گیرد. بهترین HCG نشانه های اولیه ابتدای بارداری شان است؛ که به دلیل افزایش سطوح هورمون بتا راهکاری که بتواند به شما کمک کند دوری از محرک های احتمالی است.

حساسیت به بوها
بوهایی که هیچ گاه خوشایند نبوده اند (مانند بوی سیگار) و حتی بوهایی که برایتان خوشایند بوده است (مانند بوی عطر همسرتان) برایتان تهوع آور می شوند که نشانه ای از مراحل آغازین بارداری است. برخی زنانِ تحت اقدام برای بارداری می باشد. متاسفانه راه حلی جز HCG منتظر چنین نشانه ای هستند. این علامت نیز ناشی از افزایش سطوح هورمونی دوری از آنها وجود ندارد به ویژه دوری از دود سیگار که برای سلامتی شما و جنین تان مضر تلقی می شود.

استفراغ و تهوع
استفراغ و تهوع می توانند یکی از علائم مشخص کننده باردار شدن شما باشند. مقصر بروز این دو علامت افزایش سطوح هورمونی در ابتدای بارداری است. آگاهی از اینکه تهوع صبحگاهی می تواند یک نشانه خوب باشد نیز کمک کننده است که منجر به تهوع صبحگاهی می شود نشان دهنده بارداری نمو کننده و رو به HCG چراکه سطوح افزایش یافته هورمون جلو است. زمان غذا خوردن شما نیز باعث ایجاد تفاوت در بروز چنین نشانه ای می شود. راه حل ممکن این است که نباید اجازه دهید معده تان خیلی خالی بماند. پیشنهاد می شود که در کنار تخت خود تعدادی کراکر بگذارید و صبح ها پیش از بیرون آمدن از تختخواب در دهان بگذارید و میل کنید. تکرر مصرف غذا با حجم کم در طی روز توصیه مفیدی است و درست قبل از به تختخواب رفتن نیز یک میان وعده کوچک داشته باشید. آبنبات نعنایی و لیمویی نیز می توانند حالت تهوع را کاهش دهند. ویتامین های مخصوص این دوران هم می توانند تهوع را در برخی زنان باردار تحریک کنند. توصیه می شود که ویتامین ها با معده خالی دریافت نشوند. بسیاری از زنان احساس بهتری را با دریافت شب هنگام ویتامین ها یا دریافت شان با وعده شام گزارش کرده اند. چنانچه غالبا دچار استفراغ می شوید از پزشک خود در مورد روش های درمانی راهنمایی بگیرید.

حساسیت ٬ آماس و تورم سینه
تغییرات سینه یکی از نشانه های اولیه بارداری به شمار می رود. بهترین راهکار برای مدارا با حساسیت سینه گرفتن یک لباس زیر مناسب است. به عنوان مثال نوع راحتی و نخی می تواند کمک کننده باشد.

تکرر ادرار
رحم در اوایل بارداری رشد کرده و به مثانه فشار وارد می کند و لذا منجر به تخلیه مکرر ادرار می شود. راهکاری برای اجتناب از چنین شرایطی وجود ندارد ٬ البته رفتن به دستشویی درست قبل از وقت خواب می تواند منجر به اندکی خواب بیشتر شود.

تنگی نفس
برخی از زنان تنگی نفس خفیفی را در اوایل بارداری و گاه در طول بارداری شان احساس می کنند. تنگی نفس بارداری به دلیل نیاز مازاد مادر به اکسیژن است که ناشی از رشد جنین می باشد. این امکان وجود دارد که هر چه بارداری جلوتر می رود این تنگی نفس شدید تر شود. در چنین شرایطی توصیه می شود که آن را به عنوان نشانه نرمالی از بارداری لحاظ نکنید و در صورت همراهی آن با یکی از موارد زیر ٬ با پزشک خود مشورت کنید:
بروز ناگهانی تنگی نفس که ارتباطی با فعالیت بدنی نداشته باشد.
نفس کشیدن برای مادر با درد همراه باشد.
احساس تنگی نفس و یا به اصطلاح نفس کم آوردن در زمان دراز کشیدن تشدید شود.
اینها نشانه هایی از شرایط جدی تر محسوب می شوند.

تغییرات فیزیکی
چنانچه فکر می کنید باردار هستید ٬ وقت ملاقاتی با پزشک زنان خود تنظیم کنید. در حقیقت در صورت بارداری تغییراتی در رنگ واژن ایجاد می شود که یک متخصص زنان می تواند با معاینه رحم به تعیین آنها بپردازد.به خاطر داشته باشید در حالیکه موارد ذکر شده نشانه های آغازین بارداری به شمار می روند ٬ همچنان نشانه ها و علائم دیگری از جمله سندرم نیز وجود دارد. قابل اعتمادترین نشانه اولیه بارداری ٬ قطع اولین قاعدگی ماهیانه می باشد ٬ البته (PMS) پیش از قاعدگی اگر فرد پریودهای منظمی داشته باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *