قابلیت App Mirroring پلی میان ویندوز و اندروید

به تازگی مایکروسافت جدیدترین سرفیس خود را که سرفیس پرو ۶ نام دارد معرفی کرده. همچنین از این موقعیت استفاده کرده و همراه معرفی این دستگاه قدرتمند ویندوزی به برخی از قابلیت های جدید ویندوز ۱۰ نیز اشاره کرده است. قابلیت «App Mirroring» که توسط آن دسترسی به اپلیکیشن های اندرویدی از طریق ویندوز امکان پذیر می شود.

مایکروسافت همواره به دنبال نزدیکتر کردن تلفن های همراه و رایانه به هم بوده و حتی سعی کرده ویندوز را بر روی گوشی اجرا کند که در این کار هم موفق بوده. سری گوشی های لومیا که با همکاری نوکیا راهی بازار شدند نمونه موفقی از این کار بودند که در نهایت به دلیل استقبال کم مردم این همکاری پایان یافت.

قابلیت App Mirroring که مایکروسافت از آن رونمایی کرده است به کاربران این امکان را میدهد تا اپلیکیشن های موجود بر روی تلفن همراه خود را روی درون رایانه اجرا کرده و به راحتی از آن استفاده کنند.

با این فناوری تعامل بین گوشی هوشمند و رایانه به بالاترین سطح خود می رسد. تا کنون چنین قابلیتی توسط نرم افزار های شبیه ساز اندروید صورت می گرفت که معمولا دردسر هایی چون سنگین شدن لود ویندوز و … می شد.

در حال حاظر App Mirroring مربوط به اندروید می شود و سایر پلتفرم ها را پوشش نمی دهد. به ظاهر کاربران آیفون باید تا مدتی منتظر بمانند.

قرار است در آپدیت بعدی ویندوز ۱۰ که از ۱۸ مهر منتشر خواهد شد این ویژگی جدید مایکروسافت پلی محکم بین ویندوز و اندروید ایجاد کند.

اجرای اپلیکیشن های اندروید روی ویندوز چیزی است که بسیاری از کاربران دنبالش هستند با این ویژگی لذت کار با رایانه دوچندان خواهد شد. نظر شما چیست؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *