هنگام ارسال رزومه برای استارت آپ ها، دقت کنید

استارتاپ

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که حین جست و جو در میان آگهی های آنلاین استخدام، چشمتان به آگهی های استخدام در استارت اپ ها بیفتد؟
کار در استارتاپ ها یک پیشنهاد وسوه برانگیز است که هرفرد را نسبت به ارسال رزومه و دریافت یک تماس برای رفتن به یک مصاحبه ی کاری وسوسه می کند.
تا کنون ممکن است درباره ی استارت آپ ها چیزها خوانده باشید، شرکت های نوپا و خلاقی که برای خدمت رسانی و پاسخ به نیازهای بی پاسخ مانده ی افراد پدید آمده اند. این شرکت ها معمولا محیط های خلاقی دارند و اغلب از شرکت های بزرگی مانند گوگل الگو برداری می کنند.

حتما میدانید که گوگل به واسطه ی خلاقیت و قدرت اختیاری که در اختیار کارکناتش قرار میدهد، مسیر رو به رشدی را تجربه کرده است. در این کمپانی، به کارکنان به عنوان نیروهای بسیار مهم نگاه می شود، لذا نیاز های آنان بسیار مهم تلقی می شود. اتاق های کنفرانس با طراحی های فوق العاده، میزهای کار گروهی، اتاق های بازی، اتاق هایی برای استراحت و در کل محلی آرامش بخش و زیبا برای کارکنان تا به بهترین شکل ممکن به کار و فعالیت بپردازند.
بله کار کردن در این محیط بسیار جذاب و لذت بخش است. اما به راستی در تمامی استارت اپ ها در ایران همین خبر است؟
در انتخاب استارت آپ ها برای کار خوب دقت کنید، گاهی نباید گول ظاهر بزک کرده ی آن ها را بخورید. از آنجایی که در شروع استارت اپ ها بعضا هزینه های زیادی صورت میگیرد، برخی ها به استفاده از اقوام به عنوان نیروی کار روی می آورند، از این دست استارت اپ ها در ایران حتما پیدا می کنید.

درست است که محیط جذاب و رنگی این نوع استارت اپ ها می تواند جذاب باشد، اما همیشه این را بدانید، وارد شدن به محیط کاری که بیشتر افراد اعضای یک خانواده هستند، بسیار آسان است و احتمال اخراج شما بسیار زیاد است.
خواه و ناخواه، در این محیط کاری، سواد کاری قربانی روابط می شوند. بهترین کار این است که پیشینه و سابقه ی افراد را دریابید یا بعداز ملحق شدن به محیط کار، اگر استارت آپ خانوادگی بود، چندان به ماندن در این محل دل نبندید،چرا که هر لحظه امکان جایگزین شدن شما با فردی از دوستان و آشنایان مدیریت وجود دارد و قطعا تبعیض آزارتان خواهد داد. کارتان را هوشمندانه انتخاب کنید تا با آسودگی تمام بتوانید قدرت و سواد کاری خود را به معرض نمایش بگذارید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *