۸ نکته مهم سئو برای ارتقاء رتبه سایت در گوگل

 

۱٫انتخاب کلمات کلیدی اصلی

خیلی مهم است که بدانید کلمات کلیدی محتوایی که قصد نوشتن آن را دارید چه هست. اگر بگویم طبق کلمات کلیدی باید محتوا بنویسید شاید زیاد حرف جالبی نباشد. ولی باید سعی کنید در مقالات و کلا محتوای سایت خود از کلمات کلیدی حوزه کاری خود که قصد دارید با اون کلمات کلیدی در گوگل دیده شوید استفاده کنید. برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب حوزه کاری خود می توانید از ابزار Google trends استفاده کنید. این ابزار به شما نشان می دهد کلمه کلیدی مورد نظر شما به چه میزان در گوگل طی یک ماه توسط کاربران جست و جو شده است و از همه مهمتر کلمات کلیدی شبیه به آن را هم که توسط کاربران جست و جو شده است را به شما نمایش می دهد.

 

۲٫تولید محتوای با کیفیت

اگر از من بپرسید مهمترین چیز در سئو چیست؟ در یک کلمه می گویم تولید محتوا. البته چه محتوایی؟ محتوای با کیفیت و ارزشمند چیزی است که در بسیاری از سایت های ایرانی کمتر به چشم می خورد. خب چرا از این راه برای پیشی گرفتن از رقبای خود استفاده نکنید. البته تولید محتوای ارزشمند کار سختی است ولی نشدنی هم نیست. سعی کنید تولید محتوای خود را منظم انجام دهید و برای این کار از یک تقویم محتوا استفاده کنید.

 

۳٫استفاده از کلمه کلیدی در عنوان صفحه

سعی کنید حتما از یکی از کلمات کلیدی خود در عنوان صفحه استفاده کنید. منظور از عنوان صفحه هم صفحه اصلی و هم صفحه مقالاتتان است. مثلا یکی از کلمات کلیدی وب سایت همیار وب “کسب و کار اینترنتی” است که در عنوان صفحه اصلی سایت از آن استفاده کردم. همچنین در اکثر مقالاتی که مربوط به کسب و کار اینترنتی نوشتم این کلمه کلیدی را در عنوان آن به کار بردم. مثلا صبر و از خود گذشتگی در کسب و کار اینترنتی

 

۴٫استفاده از کلمات کلیدی در متا تگ

خیلی مهم است که کلمات کلیدی مربوط به حوزه کاری خود را در متا تگ یا description سایت خود استفاده کنید. این قضیه هم مثل مورد قبلی باید هم در صفحه اصلی سایت و هم در صفحات داخلی سایت (مقالات) از آن ها استفاده کنید. در واقع با این کار حداکثر تاثیر گذاری کلمات کلیدی انجام می شود.

 

۵٫استفاده از کلمات کلیدی در پاراگراف اول

اگر می خواهید مقاله ای بنویسید سعی کنید حتما در پاراگراف اول از کلمات کلیدی مربوط به حوزه کاری خود استفاده کنید. خیلی خوب است که دقیقا عنوان مقاله خود را در پاراگراف اول نوشته خود بنویسید. البته استفاده زیاد از کلمات کلیدی طوری نباشد که باعث تولید اسپم شود.

 

۶٫سئوی تصاویر

اگر نوشته شما دارای عکس نیست سخت در اشتباهید. اولا سعی کنید حتما حتما حداقل از یک عکس در نوشته خود استفاده کنید. ثانیا از کلمات کلیدی خود در تگ title تصاویر خود استفاده کنید.برای این کار بهترین کاری که می توانید انجام دهید استفاده از عنوان نوشته خود است. یعنی دقیقا همان عنوان مقاله خود را در تگ title عکسی که در همان نوشته است قرار دهید. البته می توانید از جملات و عباراتی مشابه آن هم استفاده کنید. مثلا عنوان مقاله شما چگونه رتبه یک گوگل را کسب کنیم؟ است. می توانید از عنوان “رتبه یک گوگل شوید” هم در تگ title عکس خود استفاده کنید.

 

۷٫لینک های داخلی

استفاده از لینک های داخلی در صفحات سایت کاری است که باید حتما انجام دهید. بهترین راه، استفاده از پیشنهاد خواندن دیگر مقالات سایت است. سعی کنید همیشه در بین پاراگراف های مقالات خود پیشنهاد خواندن مقالات مرتبط با آن مقاله را به کاربرانتان بدهید. برای این کار دقت کنید که دقیقا عنوان مقاله پیشنهادی را عینا بنویسید و آن را به صفحه مربوط به خودش لینک کنید. لینک دادن به مقالات قدیمی در مقالات جدیدتان کار بسیار مفیدی است.

 

۸٫لینک های خارجی

خب رسیدیم به مهمترین بخش سئو یعنی لینک های خارجی. همیشه درباره اهمیت بک لینک های سایت در سئو صحبت کردم و اگر بخواهم درباره کیفیت و طرز لینک سازی خارجی برای سایتتان صحبت کنم فکر می کنم کار کلیشه ای باشد. باز هم تاکید می کنم یکی از مهمترین کارها در سئو گرفتن بک لینک است. هم معتبر، هم با کیفیت و هم بی کیفیت، هم فالو و هم نوفالو ، هم مرتبط و هم نا مرتبط مهم است. برای ساخت بک لینک های حرفه ای و با کیفیت می توانید از محصول افزایش ترافیک سایت استفاده کنید.

 

جمع بندی و سخن آخر

همیشه گفتم و باز هم می گویم که بهترین سئو کار خودتان هستید. سعی کنید سئوی سایت خود را به هیچ کس جز به خودتان واگذار نکنید. سعی کنید پروسه سئو و بهینه سازی سایت خود را به صورت آهسته و پیوسته انجام دهید. در ساخت بک لینک ها زیاده روی به هیچ وجه نکنید. یک شبه ۱۰۰ تا بک لینک ساختن کار زیاد سختی نیست ولی اصلا کار درستی نیست! امیدوارم از این مقاله هم استفاده کافی را برده باشید. هر گونه سوالی درباره سئو و بهینه سازی سایت خود دارید همین جا از من بپرسید. خوشحال می شوم شما را در سئو کردن سایتتان کمک کنم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *