نه ماه پرستار بدن باشید

بارداری

تبریک می گویم! شما یک کودک خواهید داشت. در هیچ زمان دیگری همچون دوران بارداری بدن با چنین تغییراتی مواجه نخواهد شد. در واقع هر سیستمی شامل ذهن، بدن و روحیه تحت تاثیر قرار می گیرند.

در فرهنگ ما بانوان در طی دوران بلوغ و اوایل دوران بزرگسالی نسبت به ظاهر فیزیکی شان دچار نوعی حساسیت می شوند. برخی از بانوان می دانند که چه لباس هایی برایشان مناسب تر است و آن لباس ها را می پوشند. اخیرا نتیجه یک نظرخواهی که در مجله ای به چاپ رسیده اکثر بانوان گفته اند حداقل ۱۰ پوند اضافه وزن دارند. گرچه درست و غلط بودن این موضوع مشخص نیست اما یکی از بهترین مسایل در دوران بارداری این است که نسبت به ظاهرتان حتی در یک لباس شنا نیز نگران نباشید.

کمتر از یک هفته پس از شروع بارداری یک خانم باردار منتظر تغییراتی در بدنش است. در برخی بانوان حالت تهوع های صبحگاهی اولین نشانه بارداری محسوب می شود. در دیگر بانوان ترشح از سینه ها، افزایش گرسنگی و یا توقف عادت ماهانه می تواند از نشانه های بارداری محسوب شود. برخی از بانوان از این تغییرات ناراحت می شوند. برخی دیگر نیز به این تغییرات در بدنشان با نوعی حس ترس و کنجکاوی پاسخ می دهند.

بارداری فرصتی منحصر به فرد برای شما ایجاد می کند تا دیدی تازه به بدن داشته باشید و در مورد توجه به داخل و خارج بدن موارد مهمی را بیاموزید. تغییراتی که در طی بارداری برایتان اتفاق می افتد وقایع شگفت انگیزی را در بدن و زندگی در پی خواهد داشت. ممکن است روشی متفاوت برای درک بهتر بدن بیاموزید. اکثر بانوان بادار از طریق تمرین رفتارهای سودمند به پرورش کودکی سالم می پردازند.

به هر حال ادامه اجرای این تمرینات پس از تولد کودک نیز اهمیت دارد. بدون در نظر گرفتن موارد ذکر شده فکر می کنید چه کسی می تواند از سرپرست خانواده پرستاری کند؟

پس به خاطر خود و خانواده باید مراقب سلامتی تان باشید تا بتوانید سلامتی را حفظ کرده و عملکرد را به بالاترین سطح نگه دارید. بنابر مثلی معروف زمانی که مادر خانواده احساس خوبی دارد هر شخص دیگری که با وی زندگی می کند نیز احساس خوبی خواهد داشت. برعکس این موضوع نیز صادق است و خانواده نیز به این امر معتقد خواهند بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud