انتخاب غذاهای آماده برای کودکان

غذا

غذاهایی که در مدت کمتری آماده می شوند بهتر هستند. مدت طولانی زمان پخت، مواد مغذی غذا را از بین می برد و نمک و شکر و افزودنیهای دیگر به خوبی به خورد غذا می رود خیلی از آن ها دیگر خاصیت ندارند و فقط ظاهر غذا حفظ می شود.

افزودنیهای خاصی هستند که برای غذای کودکان منع شده اند. اما در خیلی از غذاهایی که کودکان دوست دارند استفاده می شود مانند ماهی، گوشت سرخ کرده و یا غذاهای آماده بزرگسالان که به بچه ها هم داده می شود.

انتخاب بهترین غذاهای آماده آنهایی هستند که تا حد امکان به حالت طبیعی خودشان نزدیک باشند مانند ماهی یخ زده، گوشت و سبزیجات. خیلی از غذاهای آماده کنسرو شده در هنگام طبخ تغییر یافته اند و کمتر مغذی هستند.

ماهی، سبزیجات و میوه جات کمپوت شده در آب یا آبمیوه طبیعی را انتخاب کنید. انتخاب دیگر غذاهای آماده خوب، انواع تازه هستند که در داخل یخچال وجود دارد مانند سبزی سرخ کرده، یک دیس برنج و ماکارونی.

آماده کردن غذاهای آماده:

درست کردن خیلی از غذاهای آماده که برای بچه های کوچکتان دلچسب و دوست داشتنی می باشد راحت است. غذاهای خانگی برای مثال استیک های ماهی بدون رنگ و افزودنی هستند. تکه های ماهی را در آرد، تخم مرغ و شیر غوطه ور کنید و در برشتوکهای خرد شده یا خرده های نان خانگی بغلتانید و کمی در روغن گیاهی سرخ کنی. کوفته کوچک یا همبرگر درست شده خانگی که با گوشت یا پروتئین سبزیجات طبخ شده اند نیز انتخاب های خوبی می باشند.

غذاهای آسان و سریع:

برای سرعت و راحتی از غذاهایی که آسان آماده یا فراهم می شوند مانند سیب زمینی آب پز استفاده کنید. شما می توانید آنها را قبلا بپزید و دوباره در مایکروویو گرم کنید یا در مایکروویو پخته کنید و بعد در داخل فویل بپیچید تا بعد از چند دقیقه پوست آن ترد شود. ساندویچهای مقوی مثل ساندویچ گوشت درست کنید. از پنیرهای مناسب، تن، دانه های روغنی نرم، تکه های گوشت و سبزیجات زیاد و قطعات گوجه فرنگی نیز بکار ببرید. برای تنوع پف فیل یا پیتزای کوچک یا کیک کوچکی را در توستر آماده کنید آن را به دو نیم کنید و یک شکم سیر بخورید.

با مقداری میوه و نوشیدن شیر، غذای خوب متعادلی دارید.

مخلوط و جور:

کودکتان را عادت دهید که غذاهای مخلوط و آماده و خانگی را میل کند. بعد از آن شبیه آنچه که بقیه خانواده می خورند باشد. برای نمونه صبحانه حبوبات عالی با یک تکه موز تازه، کوفته خانگی با نخود یخ زده و هویج تکه های ماهی تازه پخته شده با گل کلم، ماکارونی، برنج یا عدس یا رب گوجه فرنگی خانگی.

هجوم تنقلات:

شکم چرانی (خوردن تنقلات بجای غذاهای اصلی) بطور فزاینده ای رایج شده است. در خیلی از خانواده ها افراد خودشان با سفارش دادن انواع تنقلات یا گذاشتن یک سینی از این نوع خوراکیها به هنگام تماشای تلویزیون به این کار کمک می کنند. کودک شما چگونه غذا خوردن شما را خواهد آموخت. از سر یخچال رفتن بی موقع کودکان جلوگیری کنید. همین طور عاقلانه نیست کودک گرسنه ای را برای مدت طولانی برای خوردن منتظر نگه دارید. اشتها برای یک غذا اهمیت دارد غذاهای خانوادگی بیشتر به این منظور است که در هنگام خوردن غذاهای رسمی تر کودک بداند چگونه رفتار کند.

بعد از غذا:

در یک سنی کودکان در واقع در نشان دادن تغییرات بزرگ در چیدن میز کمک هستند اما تقریبا از ۲ سالگی به کودکتان این عادتها را بدهید که خودش فنجانش را به آشپزخانه ببرد. برای مثال ممکن است ظرف ماست را پرت کند. ظرفهای کثیف، قاشهای محکم و لیوانهای واقعی برای بچه های بزرگتر بهترین چیزهایی است که بردارند.

غذاهای آماده:

غذاهای آماده برای خانواده های شاغل بهترین انتخاب می باشد. اجازه بدهید بیشتر برای بازی کردن با کودکتان وقت بگذارید تا اینکه برای درست کردن یک غذای متنوع رژیمی سالم، زمان سپری کنید. اگر کودکتان دوران زودگذر را (دمدمی) سپری می کند خیلی بهتر است که در اوقات غذا خوردن به آبدارخانه، یخچال یا فریزر مراجعه کنید و وقت را برای بردن کودکتان به پارک، نگاه کردن به کتاب همراه هم یا با هم بازی کردن سپری کنید.

اول ایمنی:

زمانی که غذایی یخ زده یا غذایی که در سردخانه ذخیره شده باشد را دوباره گرم می کنید خیلی مراقب باشید.

تا نقطه جوش دوباره گرم کنید و سپس اجازه دهید تا درجه حرارتی که کودکتان بتواند بخورد سرد شود.

بیشتر از یکبار غذا را دوباره برای کودکتان گرم نکنید.

هرگز غذاهای کنسرو شده را در یخچال نگذارید آنها را در یک ظرف یا ظرف پلاستیکی بریزید و درب آن را بپوشانید.

همیشه برای گرم کردن غذاهای آماده طبق دستور آن عمل کنید.

اگر غذا را در مایکروویو گرم می کنید طبق دستور تولید و زمان لازم عمل کنید.

از قبل به فکر باشید:

دادن یک رژیم غذایی متنوع به کودک با کمی دوراندیشی و برنامه قبلی مشکل نیست. برای مثال اگر غذای اصلی خانواده را در سر شب درست کرده اید تکه ای از آن را برای روز بعد کودکتان در فریزر قرار دهید. اگر قرار است روز بعد خورده شود سریع آن را در ظرفی درپوش دار نگهداری کنید تا زمانی که احتیاج دارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *