۹ دلیل علمی برای اینکه چرا انسان ها هنوز بیگانگان را پیدا نکرده اند

ارتباط با بیگانگان

بیگانگان کجا هستند

یک شب حدود ۶۰ سال پیش ، فیزیکدان انریکو فرمی به آسمان نگاه کرد و پرسید: کجا هستند؟

امروزه دانشمندان می دانند که میلیون ها ، شاید میلیارد ها سیاره در جهان وجود داشته باشد که می توانند زندگی را حفظ کنند.بنابراین ، در تاریخ طولانی دنیا ، چرا همه این زندگی ها به اندازه کافی در فضا دور بنا شده اند که دست (یا شاخک)برای انسانها تکان بدهند.جهان برای پرسه زدن می تواند خیلی بزرگ باشد.

این ممکن است که بیگانگان به عمد ما را نادیده بگیرند. حتی می تواند این باشد که هر تمدنی در حال رشد بطور غیرقابل برگشت محکوم به نابودی خود است (چیزی که باید منتظر آن باشیم ، زمینی های دیگر).

یا ، ممکن است چیزی بسیار رنج آور باشد. مثل چه ، شما می پرسید؟ اینها پاسخ محکمی نیستند که دانشمندان برای پارادوکس فرمی پیشنهاد کرده اند.

بیگانگان در اقیانوس های زیرزمینی پنهان می شوند.

اگر انسان امیدوار است با ET مکالمه کند ، باید چند دستگاه یخ شکن دستی داشته باشیم. نه ، به طور جدی – زندگی بیگانه احتمالاً در اقیانوس های مخفی که در اعماق سیارات یخ زده دفن شده اند ، به دام افتاده است. اخترشناسان می گویند ، اقیانوس های زیرسطحی غوطه وری آب مایع در زیر قمرهای متعدد در منظومه شمسی ما  ممکن است در سراسر راه شیری مشترک باشد. فیزیکدان ناسا آلن استرن فکر می کند دنیای آبهای مخفی مانند اینها می تواند مرحله ای مناسب برای تکامل زندگی باشد ،حتی اگر شرایط غیرقابل مهار سطح آن گیاهان را به طرز وحشت درآورد. استرن به Space.com گفت: “تأثیرات و شعله های خورشیدی ، وابرنواخترهای مجاور ، و مدارهایی که در آن قرار دارید ، و اینکه آیا شما یک مغناطیس کره دارید ، و اینکه آیا یک فضای مسموم وجود دارد – هیچ یک از این موارد مهم نیست” برای زندگی زیرزمینی است. این برای بیگانگان بسیار عالی است ، اما این بدان معنی است که ما هرگز نمی توانیم با نگاه کردن به سیارات خود با یک تلسکوپ آنها را تشخیص دهیم. آیا می توانیم انتظار داشته باشیم که آنها با ما تماس بگیرند؟ هِک ، استرن گفت – این ملاکها چنان عمیق زندگی می کنند ،حتی نمی توانیم انتظار داشته باشیم که آنها بدانند که یک آسمان بر سرشان وجود دارد.

بیگانگان در “ابر زمین” زندانی هستند.

نه ، “ابر زمین” پسر عموی کاپیتان دارکی سیارات نیست. در نجوم ، این اصطلاح به نوعی سیاره با جرم ۱۰ برابر بیشتر از زمین اشاره دارد.نظرسنجی های ستاره ای باعث شده است که گوشه هایی از این جهان وجود داشته باشد که می توانند شرایط مناسبی برای آب مایع داشته باشند.این بدان معناست که زندگی بیگانه می تواند در ابرهای زمین در سراسر جهان در حال تکامل باشد. متأسفانه ، ما هرگز این بیگانگان را ملاقات نخواهیم کرد. طبق مطالعه ای که در ماه آوریل منتشر شد ، سیاره ای با ۱۰ برابر جرم زمین دارای سرعت فرار ۲٫۴ برابر بیشتر از زمین است – و غلبه بر آن می تواند پرتاب موشک و سفر فضایی را تقریبا غیرممکن کند. مایکل هیپکه ، محقق وابسته به رصدخانه سونبرگ در آلمان ، پیش از این به Live Science گفته بود: “در سیارات گسترده تر ، پرواز فضا از نظر ظاهری گران تر خواهد بود.” “در عوض ، [این بیگانگان] تا حدی در سیاره خانه خود دستگیر می شوند.”

 

ما به دنبال مکان های اشتباه هستیم (زیرا همه بیگانگان روبات هستند).

انسانها رادیو را حدود سال ۱۹۰۰ اختراع کردند ، اولین رایانه را در سال ۱۹۴۵ ساخت و در حال حاضر مشغول تولید دستگاههای دستی برای تولید انبوه هستند که قادر به انجام میلیاردها محاسبه در هر ثانیه هستند. هوش مصنوعی آینده نگر تمام عیار ممکن است در گوشه و کنار باشد ، Seth Shostak گفت به همین دلیل کافی است تا جستجوی ما برای بیگانگانهوشمند را امتناع کنیم. به عبارت ساده ، ما باید بهدنبال ماشین باشیم ، نه مردمهای کمی سبز.
شوستاک در کنفرانس دنت: فضا در سانفرانسیسکو در سال ۲۰۱۶ گفت: “هر جامعه [بیگانه] که رادیو را اختراع می کند ، بنابراین ما می توانیم آنها را بشنویم ، آنها جانشینان خود را اختراع کرده اند.” و فکر می کنم این مهم است ، زیرا جانشینان ماشین آلات هستند. ” شوستاک گفت ، یک جامعه بیگانه واقعاً پیشرفته ممکن است کاملاً توسط رباتهای باهوش و کاملاً  پرجمعیتک کنترل شود و این باید به جستجوی ما برای بیگانگان آگاه شود. به جای اینکه تمام منابع خود را برای یافتن سایر سیارات قابل سکونت متمرکز کنیم ، شاید ما باید به
مکانهایی برویم که برای ماشینها جذابیت بیشتری داشته باشند – مثلاً مکانهایی با انرژی زیادی مانند مراکز کهکشانها. شوستاک گفت:
“ما به دنبال آنالوگ های خود هستیم ، اما من نمی دانم که این نهایت اطلاعات در جهان است.”

 

ما قبلاً بیگانگان پیدا کرده ایم اما خیلی واضح نیستند که تشخیصشان بدهیم.

با تشکر از فرهنگ پاپ ، کلمه “بیگانه” احتمالاً باعث می شود تا یک انسان دزدکی شبح وار با یک سر بزرگ و طاس تصور کنید. این برای هالیوود خوب است – اما این تصاویر از قبل از E.T. تیمی از روانشناسان اسپانیا در اوایل سال جاری نوشتند که می توانند جستجوی ما برای زندگی بیگانه را خراب کنند.

محققان در یک مطالعه کوچک از ۱۳۷ نفر خواستند که تصاویر سیارات دیگر را مشاهده کنند و تصاویر را برای نشانه های ساختارهای بیگانه اسکن کنند. در میان چندین تصویر پنهان ، مرد ریز و درشتی با لباس گوریل بود. از آنجا که شرکت کنندگان به دنبال آنچه که زندگی بیگانه را تصور می کردند شکار می شوند ، تنها حدود ۳۰ درصد متوجه مرد گوریل شدند. در واقعیت ، بیگانگان احتمالاً چیزی شبیه میمون ها نخواهند داشت. محققان نوشتند ، آنها حتی ممکن است توسط امواج نور و صدا قابل تشخیص نباشند. بنابراین ، این مطالعه چه چیزی را به ما نشان می دهد؟ اساساً ، تخیل و توجه خودمان ، جستجوی ما برای برون گرایی را محدود  می کند. اگر یاد بگیریم که فریم های مرجع خود را گسترش ندهیم ، می توانیم گوریل را که به چهره ما خیره شده است ، از دست بدهیم.

 

انسانها همه بیگانگان را می کشند (یا قبلاً کشتند).

 

هرچه به پیدا کردن بیگانگان نزدیکتر می شویم ، به نابودی آنها نزدیکتر می شویم. الکساندر برزین ، فیزیکدان نظری گفت ،این یک واقعه احتمالی است. تفکر وی در اینجا آمده است: هر تمدنی که بتواند فراتر از منظومه شمسی خود را کشف کند باید در مسیری از رشد و گسترش نامحدود قرار گیردو همانطور که می دانیم ،در زمین این انبساط غالباً با هزینه ارگانیسم های کوچکتر انجام می شود. برزین گفت این ذهنیت اول وقتی که سرانجام با زندگی بیگانه روبرو خواهد شد پایان نمی یابد – با فرض اینکه ما حتی متوجه آن شویم. “اگر زندگی اول که به توانایی سفر بین ستاره ای برسد لزوماً همه رقابت را برای از بین بردن گسترش خود از بین می برد؟”
برازین در مقاله ای که در ماه مارس ارسال شده بود به ژورنال preprint arXiv.org نوشت. “من پیشنهاد نمی کنم که یک تمدن بسیار پیشرفته آگاهانه اشکال زندگی دیگر را از بین ببرد. به احتمال زیاد آنها به این سادگی متوجه نخواهند شد ، به همان روشی که سازنده ساخت و ساز برای ساخت و ساز املاک را خراب می کند زیرا آنها فاقد انگیزه ای برای محافظت از آن هستند.
” (چه انسان مورچه باشد یا بولدوزر میماند تادر این سناریو دیده شود.)

بیگانگان باعث تغییر اوضاع شدند (و مردند).

هنگامی که جمعیت از طریق منابع سریعتر از سیاره خود سوزانده می شوند ، می توانند فاجعه ایجاد کنند. ما این را به اندازه کافیاز بحران مداوم تغییرات آب و هوا در اینجا روی زمین می دانیم. بنابراین ، آیا این امکان وجود ندارد که یک جامعه بیگانه پیشرفتهو دارای انرژی حرکتی در همان مسائل پیش بیاید؟

به گفته آدام فرانک ، اخترفیزیک ، نه تنها امکان پذیر بلکه بسیار محتمل است. در اوایل سال جاری ، فرانک مجموعه ای از مدل های ریاضی را برای شبیه سازی چگونگی ظهور و سقوط تمدن بیگانه را تخمین زد.که به طور فزاینده ای منابع سیاره خود را به انرژی تبدیل می کنند.
خبر بد این است که در سه مورد از چهار سناریو ، جامعه فرو ریخت و بیشتر جمعیت درگذشت. تنها هنگامی که جامعه مشکل را دربر گرفت و فوراً به انرژی پایدار تغییر یافت ، تمدن موفق به زنده ماندن شد. این بدان معناست که ، اگر بیگانگان وجود داشته باشند ، شانس آنها بسیار  زیاد است ، آنها قبل از اینکه آنها را ملاقات کنیم ، خود را نابود می کنند.

“در سراسر فضا و زمان کیهانی ، شما برنده خواهید بود – کسانی که موفق شدند آنچه را که می گذرد ببینند و مسیری را طی می کنند – و بازندگان ، که فقط نتوانستند عمل خود را با هم جمع کنند ، و تمدن آنهااز دست میرود. فرانک گفت. “سوال این است ، ما در کدام گروه می خواهیم قرار بگیریم؟”

بیگانگان نمی توانستند به اندازه کافی سریع تکامل یابند (و مردند).

دلیل دیگری را در بخش “بیگانگان در حال حاضر مرده اند” ثبت کنید. جهان ممکن است با سیارات مهمان نواز در حال تحرک باشد ، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که آنها به اندازه کافی طولانی بمانند تا زندگی تکامل یابد. براساس مطالعه سال ۲۰۱۶ از دانشگاه ملی استرالیا ، سیارات خاکی و صخره ای مانند زمین هنگام شروع مشاغل خود بسیار ناپایدار هستند. اگر زندگی بیگانه امیدوار باشد که در چنین دنیایی تکامل یابد و رشد کند ، یک پنجره بسیار محدود (چند صد میلیون سال) برای گرفتن توپ در حال حرکت دارد.

 

“بین پالس های گرمای اولیه ، یخ زدگی ، تغییر محتوای فرار و فرار [گازهای گلخانه ای] ، حفظ زندگی در یک سیاره در ابتدا مرطوب و صخره ای در منطقه قابل سکونت ممکن است مانند تلاش برای سوار شدن به یک گاو وحشی باشد -که بیشتر زندگی از بین می رود.
” نویسندگان نوشتند. “زندگی ممکن است در جهان نادر نباشد زیرا شروع کار دشوار است ، بلکه به دلیل اینکه نگهداری محیط های قابل سکونت در طول میلیارد ها سال اولیه دشوار است.

انرژی تاریک ما را از هم جدا می کند

جهان درحال گسترش است. کهکشانها به آرامی اما مطمئناً دورتر از هم حرکت می کنند و ستارگان دوردست برای ما کمرنگ تر به نظر می رسند ، همه این به لطف کشیدن ماده ای مرموز و نامرئی است که دانشمندان آن را انرژی تاریک می نامند. دانشمندان حدس می زنند که طی چند تریلیون سال ، انرژی تاریک جهان را به حدی کشیده خواهد کرد که زمین دیگر قادر به دیدن نور کهکشان هایی فراتر از همسایگان کیهانی ما نخواهد بود. این یک فکر ترسناک است: اگر ما قبل از آن ممکن است هرچه بیشتر جهان را کشف نکنیم ، چنین تحقیقات
ممکن است برای همیشه از دست برود.

دن هوپر ، اخترفیزیکدان آزمایشگاه ملی شتاب دهنده ملی فرمی در ایلینویز ، نوشت: “ستاره ها نه تنها غیرقابل کنترل ، بلکه کاملاً  غیرقابل دسترسی هستند.” این بدان معناست که ما در یک مهلت جدی برای یافتن و ملاقات با بیگانگان در آنجا هستیم – و برای اینکه قدمی جلوتر از انرژی تاریک قرار گیریم ، باید تمدن خود را به همان اندازه کهکشان ها گسترش دهیم تا اینکه همه آنها از آنجا دور شوند.

هوپر گفت ، البته رسیدن به این نوع رشد آسان نخواهد بود. ممکن است شامل تغییر مکان ستاره ها باشد.

 

پایان پیچیدگی: ما بیگانگان هستیم.

اگر امروز خانه خود را ترک میکنید، یک بیگانه را میبینید. زنی که نامه ها را تحویل میدهد بیگان هاست. همسایه کنار شما بیگانه است.پدر و مادر و خواهر و برادران؟ بیگانگان ، بیگانگان ، بیگانگان.

حداقل ، این یکی از مفاهیم نظریه اخترشناسی شناسی حاشیه است که “فرضیه پانسرمیا” نامیده می شود. به طور خلاصه ، این فرضیه می گوید بسیاری از زندگی هایی که امروزه در کره زمین می بینیم از اینجا سرچشمه نگرفته است بلکه میلیون ها سال پیش در اینجا “شهاب”به وجود آمده است که توسط شهاب سنگ هایی که حامل باکتری هایی از دنیاهای دیگر هستند.

طرفداران این نظریه گوناگون ابراز داشته اند که اکتوپی ، تاردیگرادها و انسان ها از دیگر قسمت های کهکشان آمده اند – اما متأسفانه ، هیچ شواهد واقعی برای پشتیبانی از هر یک از اینها وجود ندارد. یک ضد استدلال بزرگ: اگر باکتریهای حامل DNA انسان درنزدیکی سیاره دیگری تکامل یافته اند ، چرا ما هیچ اثری از بشریت در هیچ کجای زمین پیدا نکرده ایم؟ حتی اگر این فرضیه قابل قبول باشد ، هنوز به ما کمک نمی کند تا به سؤال ناخوشایند فرمی پاسخ دهیم … کجا هستند؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *