کدهای بلیتز، راز بزرگ جنگ جهانی دوم

سال ها از جنگ جهانی دوم میگذرد، جنگی که در آن میلیون ها نفر کشته وآواره شدند اما حقیقت این است که این حادثه ی شش ساله با وجود تمام تلخی های خود رازهای بسیار زیادی را به جای گذاشت، رازهایی که به نظر میرسد کسی قادر به شکستن آنها نیست، نکاتی مانند اینکه چرا پس از جنگ جهانی دوم گزارشات اشیای پرنده جهانی شدند، چرا با وجود اشارات مکرر خلبان ها در سالهای جنگ کسی به آنها اشاره نکرده بود، چرا به عقیده ی بسیاری هیلتر و تعدادی از یارانش زنده ماندند و اینکه چرا بسیاری از تصاویر و اکتشافات بسیار ساده ی این جنگ هرگز علنی نشد.

پس از جنگ جهانی دوم کشور آلمان به دو بخش تقسیم شد قسمتی تحت اشغال آمریکا، فرانسه، انگلیس و قسمتی تحت اشغال شوروی هردو طرف سعی داشتند تمام اطلاعات ممکن را درمورد علم فراتر از زمان آلمان نازی کسب کنند، بسیاری از منابع اصلی ساعتی قبل از نابودی کامل حکومت رایش سوم نابودشدند اما بسیاری نیز سالم ماندند، یکی از این رازهای سربه مهر کتابی بسیار عجیب است.

بر اساس مدارک موجود تاریخی هیچگونه مدرکی مبنی بر اینکه نویسنده این کتاب کیست و به چه زبان و هدفی نوشته شده است وجود ندارد، بر اساس توضیحاتی که در ابتدای پیدا شدن این کتاب گفته شد این کتاب در جعبه ای چوبی در زیر یکی از دیوارهای محله ای بسیار قدیمی در انگلیس دفن شده بود که در اثر بمباران پیدا شد.

اما داستان دیگری نیز وجود دارد، اینکه این کتاب در جعبه ای چوبی و به شکلی مخفیانه از آلمان در حال انتقال به کشوری دیگر بود، با تمام این اوصاف هیچ گونه مدرکی در اثبات یکی از این دو توضیح وجود ندارد.

اولین تصویر رسمی منتشر شده از این کتاب به سال ۱۹۹۸ برمیگردد، زمانی که در یک فراخوان عمومی از تمام افرادی که در شکستن کدها به هرصورتی تخصص دارند خواسته شد این کار را درمورد این کتاب انجام دهند، این فراخوان توسط سازمان ملی علوم اروپا انجام شد.

بر اساس شواهد کشورهای اروپایی و آمریکا پس از اینکه از شکستن کد این کتاب ناامید شدند این فراخوان را منتشر کردند.

تصاویر منتشر شده از این کتاب بسیار کم کیفیت بود به طوری که به نظر میرسد تا آخرین لحظه از انتشار مطالب این کتاب واهمه داشتند، بر اساس گفته های مسئولین این کتاب ۵۰۰ صفحه دارد که تا به امروز تنها ۸ صفحه از آن منتشر شده است.

بر اساس بررسی هایی که توسط متخصصین و تنها با مشاهده ی این ۸ صفحه صورت گرفته است، این کتاب دست نویس است و به نظر میرسد توسط دو نفر نوشته شده است چراکه دو دست خط متفاوت در آن قابل تشخیص است.

تعدادی از زبان شناسان معتقدند این کتاب دارای کلماتی است که خارج درک عادی انسان هاست، تئوری که بر اساس ان تعدادی از زبان های کهن دارای بعدی سه گانه هستند و برای درک انها باید فضایی سه بعدی را تصور کرد.

به نظر میرسد که متون این کتاب از زبان های هندو اروپایی و یا اسیای میانه باشد اما تا به حال هیچ شباهتی لغوی میان آنها یافت نشده است و هیچگونه گزارشی مبنی شکسته شدن حتی یک کلمه از متون  این کتاب منتشر نشده است.

تاریخ نوشته شدن این کتاب نامشخص است اما تعدادی از متخصصین با بررسی تصاویر قدمت آنرا چیزی بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ سال تخمین میزنند، این کتاب تحت مالکیت کشور انگلیس است.

یکی از یوفولوژیست های معروف “ویکتور کراون” در مقاله ای عنوان کرده بود که این کتاب یکی از دلایل پیشرفت نازی ها بوده و آنها قصد داشتند به هر دلیلی این کتاب را به جای دیگری ببرند که موفق نشده اند، عده ای دیگر این تئوری را مطرح کرده اند که نازی ها این کتاب را در قطب جنوب پیدا کرده اند.

دیوید زیمرمن، ریاضی دان و کدنویس دانشگاه کرنل تنها راه شکسته شدن متون این کتاب را پیدا کردن نوعی راهنما میداند چراکه به عقیده ی او حتی یک حرف(در صورتی که این کتاب به زبان عادی نوشته شده باشد) قابل تشخیص نیست.

حقیقت این است که مطالب بسیار کمی درمورد این کتاب برای بررسی و یا انتشار وجود دارد و با توجه به سیاست کلی دولت های پیروز انتظار تغییر چندانی نیز نمیرود.

اینکه آیا روزی کدهای این کتاب عجیب شکسته خواهد شد را تنها زمان پاسخ میدهد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *