آیا فضانوردان سالیوت هفت واقعا فرشته ها را دیدند؟

،ایستگاه فضایی سالیوت 7
در ۱۶ جولای ۱۹۸۴در ایستگاه فضایی سالیوت ۷، سه فضانورد روس ۱۲۰مین روز از ماموریت ۲۵۲ روزه شان را پشت سر می گذاشتند که ناگهان متوجه شدند در بیرون ایستگاه اتفاقاتی در شرف وقوع است.
آنها در کنار دریچه ایستگاه جمع شده و با حیرت به آنچه در بیرون اتفاق می افتاد، خیره شدند.
گازی زردرنگ تمام اطراف ایستگاه را پرکرد، به طوری که هیچ چیز جز رنگ زرد را نمی توانستند ببینند. آنها چنین پدیده ای را تا کنون تجربه نکرده بودند و با حیرت به همدیگر نگاه میکردند.
چیزی حدود ده دقیقه از ایجاد ابر یا گاز زرد رنگ در اطراف ایستگاه گذشت. ناگهان ابرهای زرد رنگ ناپدید شده و از داخل آن هفت موجود فرشته مانند آشکار شدند، فضانوردان در بهت و حیرت برای مدتی به آنها نگریستند، تا آنکه ناپدید شدند، انگار که هیچ وقت نبوده اند. فضانوردان روس میگویند که آن موجودات مانند فرشتگان بالهای سفید و بلندی داشته اند و طولشان حدود هشتاد متر بوده است.
فضانوردان جزئیات واقعه را سریعا به زمین مخابره می کنند. متخصصان سازمان فضایی روسیه، موضوع را بررسی کرده و چون هیچ توضیحی نمی توانند برای آن بیابند، اعلام می کنند که این فقط یک توهم ناشی از کاهش اکسیژن در داخل ایستگاه بوده است( یکی از دلایلی که تجربیات نزدیک مرگ را به آن نسبت می دهند، کمبود اکسیژن مغز، در هنگام مرگ است که باعث ایجاد توهم میشود) اما موضوع به همینجا ختم نمی شود و دو ماه بعد دو فضانورد به جمع سه نفره قبلی اضافه می شوند و آنها نیز موجودات فرشته مانند را میبینند اما این حادثه درشوروی اتفاق افتاده است، در جامعه و دولتی سری، جایی که بی اهمیت ترین اتفاقات نیز مخفی می شدند، بهمین دلیل این حادثه هم به عنوان یک سند کاملا سری طبقه بندی شد و تا مدتها هیچ محققی به آن دسترسی نداشت.
پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، اسناد فراوانی بر ملا شد، اسناد بسیار زیادی بالغ بر دهها هزار، مربوط به یوفو و فرازمینیها، بدست یوفولوژیست ها افتاد، در سال ۱۹۹۵، یوفولوژیست معروف آمریکایی جورج نپ موفق شدبا اجازه دولت روسیه به آرشیو اسناد فرازمینی دسترسی یابد در آنجا بود که او اسناد مربوط به این حادثه و حوادث بسیار دیگر را یافت. او حتی به ملاقات فضانوردان ایستگاه فضایی سالیوت ۷ رفت و در مورد این اتفاق از آنها پرسید، و آنها ضمن تایید ماجرا، گفتند که در آن زمان از آنها تعهد گرفته شده بود که حتی کوچکترین اتفاقات خیلی عادی را هم نباید با کسی، حتی اعضای خانواده شان در میان بگذارند. حادثه سالیوت هفت تا این لحظه به صورت یک راز مانده است

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *