الوورا داروی طبیعی معجزه گر

در طب سنتی دنیا از الوورا برای درمان سرفه، درد مفاصل، سردرد، آنفلوانزا، درمان بیماری ایدز و بیماریهای مزمن دیگر استفاده می شود

بشر الوورا Aloe Vera را از ۳۵۰۰ سال قبل می شناخته و از آن برای درمان بسیاری از بیماریها استفاده می کرده است. الوورا طبیعتا مرطوب کننده است و به همین دلیل در صنعت زیبایی در بسیاری از محصولات از آن استفاده می شود. عصاره گیاه الوورا بهترین و بی نظیرترین دارو برای درمان سوختگی ها، مخصوصا عوارض پوستی به علت آفتاب زدگی است. کرم (Gel) الوورا از خونریزی جلدی و عوارض آن جلوگیری می کند و نقش مهمی در بهزیستی و سلامتی پوست نوزادان و کودکان دارد. در بسیاری از محصولات دندانپزشکی از ترکیبات این گیاه استفاده می شود، زیرا در ترمیم بافت دهان و لثه موثر است و زخم لثه را پس از عمل جراحی بر روی دندانها التیام می دهد.

کپسول و شربت الوورا  را می توان برای پیشگیری و درمان یبوست و بعضی از ناهنجاریهای دستگاه گوارشی استفاده کرد. ترکیبات  الوورا در روده از جذب رطوبت غذا و بروز یبوست جلوگیری می کند و حرکت دودی روده را تقویت می نماید. یکی دیگر از خواص الوورا از بین بردن عوامل عفونت زا است، زیرا در مطالعات علمی ثابت گردیده که عصاره این گیاه بسیاری از ویروس ها و میکربها را از بین می برد. در طب سنتی دنیا از الوورا برای درمان سرفه، درد مفاصل، سردرد، آنفلوانزا، درمان بیماری ایدز و بیماریهای مزمن دیگر استفاده می شود ولی مصرف خوراکی آن در زنان باردار توصیه نمی شود.

الوورا ادرارآور است به همین جهت مصرف زیاد آن سبب از دست رفتن مقدار زیادی از پتاسیم بدن می شود. عده ای باور دارند که در هر منزل باید گیاه الوورا نگهداری شود زیرا عصاره برگ این گیاه حاوی تمام خواصی است که به آن اشاره شد. در مواقع ضروری مانند بریدگی پوست و سوختگی ها می توان از عصاره برگ  الوورا استفاده کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *