ایجاد کسب و کار جدید با هزینه اندک

کسب و کارها در قرن ۲۱ از شکل سنتی خود درآمده اند. و به جای رفتن به دفتر کار بسیاری از کارها از خانه یا هر محیطی دیگر انجام می شوند. همه اینها را مدیون اینترنت و آی تی هستیم.

کسب و کار آنلاین این روزها همه جا مد شده؛ از تبلیغات تجاری گرفته تا کارکردن بعنوان یک فریلنسر همگی در صورت آنلاین بودن انجام می گیرد.

فریلنسینگ یا آزاد کاری چند سالی می شود؛ که در کشور ما رونق گرفته. اگرچه دیرتر از جوامع غربی ایرانیان وارد این شکل جدید کسب و کار شدند. اما همانند هر زمینه دیگری به سرعت پیشرفت کردند. و امروزه یکی از کشورهای مهم در فریلنسینگ تلقی می شویم.

اما نوع جدید کسب و کار تنها در فریلنسینگ خلاصه نمی شود. در ادامه مواردی دیگری هم ذکر می کنیم که با داشتن سرمایه اندک قابل راه اندازی اند.

استفاده از مهارت شخصی و تولید

شما در هر زمینه ای که مهارت دارید: مثل ساخت اپلیکیشن، لوازم دکوری، عروسک یا هر چیز دیگری که می توانید بسازید. درست است تولید هر چیزی به پیش نیازهایی دارد. اما اگر کمی منطقی فکر کنید. چون برای ساخت اینگونه محصولات نیاز به داشتن دفتر کار یا کارگاه ندارید. این یک برگ برنده محسوب می شود!

برای فروش خدمات هم نیاز نیست خودتان مغازه یا مرکز فروش راه اندازی کنید. به رفتن سراغ مغازه ها و فروشگاه ها بروید. اگر مستقیم خودشان خریدار بودند که بهتر است. اگر هم چنین نشد باز هم نگران نباشید. چون می توانید با اجاره یک قفسه از فروشگاه خدماتتان را آنجا ارائه دهید. و خودتان اقدام به فروش کنید.

حتی می توانید برای فروش به سراغ سایت ها بروید و یا حتی از شبکه های اجتماعی برای فروش اجناس و محصولات استفاده کنید.

اگر نرم افزار و اپ تولید کنید هم که راحت تر می توانید به صورت آنلاین آنرا به فروش برسانید.

واسطه گری به نوع جدید

روش های دیگری هم برای راه اندازی کسب و کار جدید و بدون هزینه چندان وجود دارد از قبیل واسطه گری! بعنوان مثال شما خودتان چیزی نمی سازید اما مشتری های زیادی می شناسید.

می توانید با خرید محصولات دیگران و فروش آن به خریداران جدید؛ در این میان سودی کسب کنید. هر چند این نوع کسب و کار از قدیم متداول بوده، اما اگر در بستر وب انجام شود. کسب وکار جدید محسوب می شود و درآمد زایی خوبی هم دارد.

در اینجا چند نمونه از ایجاد کسب و کار به شکل امروزی معرفی شد. اگر شما هم نظر یا پیشنهادی دارید می توانید در بخش نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *