شهامت آشنایی با شخص جدید

چگونه یک رابطه عاشقانه جدید داشته باشیم؟برای آنکه پس از پایان رابطه ای مجددا با شخص دیگری آشنا شوید نیازمند شجاعت هستید. کلید مسئله آن است که زمانی را برای برقراری  ارتباط با خود صرف کنید. ایجاد توانایی مستقل بودن به این معنی است که سعی نکنید از طریق افراد دیگر زندگی کنید. دو فردی که در یک رابطه به هم می پیوندند بایستی هویت مستقل خود را داشته باشند. این پیوند جدید تنها زمانی شکوفا می شود که هر یک دریابد شخص دیگر را چگونه بپذیرد و در شغل و اهداف زندگی حمایتش کند.

از روش های زیر برای بازیابی ویژگی های حیاتی معینی که موجب  افزایش موفقیت رابطه ی جدیدتان می شود، استفاده کنید:

  • به خود اجازه ی گفتگو بدهید: گفتگو نشانه ی سلامتی رابطه می باشد به خصوص زمانی که هر دو نفر قادر به اظهارنظر و رسیدن به یک توافق هستند.
  • برای سازش و تغییر آماده باشید: اکنون که در رابطه ای جدید و متفاوت هستید کارها را متفاوت از روابط قبلی تان انجام خواهید داد. در ضمن چرا باید همان چیزهای تکراری را بخواهید؟
  • زمانی را به با هم بودن اختصاص دهید تا علایق و تجربیاتتان را در میان بگذارید: همان طور که رابطه از علاقه ی اولیه و وابستگی عاشقانه فرا می رود اختصاص وقت برای با هم بودن به مهم ترین اولویت تبدیل می شود.
  • از ویژگی های جدیدی که در شریک جدیدتان می بینید لذت ببرید. سعی کنید شخص دیگر را بشناسید و به خصوص در صورت امکان با او زندگی کنید. آن وقت است که عادات و ویژگی های شخصی دیگر را می پذیرید. بر نقاط مثبت تمرکز کنید.
  • رایگان قدردانی کنید. حرف های گرم تشویق آمیز و دلگرم کننده موجب تداوم روابط و ایجاد اطمینان و اعتماد می شوند.
  • به نوازش ادامه دهید. نوازش شکلی حیاتی از ارتباط می باشد. نوازش موجب آرامش و کاهش فشار خون می شود و روشی غیر کلامی برای بیان تو برایم مهم هستی و دوستت دارم و قدر تو را می دانم، می باشد. نوازش هم چنین اکسیتوسین را که ماده ای شیمیایی برای شادی می باشد در مغز آزاد می کند و موجب تشویق پیوندی محکم تر می باشد.
  • خود را دوست بدارید. با عزت نفسی سالم وارد رابطه ای جدید شوید.
  • با یکدیگر صحبت کنید و احساسات تان را ابراز کنید. زمانی که مخالفت می کنید نحوه ی ارتباط از اهمیت خاصی برخوردار است. بعضی از زوج ها هر هفته به طور منظم زمانی را بدون مزاحمت کسی با یکدیگر می گذرانند. آنها شمعی روشن می کنند و درباره ی آنچه موجب خوشحالی یا آزارشان می شود، صحبت می کنند. در میان گذاشتن نیازها اغلب از این گونه گفتگوها شکل می گیرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *