چند ترفند برای افزایش سرعت سایت وردپرسی

توابع و شرط ها در وردپرس

برای داشتن یک سایت وردپرسی سریع لازم است نکات و ترفند هایی را بدانید. معمولا مدیران سایت ها پس از مدتی با کاهش سرعت سایت مواجه می شوند که اصلا جالب نیست.

کمتر پیش می آید که یک طراح وردپرسی در زمان طراحی سایت با کندی سرعت مواجه شود از این رو نیاز به استفاده از افزونه های افزایش سرعت سایت نمی بینید. موضوع زمانی به چشم می آید که محتوای زیادی در سایت منتشر میشود و به دلیل حجم بالای تصاویر صفحات سایت به کندی لود می شوند.

ساده نگه داشتن پوسته

برای اینکه سرعت سایت سریع باشد پوسته سایت نقش مهمی ایفا خواهد کرد. پوسته ای که طراحی پیچیده ای داشته باشد و در آن از عناصر گرافیکی سنگین و زیاد استفاده شده باشد موجب کاهش سرعت سایت خواهد شد. بهتر است به دنبال پوسته ای ساده و سبک بگردید.

حذف افزونه های غیرلازم

افزونه ها مهم هستند و شما برای دلایل متعددی از آنها استفاده می کنید. با این حال برخی از افزونه ها به دلیل بروز رسانی نشدن و یا کدنویسی نادرست باعث کاهش سرعت سایت و اعمال فشار بر روی سرور سایت می شوند. بنابراین به افزونه هایی که استفاده می کنید نگاهی کرده و در صورت امکان آنهایی را که واقعا نیاز ندارید را حذف کنید.

برش تصاویر

تصاویر یکی از دلایل اصلی افزایش حجم صفحات سایت هستند، بنابراین مطمئن شوید که تصاویر به هنگام آپلود به سایزهای مورد نیازتان برش داده شوند، در غیراینصورت موجب کندی سایت خواهند شد.

قسمت بندی نوشته ها

نوشته های خود را بیش از اندازه طولانی نکنید. در صورتی که موضوعی که می خواهید منتشر کنید طولانی است، آن را به چند قسمت تقسیم کرده و آنها را در پست هایی جداگانه منتشر کنید.

هاستینگ مطمئن وردپرس

بسیاری از افراد بیشتر از اینکه به دنبال کیفیت باشند، سراغ شرکتی می روند که قیمت کمتری داشته باشد. کیفیت هاستی که برای سایت می گیرد در سرعت سایت موثر خواهد بود، بنابراین اگر شما تمامی موارد را رعایت کرده باشید اما هاست سایت کیفیت مناسبی نداشته باشد، همچنان سرعت سایت آهسته خواهد بود.

مدیریت صفحه اصلی

صفحه اصلی جایی است که در آن مدیران سایت ها می خواهند تمامی نوشته های خود را نمایش دهند، به همین تعداد مطالب موجود در این صفحه بسیار زیاد بوده که باعث کاهش سرعت ایجاد صفحه می شود. توصیه می شود صفحه اصلی سایت را تا حد امکان سبک نگه داشته و تنها تعداد اندکی از نوشته ها را در این صفحه داشته باشید.

استفاده از افزونه cache

کش به حالتی گفته می شود که در آن یک نسخه از سایت به صورت فایل آماده نگه داری می شود و در صورت به جای ایجاد مجدد همان درخواست از فایل موجود استفاده می شود. از افزونه های قدترمند برای کش در وردپرس می توان به W۳ Total Cache اشاره کرد. این افزونه را می توانید به سرویس CDN که در شماره قبلی معرفی کردیم متصل کنید و از افزایش سرعت بارگزاری سایت خود لذت ببرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *