پرهیز از نزاع بر سر غذا با کودکان

اغلب کودک مستقل در حال رشد، کج خلقی و قهر را نسبت به غذا نشان می دهد. بعد از این کودک شما در محیطی است که می تواند برتریها را در یک زندگی که به طور کامل توسط قوانین بزرگسالان حکم فرما شده است را بیان کند.

گرفتار مرافعه و نزاع بر سر غذا نشوید. خیلی از نوپایان به نظر می رسد که علاقه شان را نسبت به خوردن در این سن از دست می دهند معمولا این نباید دلیلی برای نگرانی باشد.

اشتهای بچه ها روز به روز در حال تغییر است و خلاصه اینکه مجموعه آنچه که کودکتان در طول یک هفته می خورد مهم تر است از آنچه که فقط در یک روز استفاده می کند.

در نوپایان که بازی کردن نقش اصلی را در زندگیشان ایفا می کند اغلب به تغذیه توجهی نمی شود. بطور کل بازی کردن روشی است که کودک شما دنیای اطراف را کشف می کند و مهارتهای جدید را توسعه می دهد اگر بتوانید از اوقات غذا خوردن فرصتی برای بازی، آموزش و اجتماعی کردن بسازید کودکتان از نشستن سر میز و صرف غذا همراه شما لذت برده و برای این مسئله ارزش زیادی قائل می شود بطوری که شما را کاملا متوجه این مسئله می کند.

نیازهای غذایی:

رژیم غذایی کودکتان باید شامل تمام مواد مغذی اصلی باشد. پروتئین کربوهیدراتها (نشاسته ها)- چربی ها و میوه ها و سبزیجات. مطمئن باشید که او همه ویتامین ها و کانی هایی را که نیاز دارد بدست می آورد.

کودکی که نسبت به دیگران فعالیت بیشتری دارد نیاز به تنوع صحیحی دارد. اما طبق یک روش تجربی بین سن یک تا سه سالگی و رژیم کودک باید تقریبا در هر پوند (نیم کیلو) وزن ۵۰-۴۵ کالری وجود داشته باشد.

بطور متناسب کودکان نسبت به بزرگسالان برای رشد نیاز به پروتئین بیشتری دارند. کودک در ین یک تا سه سالگی بطور متوسط به یک دوم پروتئین نیاز دارد و به طور تقریبی یک چهارم از کل تغذیه اش باید شامل مواد پروتئینی حیوانی با کیفیت بالا باشد که در منابع گیاهی ذخیره شده است. بقیه در حبوبات، نان و غذاهای کم ذخیره می باشد.

تغییر مزه ها:

بهترین روش برای تهیه نیازهای مغذی کودکتان، فراهم کردن یک رژیم غذایی متنوع می باشد. اگر کودک نشان داد که از غذای خاصی خوشش نمی آید نترسید، منتظر بمانید و سعی کنید بار دیگر آنها را به او پیشنهاد کنید .

حال کودک شما می تواند هر غذای متنوع دیگری را بخورد و همچنین آنقدر که غذای آماده یا ببرشهای قابل توجه کنترل پذیر مناسب هستند او می تواند هر چیز کاربردی که بقه اعضا خانواده می خورند را کنترل کند.

این بهترین زمانی است که می توانید با دقت به غذای خانواده تان و عادتهای خوردن توجه کنید. این عاقلانه نیست که انتظار داشته باشیم که کودک نوپای کاملا مستقل رژیم غذایی سالمی را تحمل کند در حالیکه برادران یا خواهرانش این کار را نمی کنند.

غذا خوران هوسی:

اگر کودکتان یک غذا خور هوسی استثنایی است احتمالا شما نگران خواهید بود که بعضی از مواد مغذی حیاتی را از دست بدهد. در این گونه موارد پیشنهاد می شود تغذیه با شیر خودتان یا شیر خشک ادامه دهید. تا اینکه مواد غذایی که بطور طبیعی ترکیبی است از بخشهای یک رژیم متنوع جبران شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *