آیا واقعا با پیاده روی می توان به تناسب اندام رسید؟

با وجود فراوانی تجهیزات ابر مدرن برای ورزش در محیط های بسته بسیار طبیعی است اگر لذت ورزش در فضای آزاد را که اغلب غیر از یک جفت کفش مناسب هزینه ای هم ندارد فراموش کنیم. با ورزش در هوای آزاد در هر دقیقه کالری بیشتری می سوزانیم زیرا امکان انجام دادن فعالیت هایی را می یابیم که نیاز به دخالت عضلات بیشتری در مقایسه با تمرینات مشابه شان در سالن دارد. برای مثال در تمرین با دوچرخه ی ثابت سالانه  شما فقط در حال سواری گرفتن است طوربی که به راحتی می توانید مجله ای را هم در حین رکاب زدن ورق بزنید. اما هنگام دوچرخه سواری در فضای آزاد علاوه بر اینکه قفسه ی سینه، بازوها، شکم و عضلات پشت درگیر فعالیت هستند انرژی بیشتری نیز برای مقابله با نیروی مقاومت باد باید صرف کنید

البته به شرط آنکه زمان شدت و تداوم لازم به آن اختصاص داده شود. بنابر مطالعات انجام شده تقریبا ۸۰ درصد کسانی که در اثر تمرینات طولانی موفق به کاهش وزن شده اند پیاده روی را به عنوان فعالیت اصلی شان انتخاب کرده اند.

جذابیت پیاده روی در آن است که فقط در گذاشتن یک پا جلوی پای دیگر خلاصه می شود. مسلما میزان کالری سوزی در هر دقیقه پیاده روی نسبت به دویدن آهسته کمتر است اما اکثر مردم پیاده روی را به دویدن ترجیح می دهند. علاوه بر آن نرخ آسیب دیدگی در این افراد در مقایسه با دوندگان پایین تر است.

بسیاری از  افراد پیاده روی را کاری کسالت آور می دانند و عده ای نیز با زدن به دل طبیعت سعی در مبارزه با این احساس دارند. تغییر منظره حتی زمین، صداها و رایحه نقش موثری در تغییر روحیه دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *