AutoDraw: پروژهٔ هوش مصنوعی جدید گوگل که همه را طراح می‌کند!

 

طراحی و کشیدن با دست روی کامپیوتر و موبایل (یا تبلت) می‌تواند بسیار سخت باشد. معمولا ماوس و انگشت نتایج غیر قابل تحملی به بار می‌آورند. البته قلم‌های دیجیتالی و نوری یا قلم‌های گوشی‌ها (و تبلت‌های سری نوت سامسونگ و دیگر قملداران!) نتایج بهتری دارند. اما در حالت عادی برای کسانی که طراح نیستند و یا طراحی کردن را یاد نگرفته‌اند، این قلم‌ها بیشتر برای نوشتن یا خط خطی کردن به کار می‌رود.

اینفو - AutoDraw: پروژهٔ هوش مصنوعی جدید گوگل که همه را طراح می‌کند!

حالا پروژهٔ هوش مصنوعی گوگل در یک اقدام شگفت‌انگیز کاری کرده است که همین خط خطی‌های شما چه با انگشت و چه ماوس به طرح‌های دقیق و درست و حسابی تبدیل شود! هیچ هزینه و برنامه و اپ و افزونه و ساز و کاری در کار نیست. تنها کافیست به سایت اینترنتی AutoDraw بروید و چند خطی که شبیه به چیزی هست که در ذهن دارید بکشید و بعد گوگل از طریق هوش مصنوعی متوجه می‌شود که منظور شما چه بوده و پیشنهادهایی را ارائه می‌کند. بعضی از این پیشنهادها توسط طراحان واقعی کشیده شده و در محیط AutoDraw وارد شده است. همچنین گوگل می‌گوید که این سایت هم در کامپیوترهای شخصی، هم لپ‌تاپ‌های قدیمی و جدید و هم موبایل‌ها و تبلت‌ها به خوبی کار می‌کند.

اما ماجرا همین جا تمام نمی‌شود. شما می‌توانید ابعاد صفحه را بزرگ و کوچک کرده، رنگ اجزا را تغییر داده و متن و نوشته هم به اثر هنری‌تان اضافه کنید. نتیجه را هم می‌شود به راحتی به اشتراک گذاشته و برای کسی در قالب یک کارت تبریک یا دعوت یا… فرستاد. امکان دانلود هم البته در قالب PNG وجود دارد.

البته آن دسته از پیکاسوییان ممکن است الان بگویند که نه خیر! ما خودمان طراح هستیم و نیازی به این داستان‌ها نداریم! خب شما می‌توانید ابزار دوم یعنی Draw را انتخاب کنید و در آنجا هر آنچه که بکشید همان طور حفظ می‌شود و حدس و تبدیلی در کار نیست. چه می‌کند این گوگل:

این ابزار بر اساس پروژهٔ هوش مصنوعی دیگری که چند ماه پیش توسط گوگل عرضه شده بود، طراحی شده است. در آن پروژه که !Quick, Draw نام داشت، سایت از شما می‌خواست که یک شی یا جسم یا موجود را بکشید و پس از چند خط خطی از سوی شما یک صدای رباتیک، حدس می‌زد که نتیجه درست بوده یا نه. همان روند کار در اینجا به کار گرفته شده و حالا نتیجه‌اش این است که شما بدون هیچ مهارتی در طراحی می‌توانید منظور خودتان را به سادگی به AutoDraw برسانید و او آن را درک کرده و نتایج درست را نشانتان دهد. این پروژه در حال تکمیل بانک تصاویر خود بر اساس طرح‌هاییست که هنرمندان برایش ارسال می‌کنند. شما هم اگر طراح حرفه‌ای هستید و ذوق این کار را دارید می‌توانید از اینجا طرح‌های خود را برای پروژهٔ گوگل ارسال کنید.

بلاگ گوگل

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud