کاربردهای نمک در زندگی

نمک

نمک

۱- رنگ طبیعی لباس های قدیمی تان را برگردانید

لباس خود را در محلول آب شور بشویید به این صورت که ۱/۴ فنجان نمک را در چرخه شستشوی لباس تان اضافه کنید. مطمئنا از نتیجه کارتان شگفت زده می شوید.

۲- تمیز و تازه کردن گل های مصنوعی

برای تمیز کردن بهتر گرد و غبار از روی گل های مصنوعی تان داخل کیسه ای نمک بریزید و گیاه را داخل آن تکان بدهید تا گرد و غبار از روی آن ها از بین بروند.

۳- از بین بردن جای رژ لب های طولانی مدت از روی لیوان و یا عینک

اگر جای رژهای طولانی مدت و بسیار قوی و پر رنگ روی لیوان و یا عینک تان باقی مانده است مقداری از نمک تصفیه را به آرامی به صورتی که خش نیفتد روی آن محل بمالید و سپس بشویید.

۴- مراقبت از پوست خشک

نمک می تواند یک جایگزین عالی برای مراقبت از پوست خشک باشد. پوست مرده را حذف می کند، گردش خون شما را افزایش می دهد و راه خوبی برای بهبود سلامت پوست شما است.

بهتر است به این صورت استفاده کنید. بعد از حمام کردن آب نمکی را در حالی که پوست شما کمی مرطوب است، ماساژ بدهید. برای نتایج بهتر لایه برداری از نمک دریایی استفاده کنید.

۵- اضافه کردن نمک به خمیر دندان

برای پاک کردن لکه ها، سفید کردن دندان ها و حتی ضد عفونی کردن آن ها، به دلیل ویژگی های ضد باکتریایی نمک، عالی است. شما می توانید مسواک مرطوب خود را به نمک آغشته کنید و به آرامی دندان هایتان را بشویید. می توانید روی مسواک مرطوب خود مقداری خمیر دندان بزنید و سپس کمی نمک روی آن بپاشید و دندان هایتان را بشویید.

۶- پیشگیری از شوره سر

قبل از اینکه شامپو را بر روی موهای خود بکشید، نمک را بر روی پوست خود بمالید، آن را به دقت و به طور کامل حداقل ۵ دقیقه ماساژ دهید، سپس تقویت کننده های شامپو را به آن اضافه کنید.

این کار باعث می شود شوره سر شما از بین برود و موهای شما سالم و قوی شوند.

۷- گلو درد را تسکین می دهد

آب نمک می تواند برای درمان گلو درد کاربرد داشته باشد. برای از دست دادن مخاط و کاهش تورم گلو می شود.

نمک را را به یک لیوان آب اضافه کنید و آن را به مدت ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه قرقره کنید.

۸- طولانی کردن عمر مسواک

قبل از استفاده از مسواک جدید آن را درون آب نمک فرو کنید ، همچنین می توانید نمک را در سراسر قلم موی مسواک تان بکشید و سپس آن را در آب فرو ببرید. این کار باعث طولانی شدن عمر مسواکتان می شود.

۹- برای صاف کردن لب ها

نمک نه تنها برای پوست شما بلکه برای لب های شما هم مفید است، هرگاه شما احساس می کنید که لب هایتان خشک و خشن است، فقط نمک اضافه کنید.

با دست های مرطوبتان مقداری نمک بردارید و با حرکات دایره ای لب ها را ماساژ بدهید و بعد از چند دقیقه آن را بشویید. فقط مراقب باشید زیاد محکم نکشید که لب هایتان زخم شود.

۱۰- بهبود سلامت دهان و دندان

دهانتان را با آب نمک برای ۳۰ تا ۶۰ ثانیه پر کنید و سپس آن را خالی کنید. این یک راه عالی برای از بین بردن هر گونه صدمه یا زخم درون گلو و دهان است.

۱۱- پاک کردن لکه چایی از روی فرش

بعد از ریختن چایی روی فرش اضافه چایی را از روی فرش جمع کنید و دستمال بکشید و فورا روی آن نمک بریزید بعد از چند ساعت آن ها را پاک کنید و با دستمال روی آن بکشید و تا تمیز شود.

گردآوری: بیتوته

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *