انو: منبع عالی تمام قدرت و اجداد Anunnaki

آنوناکی

آنو یکی از قدیمی ترین خدایان پانگهون سومری بود پدر پادشاه خدایان بوده است. او به عنوان پیشگام آنوناکی های باستان شناخته شده است.

آنو

در افسانه های سومری AN (سومری = “آسمان”) و آنو (خدا)، یعنی خدا ی آسمان، پروردگار صورت های فلکی، پادشاه خدایان،نامیده شده که با همسرش، الهه کی (در سومری، “کشور” و یا آنتو در اکدی) در بالاترین طبقه ی آسمان زندگی میکرد. اعتقاد بر این بود برای قضاوت کسانی که مرتکب جرم،شده اند و برای از بین بردن ستمکاران قدرت یافته است. ویژگی او تیارا سلطنتی بود.او بنده و وزیر خدا بود. از همه مهمتر، او پدر انلیل، خدای باستانی میان رودان از باد، هوا، زمین و طوفان ها، و پیشرو ی آنوناکی، بالاترین منبع قدرت بود.

آنوناکی ها به عنوان موجودات آسمانی که هزاران سال پیش به زمین آمده بودند، شناخته شدند.

 

Anunnaki

اصطلاح ANUNNAKI، اگر شکسته شود، ترجمه شده است؛ ANU: “بهشت” -NNA “غرق شدن” – KI: “کشور”: “کسانی که از آسمان به زمین فرود …”

بسیاری از نویسندگان امروز متقاعد شده اند که آنها نه خدایان و نه فرشتگان هستند، بلکه موجوداتی از یک سیاره دیگر هستند، که به خاطر تکنولوژی و دانش فیزیکی پیشرفته به زمین می آیند،و قادر به دستکاری ایده های نژاد “پایین” و تبدیل آنها به گونه های برده می شوند.

این “خدایان” به عنوان بالاترین خدایان به گونه ای تفسیر شده اند که تکنولوژی دارند که انسان ابتدایی آن را درک نمی کند.

یکی از از قدرتمند ترین و مهم ترین خدایان در معابد سومری ها بود و اعتقاد بر این بود که خدایان anunnačtí فرزندان آنو و همسرش کی بود. با توجه به جرمی بلیک و آنتونی گرین در کتاب خود “خدایان، شیاطین و نمادهای باستانی بین النهرین: “Anunnaki باستان فقط” نسل Anu “بود.

An، Enlil، Enki، Ninhursag، Nanna، Utu، Inanna

“هفت خدای  Anunnak شامل: An، Enlil، Enki، Ninhursag، Nanna، Utu و Inanna بودند.  الواح سومری باستان به این خدایان به عنوان موجودی صرفا اثیری اشاره ندارد، بلکه به عنوان یک انسان بیولوژیکی از گوشت و خون، توصیف شده اند. هنگامی که ما در مورد خدایان صحبت می کنیم، روحی را تجسم میکنیم که در میان آسمانی مه آلود ظهور کرده است. با این حال، این توصیفی نیست که سومریان نسبت به Anunnaks دارند.

خدایان با انسان همزیستی داشتند، این موجودات آسمانی زندگی خود را به اشتراک گذاشتند و با مردمان در شهرهای باستانی زمین هماهنگ شدند. آنها موجودات فیزیکی و ملموسی بودند که خوردند، خوابیدند،و محو شدند. این خدایان برای هر چشمی  قابل مشاهده بودند؛ آنها سوار بر یک کشتی عظیم در آسمان محو شدند و صدایی شبیه غرش رعد و برق ایجاد کردند.

انلیل و انکی

آنو یکی از قدیمی ترین خدایان پانگهون سومری  و بخشی از این سه نفر بود خدایان بزرگ با هم با انیل، خدای هوا و جو، و انکیم (که در Akad به عنوان Ea شناخته شده است)، .

او پدر و نخستین پادشاه خدایان بود. آنو که به معبد E-آنا اوروک (ارخ کتاب مقدس) در جنوب بابل متصل است، و دلیل خوبی برای این باور است که این مکان محل اصلی عبادت آنو بوده است. معبد Anu در Uruk به نام E-an-na (“خانه آسمان”) نامگذاری شد. “در آسمان، آنو بر روی تخت سلطنت خود با تمام ویژگی های حاکمیت لباس پوشید: اسکترت، تیارا، سر بند، کارکنان …

ارتش او ستاره ها را تشکیل داد. قدرت او به طور نمادین توسط پادشاه از Anu دریافت شد. بنابراین، آنها فقط به حاکمان و نه دیگر فانیان اشاره کردند. آنو: “پدر خدایان” (ابو ilâni)، “پدر بهشت” (شرم آور)، “پادشاه بهشت” (il shame). معادل سنتی غرب از آنوا،  بود. و به نظر می رسد معادل با داگان خدای فلسطینیان و فنلاندی است. نجوم آنو با مسیر  آنو مرتبط بود، منطقه ای از آسمان با استوا روبرو شد.

بر اساس کتاب از جهان سوئین

کریس هاردی: جنگ Anunnakes

امپراتوری سومری به دلیل جنگ های بین مردم و خدایانی که در مبارزات خود  از سلاح های هسته ای دریغ نکردند نابود شد . این واقعیت در اسکلت رادیواکتیو بجا مانده در الواح سومری یافت میشود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *