مشکلات زوجین پس از تعطیلات

ناباروی

با تمام شدن تعطیلات خوشی و شادی را از خود دور نکنید اجازه ندهید مشکلات و ناراحتی های روحی باز هم به سراغتان بیایند ،قرار نیست در سال جدید هم آن ها را به همراه خود بیاورید شیوه جدیدی را برای کنارگذاشتن تفکرات منفی خود در پیش بگیرید سعی کنید به زندگیتان رنگ و بویی جدید ببخشید و پس از تعطیلات نوروز نیز دورهمی ها و حضور در میان دوستان و نزدیکان را ترک نکنید .

به خیر و خوشی و سلامتی تعطیلات نوروز را به پایان رسانیده‌اید و به حالت معمول و عادی زندگی…. نه! دست نگه دارید، برنگردید! این همه طبیعت رستاخیز کرده و این همه آیین و سنت اجرا شده که من و شما با تغییر سال نو، تکانی به خودمان و زندگی‌مان بدهیم و به قول معروف به از این شویم که هستیم!

روی سخن‌مان با شما زوج محترم است که خوشبختانه همدل و همراه هستید و تصمیم گرفته‌اید رنگ و هوای تازه‌ای به زندگی مشترک‌تان ببخشید. برای این کار به چند توصیه و پیشنهادی که در ادامه مطرح می‌شود، توجه کنید.

 

یک چاله بکنید!

دست بردارید، این که پارسال کی چی گفت که شما را ناراحت کرد و شما هم نق و غر مربوطه را به سر همسر خالی می‌کردید، مربوط به پارسال بود و پارسال هم تمام شد و رفت. برای چیزی که نیست، حرفی دارید؟! چاله‌ای را که کندید با همین چیزها پر کنید و رویش خاک بریزید و نهال دوستی بنشانید که قرار است کام دل برآرد.

آن‌ها افسانه بودند!

باور کنید حتی در هزار و یک شب هم ردپایی از آن‌ها نمی‌یابید، نمی دانم کار کدام اجنبی غربزده وطن‌فروشی بود که تا توانست داستان فرسایی کرد درباره این که به طور پیش فرض بین مادرزن و داماد، عروس و مادرشوهر، جاری‌ها و وای… وای… رویم به دیوار و زبانم لال و هفت خانه دور باد بین خواهر شوهر و زن داداش شکراب است! شما هیچ شاهد علمی، هیچ گواه تاریخی و هیچ نظریه‌ای پیدا نمی‌کنید که این موضوع را اثبات کند، امسال را با تغییر این باور دیرین، انقلابی کنید!

اسکار بگیرید!

کاری بکنید سال دیگر همین موقع همه جا جار بزنند، اسکار شادترین و باگذشت‌ترین و دوست داشتنی‌ترین زوج فامیل تعلق می‌گیرد به جناب‌عالی و همسرتان! شما بخندید یا نخندید، اخم کنید یا نکنید، حرص بخورید یا نخورید دنیا کار خودش را می کند، تلخی و دشواری و سختی جزء طبیعی و عادی زندگی است، خوبی و بدی، سختی و آرامش، پستی و بلندی و… با هم آمیخته است، تمام هنر شما در این است که این اسکار به شما برسد، این جایزه را هم فقط به خودتان می‌دهند به نماینده‌تان تعلق نمی‌گیرد، حالا خودتان می‌دانید و زندگی و انتخاب شیوه رویارویی با آن!

بزنید اون دست قشنگه رو!

وا… شما دو نفر غیر از خودتان دو نفر دیگر چه کسی را در این دنیا دارید که تا این اندازه دیوانه‌وار دوست‌تان داشته‌باشد و دلش برایتان غش برود و هوایتان را داشته‌باشد و خلاصه همه کار برایتان بکند، اگر شما مشوق همدیگر نباشید، پس نیرو از چین وارد کنیم که همسرتان را تشویق کند؟! خودتان دست به کار شوید تا کار خوبی، موفقیتی و تلاش تازه‌ای از همسرجان مشاهده کردید، بزنید اون دست قشنگه رو، آی می‌چسبد، به خصوص اگه پای ناپلئونی هم وسط باشد… این کار را بکنید، !

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *