توسعه یگانگی در روابط زن و شوهر

قبل و بعد از یک ازدواج موفق

یکی شدن و به هم پیوستن زوج و زوجه یک اصل لازم زندگی است. تفاهم و آشتی دوباره زندگی را گرم و دوست داشتنی می کند و فرزندان هم از این یگانگی لذت خواهند برد. لازم نیست که آمیزش جنسی جزئی از این یگانگی با همسر باشد اگر بخشی از یکی شدن در این حرکت نهفته است چه آمیزش کامل باشد و یا به طور ناقص اجرا شود عشق بازی و لمس دیگری همیشه مورد تایید روان پزشکان هست و در هر سن و هر وضعی قابل اجرا است. در کنار همسر قرار گرفتن و تنفس یکدیگر را تماشا و شمارش کردن در حالی که سعی می شود چاکراهای مثبت و منفی، گیرنده و فرستنده انرژی برابر شکلی که قبلا گفته شد در مقابل یکدیگر قرار گیرند سبب تثبیت یگانگی زوجین می شود که به دنبال آن سلامت جسمی به دست می آید توصیه شده است. این نوع حرکات و ورزشهای جسمی روانی روزی دو بار تکرار شود و هر بار ۱۰ دقیقه ادامه داشته باشد سپس به امور روزمره پرداخته شود.
زوجین در روابط بایستی منطقی برخورد نمایند. در این راه اگر مردی گرم و اجتماعی و برون گرا باشد و همسر وی سرد و خشک و درون گرا باشد بالاخره روزی درگیری خواهند داشت. اگر اتفاقی رخ نمی دهد پیدا است که یکی سنگ زیرین آسیا شده تحمل این عدم تجانس را به خود هموار داشته است و سعی کرده به هر شکل ممکن توافق خود را در مسائل مورد درگیری ابراز نماید. این توافق ها و تحمل ها بالاخره روزی که پیمانه پر شود منجر به اختلال خواهد شد و چیزی جز اختلاف سلیقه در برخورد با مسائل مشترک نیست زمانی ک اختلال بین احساسی بودن و منطقی فکر کردن پیش می آید این قضیه حل شدنی نیست مگر اینکه یکی کوتاه بیاید و بگوید فعلا مسیر برخورد ما یکی نیست و صبر می کنیم تا در وقت مناسب دیگری به این مسئله بپردازیم و تماس و گذران زندگی روزمره را باید از سر گرفت. روش های انرژی گرفتن و انرژی دادن و تقابل راه های ورود و خروج انرژی در زن و مرد اگر به هم نزدیک شوند و در مقابل یکدیگر قرار گرفتند یکنواختی دریافت و پرداخت انرژی درونی پیش می آید و بعدا برای حل مشکل قبلی طرفین به تفاهم خواهند رسید و تکرار این حالت های سخت گیری و نرمی بالاخره مشکل را از میان بر می دارد.
چون تمایلات جنسی خانم ها دیرتر از مردان تحریک پذیر است پس مردان همواره بایستی ساعت ها و روزها قبل احساسات و عواطف و دوستی را به همسر خود اظهار کنند تا در موقع مقتضی همسرشان آماده واکنش های احساسی خود باشد و برای اینکه احساسات ادامه یابد بر مردان است ک هر روز عواطف و دوستی های خود را نسبت به خانم ها به راحتی و در کنارشان نشان دهند.

در مورد زناشویی و مسائل مربوط و روش های آن نویسنده مطالبی گفته است که خلاصه ی درست آن بدین قرار است:
غربی ها به پدیده حیوانی و شهوانی مسائل آمیزشی بیشتر توجه دارند و آمیزش را برای دفع خواست شهوات زن و مرد به شمار می آورند و در تماس های جنسی نیز صراحتا همین نکته را طرفین می گویند در حالی که آمیزش پدیده یگانگی ودیعه گذاشته در جسم انسانی است که رابطه معنوی را می توان از این طریق مستحکم کرد و احساس گناه و ترس را در طرفین از بین برد. در مردان همین احساس عدم یگانگی فشار بر پروستات که مرکز احساسات جنسی و انزال است را بیشتر می کند. روش های آمیزشی و نقاط تحریک پذیر زن و مرد از بحث ما خارج است و به منابع دیگر بایستی مراجعه شود ولی آنچه مسلم است استفاده جسمی روانی از حرکت زناشویی به بهداشت و سلام جسمی زوجین کمک شایانی خواهد کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud