من می توانم مشاور املاک باشم یا نه؟

خانه خود را راحت بفروشیمحتما تا به حال حداقل یک بار گذارتان به یک مشاور املاک در تهران افتاده است.

مشاوران املاک حرفه ای تهران افرادی با ویژگی های خاصی هستند و اگر تصور می کنید که مایل هستید به این گروه بپیوندید، بهتر است ویژگی های زیر را در خود جستجو کنید.

آیا شما از روابط اجتماعی خوبی برخوردار هستید؟

خوب کلمه ی کافی برای این مورد نیست. شما نه تنها می باید روابط اجتماعی خوبی داشته باشید، بلکه باید در این زمینه عالی و ممتاز نسبت به دیگران باشید.

آیا شما از قدرت متقاعد کردن دیگران برخوردار هستید؟

یک مشاور املاک می باید در خود به حد کافی قدرت متقاعد کردن دیگران و به نوعی تاثیر گذاری را ببیند. اگر قرار باشد به عنوان یک مشاور املاک مشغول به کار شوید، باید بتوانید واحدهای آپارتمانی را که تفاوت های بسیاری از ایده آل مشتری شما دارد، به وی قبولانده و او را راضی به اجاره یا خرید آن واحد نمایید.

آیا از قدرت میانجی گری خوبی برخوردار هستید؟

یک مشاور املاک همیشه میان مالک و مستاجر و یا مالک و خریدار قرار داشته و باید طوری میان این دو سمت قرار بگیرد که منافع هر دو تامین شده و هرگز به هیچ سمتی غش نکند. این در واقع هنری ست که نه تنها تجربه بلکه یک پتانسیل درونی را نیز می طلبد. مشاورین املاک همیشه به نوعی عمل می کنند که هر دو طرف معامله بر این تصور هستند که مشاور املاک به نفع آن ها معامله را پیش می برد، در حالی که واقعیت هرگز اینطور نیست.

تعیین قیمت و تغییر قیمت های نامتعارف

ممکن است افراد زیادی با قیمت های نامتعارف و پرت از نرم یک منطقه و محله به املاک مراجعه کرده و تقاضای فروش یا اجاره ی ملک خود را داشته باشند. این وظیفه ی مشاور املاک است که قیمت ارائه شده توسط مالک را به قیمت واقعی نزدیک کرده و توانایی این را داشته باشد تا ارزش واقعی ملک را تعیین کرده و مالک را به آن قیمت راضی کند. قبول املاک با قیمت های دور از واقعیت علی رغم این که به فروش هم منجر نشود، تنها موجب آشفتگی بازار و افزایش خانه های خالی خواهد شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *