عوارض مصرف مسکن برای حافظه

آنتی‌بیوتیک‌ها

دارو

استفاده از مسکن ها آسیب های فراوانی برای مغز و حافظه ما در بر دارد افراد سالمند باید بیشتر مراقب این موضوع باشند این داروها تاثیرات مخربی بر ذهن افراد سالخورده میگذارند به راهنمایی های پزشکی در این باره توجه کنید و آن ها را در پیش بگیرید ناتوانی در رانندگی و مشکلات حافظه از پیامدهای مصرف مسکن ها به شمار می روند .

مطالعه جدیدی نشان می‌دهد تعداد افراد سالخورده امریکایی که بیشتر از سه دارو که بر مغز اثر می‌گذارد استفاده می‌کنند، افزایش چشمگیری داشته است.

این مطالعه به بررسی مصرف مسکن‌های مخدر، قرص‌های ضد افسردگی، آرام‌بخش‌ها و داروهای ضد روان‌پریشی پرداخت. بازبینی اطلاعات مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات متحده نشان داد که استفاده از این داروها در افراد بالای ۶۵ سال بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۳، بیش از دو برابر افزایش داشته است.
محققان تخمین می‌زنند که حدود ۳.۷ میلیون از ویزیت‌های پزشکان در سال متعلق به افراد سالخورده‌ای است که سه یا بیش از سه تا از این داروها را مصرف می‌کنند.
به گفته مؤلفان مطالعه، افزایش استفاده ترکیبی از این داروها که بر سیستم عصبی مرکزی اثر می‌گذارند مایه نگرانی است زیرا می‌تواند به سقوط افراد و آسیب‌های ناشی از آن، ناتوانی در رانندگی و مشکلات حافظه بی‌انجامد.
به گفته محققان، مصرف مسکن‌های مخدر به همراه دیگر داروهای مؤثر بر مغز – مثل آرام‌بخش‌های بنزودیازپینی – به خاطر افزایش خطر مرگ، بیش از بقیه مایه نگرانی است.
یافته‌های این مطالعه در روز ۱۳ فوریه در ژورنال طب داخلی JAMA منتشر شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud