ولی تا بحال کسی نتوانسته ثابت کند که در آنجا چه میگذرد!! چه چیزی درست میشود یا چه چیزی کشف میشود …

برخی انجا را محل آزمایشات موجودات فرازمینی توسط آمریکا می دانند:

منطقه ۵۱ (Area 51) نام غیررسمی یک منطقه نظامی – تحقیقاتی فوق سری در ایالت نوادا در آمریکا است.این منطقه با وسعت حدود ۱۵۰ کیلومتر مربع در ایالت نوادا ، در نزدیکی دره مرگ و دریاچه خشک شده Groom lake واقع شده است.

گفته می‌شود که در این پایگاه نظامی، آزمایش و تحقیقات بر روی سیستم‌های نوین پروازی، جنگ ‌افزارهای فوق سری و فن آوری های پیشرفته انجام می گیرد. اما گردانندگان و نوع کار این پایگاه فوق سری کماکان تا به امروز نامعلوم است، و حتی کارکنان این منطقه به دور از عموم زندگی می کنند و با دنیای خارج تقریبا هیچ تماسی ندارند.


دولت آمریکا وجود چنین پایگاهی را تاکنون به صراحت اعتراف نکرده، و صرفا در سال ۲۰۰۳ در نامه ای ، تنها یک اشاره به نام «منطقه ۵۱» در داخل مرکز هوایی نلیس ( Nellis Air Force Base) نمود. حتی نیروهای متعارف نظامی آمریکا نیز اجازه ورود به منطقه ۵۱ را ندارند.

گفته می‌شود پروژه‌های تحقیقاتی و ساخت هواپیماهایی چون U-2، A-12 و F-117 در این منطقه انجام و آزمایشاتی داشته‌اند. لاکهید SR-71 موسوم به پرنده سیاه بر پایه مدل A12 ساخته شد و به عنوان هواپیمای شناسایی و با سرعت ۳ ماخ به مدت حدودا” ۳ دهه در خدمت نیروی هوایی آمریکا بود.

 


مخفی کاری دولت آمریکا در باب منطقه ۵۱ تا حدی شدت داشته است که در طی سالیان متمادی باعث رواج افسانه‌ های متعددی شده است. از میان این روایات ادعاهای مشهوری وجود دارند همانند نگه داری بقایای یک سفینه موجودات فضایی که ادعا شده در ۱۹۴۷ در رازول، نیومکزیکو سقوط کرد.

از روایات مشهور دیگر، می توان به قرارگاه ارتباط دولت آمریکا با موجودات فضایی در این پایگاه، مرکز آزمایش تکنولوژی های فرا بشری، آزمایشات کنترل آب و هوا، سفر در زمان، و محل آزمایشات پروژهٔ آورورا اشاره کرد.