درمان جدیدی که بیماران سرطانی را نجات خواهد داد

درمان های جدید سرطان چیزی ست که بیماران سرطانی و خانواده های نگران آن ها در سراسر جهان هر روز چشم به انتظارش هستند.

به تازگی دانشمندان دانشگاه دورهام موفق به ساخت نانوماشین هایی شده اند که قدرت نفوذ به سلول های سرطانی را دارند و می توانند در طول یک دقیقه سلول های سرطانی شده را از بین ببرند.
در آزمایش انجام شده، زمان لازم برای ورود نانوماشین ها به داخل سلول سرطانی پروستات چیزی در حدود ۱ تا ۳ دقیقه به طول انجامید.

 

دکتر رابرت پال دانشمند دانشگاه دورهام توضیح داده است: ” ما اکنون در حال حقیقت بخشیدن به رویاهایمان در جهت استفاده از نانوماشین های حساس به نور برای هدف قرار دادن سلول های سرطانی در تومورهای سرطانی و ملانومای پوستی از جمله سلول هایی هستیم که به شیمی درمانی های امروزی پاسخ نمی دهند. وقتی که این روش عملی شود می تواند یک تغییر بزرگ در درمان های غیرتهاجمی سرطان محسوب شده و ضریب زنده ماندن و آسایش بیماران در سراسر جهان را به مقدار بسیار زیادی افزایش دهد.”

در جایی دیگر دکتر جیمز تور، عضو تیم بین المللی دانشگاه رایس هیوستون در ایالات متحده ی آمریکا نیز چنین اظهار نظر می کند: ” این نانوماشین ها چنان کوچک هستند که می توان ۵۰٫۰۰۰ عدد از آن ها را در قطر یک تار موی انسان جای داد. با این وجود هر کدام از آن ها دارای بخش های هدفگیری و موتوری بوده که در قالبی بسیار کوچک کنار هم قرار داده شده اند تا ماشین های مولکولی را به یک واقعیت برای درمان بیماری ها تبدیل نمایند. در این تحقیق ما نشان داده ایم که می توانیم غشای سلول های حیوانی و انسانی را با استفاده از این نانوماشین ها سوراخ کنیم. در واقع آن ها به سطح سلول چسبیده و سپس نوری بر روی آن ها تابانده خواهد شد و سپس آن ها مستقیما وارد سلول می شوند.”

وی می افزاید: ” برای سال ها فکر نمی کردم که نانوماشین ها بتوانند برای درمان مورد استفاده قرار بگیرند. من فکر می کردم که آن ها برای این کار بسیار کوچک هستند، زیرا آن ها بسیار بسیار کوچک تر از یک سلول هستند، اما اکنون این کار واقعا دیدگاه های من را در مورد این موضوع تغییر داده است و من فکر می کنم که از لحاظ درمانی این روش یک روش جدید برای درمان بیماران خواهد بود، این روش به روشی عالی برای درمان سرطان تبدیل خواهد شد، نه تنها برای از بین بردن سلول ها بلکه برای درمان سلول ها، تعامل با بدن انسان از طریق استفاده از ماشین های مولکولی.”

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *