حالت تاریک در های‌سیرا

سیستم عامل مک او اس های سیرا

سیستم عامل مک او اس های سیرا

جدیدترین نسخه سیستم‌عامل مک با شماره نسخه ۱۰٫۱۴ و نام Mojave به امکانات متعددی مجهز شده که یکی از این امکانات، حالت تاریک یا پوسته تاریک در سیستم‌عامل است.

پس از معرفی این قابلیت بسیاری از کاربران سیستم‌عامل مک لحظه‌شماری می‌کنند تا از این سیستم‌عامل استفاده کنند، اما در مواردی نیز کاربرانی که سیستم‌عامل دستگاه آنها های‌سیرا (High Sierra) است، دنبال راهکاری برای دسترسی به این قابلیت روی سیستم‌عامل فعلی رایانه خود هستند.

این قابلیت با نام NSWindow Dark Chocolate و البته کمی مشکلات در سیستم‌عامل های‌سیرا نیز به‌راحتی فعال می‌شود و اگر می‌خواهید هرچه زودتر داشتن حالت تاریک در سیستم‌عامل مک را تجربه کنید، می‌توانید از این ترفند برای فعالسازی آن کمک بگیرید.

قابل ذکر است این قابلیت به‌صورت کامل مانند حالت تاریک معرفی شده در نسخه ۱۰٫۱۴ نیست و با مشکلاتی همچون کار نکردن در برخی برنامه‌ها یا غیرقابل خواندن شدن عنوان تب‌ها در مرورگر سافاری همراه است، اما به هر حال تست آن نیز خالی از لطف نیست.

ابزار ترمینال را اجرا کرده و فرمان زیر را در آن وارد کنید:

defaults write -g NSWindowDarkChocolate -bool TRUE

از کاربری خود در سیستم‌عامل خارج شده و دوباره به آن بازگردید. مشاهده خواهید کرد که بسیاری از پنجره‌ها تاریک شده‌اند و حالت تاریک برای شما فعال شده است.

نکته: چنانچه مثل ما چندان از این حالت خوشتان نیامده و می‌خواهید هرچه سریع‌تر همه چیز را به حالت اول بازگردانید کافی است پس از اجرای مجدد ابزار ترمینال، فرمان زیر را در آن وارد کنید:

 defaults write -g NSWindowDarkChocolate -bool FALSE

رایانه را یک مرتبه ری‌استارت کرده تا نتیجه تغییرات را مشاهده کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *