آیا سومری ها پایان جهان را پیش بینی کردند؟

الواح سومری

الواح سومری

اگر جهان در روز قیامت در آینده دور یا فردا پایان یابد، پیش بینی های بی شماری وجود دارد. که در حال حاضر در اسناد تمدن های باستانی یافت میشود. یک سوال بزرگ این است که آیا سومری ها پایان جهان را پیش بینی کرده اند. افراد نشانه های قدیمی را پیوند داده اند و آنها را به تاریخ های تقویم فعلی و آینده نزدیک تفسیر کرده اند.

 بسیاری از نظریه های دیگر مانند نگرانی گسترده در مورد پایان جهان در ۲۰۱۲، زمانی که تقویم مایان به پایان رسید. همچنین، در دوران هزاره، باعث اضطراب شد. یک فرضیه که برای مدت زمان طولانی در حال گردش بود، از ۲۰۱۷ سخن گفت، با فرض برخورد با نبیرو، در غیر این صورت به عنوان سیاره X شناخته می شود. ریشه های سنت سیاره ای نیبرو می تواند به سومریان، یکی از قدیمی ترین تمدن ها، رسیده باشد. اما آیا سومریان واقعا پایان جهان را پیش بینی کرده اند یا پیش بینی یک سیاره نبیرو فقط یک نظریه بزرگ است؟

بسیاری از گمانه زنی های جالب در مورد نیبیرو را می توان به زکریا سیتچین نسبت داد.او یک دانشمند بود (بین ۱۹۲۰ و ۲۰۱۰ زندگی می کرد) که متون و جداول باستانی سومریان و اکیدا را ترجمه کرد. او نظریه خود را در پرفروش ترین کتاب “دوازده سیاره” منتشر کرد. از آن به بعد، مردم  در سراسر جهان این نظریه ها را توسعه داده اند. معانی و ارتباطات احتمالی آنها

سومری ها چه کسانی بودند؟

آنها یکی از قدیمی ترین تمدن های معروف شناخته شده بود. ۴۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در بخش شمالی بین النهرین سکونت داشتند و در چندین شهر بزرگ زندگی می کردند. گرچه شواهد باستان شناسی زیادی وجود ندارد، اما جداول و کتیبه هایی وجود دارد که نشان دهنده زبان، فرهنگ و شیوه زندگی آنهاست. دانشمندان توانستند یک تصویر متنوع از اسطوره ها و داستان های خود را نشان دهند.

ما فقط نبیرو را ذکر کرده ایم، اما معنای واقعی آن چیست؟

بیبرو سیاره منظومه شمسی ما است که توسط سومریان نامگذاری شده است. سیچین از یونیکیت خورشید و سیارات نظم اطرافش استفاده کرد تا از تئوری آنها حمایت کند که سومری ها نه تنها از سیاره نیبرو ترسیدند، بلکه به آن اهمیت ویژه ای  میدادند.

آیا امکان دارد که در سیاره منظومه شمسی دیگری وجود داشته باشد که چیزی درباره آن نمی دانیم؟

به خصوص وقتی که سومرهای قدیمی درباره او می دانستند؟ این توضیح ممکن است در گردش سیاره نبیرو قابل تعویض باشد و به عنوان سیاره X نامگذاری شده باشد. نبیرو در خورشید در مدار بسیار بزرگتر و بسیار طولانیتر از بقیه منظومه شمسی قرار دارد.  Sitchin چند رویداد کتاب مقدس و تاریخی را به حضور نبیرو پیوند داد. او حتی معتقد است که سیل بزرگ ناشی از گرانش نیبیرو بود.

Annunnaki و تکامل نژاد بشر

به عبارت ساده، اصطلاح Annunnaki به پانتئون خدایان سومری، اکادیا و بابلی اشاره دارد. این خدایان از خدای آسمان به دنیا آمده اند. خدایان و الهه های غالب که راه خود را به سایر فرهنگ ها، از جمله میردوک و اینانا، باز کردند. مطمئنا، سومریان در مذهب بسیاری از خدایان مانند بسیاری از فرهنگ های دیگر بودند، اما اسطوره شناسی و اعتقاداتشان با نبیرو مشترک است.

اگر Annunaki خدا نیست، آیا میتواند موجود بیگانه باشد؟

نظریه Sitchin در قسمت “بیگانگان پیش از تاریخ” احتمالا چیزی است که از آن انتظار می رود. یک نظریه این است که Annunaki (و به طور بالقوه هنوز هم) یک نژاد پیشرفته زندگی در سیارات نبیرو بوده است که به علت کمبود منابع طلا به سیاره زمین فرود آمدند، بشریت را برای خدمت به آنها به عنوان برده از آنها استفاده کردند. بدین ترتیب، Sitchin شکاف توسعه انسانی را توضیح می دهد. و چون آنها بسیار قدرتمند و پیشرفته بودند، آنها واقعا خدایانی برای بشریت بودند، و در واقع آنها فقط  فرازمینی های پیشرفته بودند. این ایده با پیش فرض های محبوب فضانوردان باستانی همخوانی دارد. یا این تطابق با تئوری است که در گذشته دور، تمدن های سیاره های بیگانه به زمین آمدند و به عنوان خدایان در نظر گرفته شدند.

پایان جهان

بسیاری از این نظریه ها اغلب برای توضیح پیشرفت تکنولوژی و معماری باستانی استفاده میشوند. سپس Sitchin تئوری Annunnaki خود را با Nephilim کتاب مقدس – فرزندان خدایان و دختران زمین که با نژاد انسان پیوند دارد، ترکیب می کند.  Sitchin در نظریه خود بسیار مورد استقبال قرار گرفت. اما این گذر بین تمدن در Annunnaki خوشایند نبود. با این حال، بشریت هنوز از تأثیرات فاجعه بار گرانش نبیرو هشدار نداده است که زمین با سیلهای جهانی روبرو خواهد شد یا نبیرو خیلی نزدیک به زمین است. و چگونه  همه ی اینها با پایان جهان ارتباط دارد؟

همه اینها به چرخش و گردش نبیرو در اطراف خورشید بستگی دارد. در سال های اخیر، با توجه به نظریه سیتچین، پایان جهان  تاریخ  ۲۳ دسامبر ۲۰۱۷ ذکر شده بود.  هنوز بعضی ها معقدند که  سیاره نیبرو بسیار نزدیک زمین است، اما ناسا همه را آرام می کند. اما بسیاری هنوز ادعا می کنند که گرانش نیبیرو زمین را به بحران بزرگی دچار می کند و احتمالا سبب سیل بزرگ دیگری می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *