هوشیاری و کاهش چشمگیر میزان استرس

این کار واقعا مفید است:

دکتر جون کابات زین در مرکز هوشیاری در پزشکی حفظ سلامت و جامعه بر روی ۶۰۰ بیمار که شرایط و مشکلات مختلفی مربوط به استرس داشتند تحقیقی انجام داد. او پی برد که وقتی بیماران یک برنامه هشت هفته ای آموزش هوشیاری را می گذرانند عوارض و نشانه های مربوط به استرس در آن ها کاهش یافته و شرایط شان بهتر می شود. وی همچنین به این نتیجه رسید که پیگیری برنامه ی هوشیاری به بیماران کمک کرد تا میزان اضطراب خود را کاهش دهند و ضدت دوره های افسردگی آن ها را کاهش داد. از همه مهم تر این که این تغییرات در دیدارهای بعدی حفظ می شوند.

مجددا کنترل زندگی را به عهده گیرید:

تقریبا هر فعالیتی در زندیگ روزمره می تواند ذهن را درگیر کند بیشتر طول روز شما احتمالا پر از رفتارهای خودکار و ناخودآگاه است که کار خود را انجام می دهند اما در نهایت شما را در مورد بخشی از زندگی تان با استرس رها می کنند. با تعدیل این امور و کارها به کارهایی که در ذهن هستند می توانید تجربه ی متفاوتی داشته باشید.

شما آن گونه هستید که غذا می خورید:

بسیاری اوقات با تعجیل در مورد غذا خوردن آن غذا را از دست می دهیم اگر حرکات خوردن با عجله باشد یعنی آن غذا را از بشقاب به شکم خود بریزیم. سعی کنید با تمرکز بیشتری غذا بخورید.

گاه گاهی سعی کنید با چوب غذاخوری، غذا بخورید. اگر عادت به غذا خوردن با چوب ندارید این کار روند غذا خوردن شما را کند می نماید و مجبور می شوید توجه بیشتری به آنچه می خورید و نحوه ی خوردنتان نمایید.

اگر به قطعه ای گوشت می نگرید آن را به قطعات قابل خوردن ببرید. در نهایت کمتر می خورید و وزن کمتری پیدا می کنید. اگر چوب غذاخوری را دوست ندارید حداقل سعی کنید با دست دیگرتان غذا بخورید. این کار نیز سرعت غذا خوردنتان را کم می کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *