مرموز ترین کتاب دنیا خوانندگان را به بلا مبتلا می کند

کتاب نکرونومیکون رستاخیز مردگان و یا کتاب دیوانه کننده القابی است که روی این کتاب نهاده اند. نام دیگرش اما الضعیف است. نویسنده اصلی این کتاب فردی بدوی اهل شام به نام عبدل ال حضرت در سال ۶۹۹ نوشته شده است.

بعد از آنکه کتاب توسط ال حضرت به پایان رسید. بدن تکه تکه شده اش پیدا شد. دلیل و نحوه قتل نامعلوم  بود. کتاب اصلی (نمونه دیگری از این کتاب توسط اچ پی لاو کرفت نوشته و در ژانر  وحشت روانه بازار شد) شامل ۷ جلد است. و در ارتباط با آینده بشریت پیشگویی هایی در آن گنجانده شده است. بنا به ادعایی تعدادی از پیشگویی های نوستر آداموس برگرفته از این کتاب است.

مدرکی از سال ۱۴۸۷ توسط  راهب وارمیوس (olaus wormius) بر جای مانده است. او طبق این نوشته به کتاب بسیار خطرناکی اشاره میکند. این کتاب مرموز خواننده را به شدت تحت تاثیر خود قرار می دهد. وارمیوس در یکی دیگر از نوشته هایش می گوید: وقتی ترجمه کتاب به دستم رسید. مقداری از آن را مطالعه کردم و بلافاصله آنرا در آتش سوزاندم. چون حقایقی در آن  فاش میشود که هنوز هیچکس برایش آماده نیست. به زمان بسیار زیادی برای درکش محتاجیم!

اما ترجمه ای که راهب واریوس ادعا میکرد در آتش سوزانده است. سال ۱۵۸۶ در پراگ یکبار دیگر پیدا شد. اما در دستان فردی که همه او را به عنوان جادوگر میشناختند. دکتر جان دی و دستیارش ادوارد کلی، بنا به شایعه ها این دو بعد از پیدا کردن این کتاب سعی در زنده کردن مردگان! کردند.

کتاب سپس بوسیله فردی کلکسیونر به نام الیاس اشمول به کتابخانه بودلین آکسفورد هدیه داده شد. از این کتاب دو نسخه دیگر در کتابخانه های موزه بریتانیا و واتیکان  موجود است. نسخه کتاب نکرونومیکون کتابخانه بودلین در سال ۱۹۳۴ ناپدید شد. گفته میشود هیتلر به علت علاقه زیادش به متافیزیک به نحوی این کتاب را بدست آورد و بعد از آن دیگر ردی از آن نسخه در دست نیست.

نسخه موجود در موزه بریتانیا در سال ۱۹۴۰ از فهرست خارج و به انبار منتقل شد. سپس همراه جواهرات سلطنتی خانواده پادشاهی در گالر قلعه حفاظت شده قرار گرفت. آنچه این کتاب را خطر ناک جلوه میدهد. تنها بخش دیوانه کننده آن یعنی بخش صدمات فیزیکیش نیست. بلکه حقایق نوشته شده در کتاب آنقدر بی پرده و بی رحمانه است. که باعث فرو ریختن تمامی باورها و ذهنیت فرد در ارتباط با زندگی میشود. و تنها برای انسانی که کتاب را مطالعه میکند. تاریکی و یک هیچ بزرگ به ارمغان می آورد. یعنی اگر فرد از خواندن این کتاب به مرز جنون نرسد. مجبور است در بی هدفی و تاریکی مطلق زندگی کند.

مطالب مرتبط

۴ دیدگاه‌

 1. نازی توفیق خواه گفت:

  سلام درود عصرشما بهیر دپست عزیز نسخه ی فارسی کتاب رو برام ارسال میکنید متشکرم

 2. Godgoblin گفت:

  من نسخه فارسی و حتی انگلیسیش رو دارم اما توی این کتاب درباره هیولاها و خدایان و موجودات زیرین و باستانی و اصولا اساطیری مربوط به اون هیچ توضیحی وجود نداره و اصلا تصاویری که در بالا گذاشتید و در تمام اینترنت هم هست در این کتاب وجود نداره و من درعجبم که چرا کتابی که به این اندازه در اینترنت مورد توجه هست در مورد مطالب عجیب گفته میشه چرا هیچ جا اصل ماجرا رو نمیزارن وفقط چند تصویر گیج کننده جذاب وجود داره!!!
  تقاضا دارم در مورد داستان این افسانه توضیحات بیشتر جمع آوری کنید تا سیل طرفدارها سرازیر بشن به اینجا و راقب بشن موندگار بمونن اونقدر به این حرفم ایمان دارم که حاضرم شرافتم رو گرو بزارم.
  سپاس فراوان

  • mohamad گفت:

   جالبه
   هرجا که درمورد این کتاب خوندم همین حرفای بیخودو زده بود که مشخصه الکیه همش عکس های طراحی شده که مثلا هیولا هستن!! بنظر من نسخه اصلیش اصلا نباید عکس داشته باشه و فقط نوشته…
   لطف میکنی ولسه منم بفرستی؟؟ کنجکاوی و علاقه امانمو بریذه
   m.musavi9@gmail.com

  • Kumars گفت:

   سلام، لطفا بفرمایید و نسخه فارسیش رو ارسال بفرمایید.
   خیلی متشکرم

   Ms.jabari5656@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *