لوازم آرایش مورد نیاز برای کسانی که تازه کارند

چگونه رژگونه بزنیم؟

لوازم آرایشی

چنانچه تازه آرایش کردن را اغاز نموده اید و در این مورد مبتدی هستید بهتر است بدانید لوازم آرایش مورد نیاز برای تازه کارها چه چیزهایی است. با ما همراه باشید.

کرم مرطوب کننده

سطح پوست بدن در در برابر اسیب های محیطی بی دفاع است و به آسانی رطوبت خود را از دست داده و خشک می شود به همین علت لازم است که شما هرروز از کرم مرطوب کننده برای حفظ رطوبت پوست خویش استفاده کنید. استفاده از این کرم ها بعد از شستشوی پوست بسیار ضروری است زیرا این کرم ها با به دام انداختن رطوبت در سطح پوست سبب نرمی و لطافت آن می شوند. کرم های مرطوب کننده صورت معمولاً خاصیت چرب کننده ندارند تا سبب اکنه و التهاب پوستی نشوند.

 کانسیلر

داشتن یک کانسیلر با کیفیت جزء ضروریات است. کانسیلر کمک می کند تا حلال های تیره ی زیر چشم هایتان یا لک ها را پوشانده و حتی خط موهایتان را شکل دهید. مطمئن شوید که به رنگ طبیعی پوستتان نزدیک باشد تا بهترین نتیجه را بگیرید.

کانسیلرها در واقع کرم پودرهای فشرده روشن و رنگی هستند که شما میتوانید آن ها را قبل یا پس از کرم پودر استفاده کنید البته بعضی ها می گویند بهتر است پس از کرم پودر زدن استفاده شود.این کانسیلرها بصورت های مختلفی وجود دارند، یکی بصورت stick یا ماتیکی که استفاده از آن راحت تر است، حالت دیگر کرم شبیه نیمه جامد و در انتها کانسیلرهای مایع.

فونداسیون

داشتن یک فونداسیون هم قطعاً ضروری است. فونداسیون های گوناگون با برند های مختلفی وجود دارد که میتوانید استفاده کنید. انواع مایع، کرمی، موس پودری و معدنی. بسته به نوع پوششی که دنبالش هستید، یک یا چند مورد از این ها میتواند برایتان کاربردی باشد.

فونداسیون را باتوجه به نوع پوست خویش خریداری کنید نه خیلی روشن و نه خیلی تیره.

رژگونه

خانم هایی که اهل آرایش کامل هستند به خوبی رژگونه را می شناسند. این ماده رنگی زیبا با رنگ دادن به گونه ها سبب شادب دیده شدن صورت شما می شود و به خصوص برای افردی که از کرم پودر با پوشش متوسط و زیاد استفاده نموده اند یک وسیله آرایشی ضروری به شمار می رود.

ریمل

زیبایی چشم ها منوط به داشتن مژه های بلند، سیاه و حالت دار است ولی همه از این نعمت برخوردار نیستند و خیلی از خانم‌ها مژه های کوتاه، صاف یا کم رنگ دارند. در این وضعیت یک ریمل مناسب همان چیزی است که به آن احتیاج دارید و با استفاده از آن میتوانید چشمانی زیبا، درماماتیک و جذاب داشته باشید.

 

رژ لب

جایگاه رژ لب در آرایش آنقدر مهم است که میتواند نقش یک آرایش کامل را در صورت اجرا کند. بنابراین واضح است که همه خانم ها به تعدادی رژ لب در مجموعه محصولات آرایشی خود نیاز دارند و باید رنگ این رژها را بر اساس رنگ پوست و موقعیت هایی که برای آن آرایش می کنند انتخاب کنند.

 

خط چشم

کم تر کسی را میتوان یافت که اهل آرایش باشد ولی به خط چشم کشیدن علاقه ای نداشته باشد. خط چشم تأثیر فوق العاده ای در زیبایی چشم ها و زیبایی کل چهره دارد و سبب ایجاد حالتی دراماتیک در چهره می شود. البته خط چشم انواع گوناگون دارد ولی بکار بردن نوع مدادی و ژلی آن ساده تر است.

هایلایتر

استفاده از هایلایتر، صورت تان را کوچک تر نشان می دهد و سبب می شود تأثیر نور بر روی صورت تان زیباتر باشد.

سایه چشم

سایه چشم یک ابزار آرایشی برای افزایش جذابیت و عمق و حالت دادن به چشم ها است ولی این محصولات آرایشی انواع مختلفی دارند و شما حداقل به دو نوع از آنها احتیاج دارید. یک نوع سایه با رنگ های ملایم و نزدیک به رنگ پوست مانند صورتی، نخودی و … و یک نوع سایه با رنگ های خاص و فانتزی و جذاب مانند آبی و بنفش و …

ست قلم مو

یک ست با کیفیت که همه ی قلم موهای مورد نیازتان را داشته باشد، هر ظاهری را برایتان تضمین می کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *