اشکال مختلف اختلالات نعوظی در مردان

اختلالات نعوظی در مردان ممکن است به دو صورت وجود داشته باشد:

الف- اختلالات نعوظی اولیه:

یعنی شخص توانایی کسب نعوظ کافی برای یک مقاربت را ندارند.

ب- اختلالات نعوظی ثانویه:

که شخص نعوظ کافی برای مقاربت را کسب کرده و توانایی حفظ نعوظ را تا پایان مقاربت ندارد. بسیاری از اختلالات نعوظی در افراد به خاطر عوامل روانی و اعصابی و عروقی است و گاهی اوقات نیز به علت اختلالات عضوی است بنابراین در درمان اختلالات نعوظی مداخله پزشک متخصص بسیار ضروری است.

بیشتر اختلالات نعوظی در افراد به خاطر عوامل روانی است و در این مورد باید قبل از هر چیز شخص قبلا تحت مداوا و روانکاوی قرار گیرد.

امروزه برای رفع اختلالات نعوظی از اسپری های مخصوص استفاده می شود که می تواند زمان نعوظ را برای مدتی حفظ کند. علاوه بر این اسپری های بی حس کننده داروهای دیگری از جمله هیدروکلورید پاپاورین وجود دارد که تاثیر منقبض کننده ای دارد و باعث ایجاد نعوظ می گردد و هم چنین می تواند مدت نعوظ را تداوم بخشید ولی استفاده از این دارو باید حتما تحت نظر و کنترل پزشک انجام گیرد تا دارو در اندازه و دوز مناسب و مشخصی مورد استفاده قرار گیرد.

در کسانی که فقدان نعوظ در اثر بیماریهای عروقی و نرسیدن خون به آلت است جراحی عروقی می تواند بسیار موثر است. که این جراحی می تواند شامل بازسازی عروق و افزایش ارسال خون به آلت تناسلی باشد و در درمان اختلالات نعوظی موثر است.

البته باید این نکته را تذکر داد که برای عده ی زیادی از مردان خصوصا در دوران میانسالی، آمادگی فوری برای کسب نعوظ همیشه امکان پذیر نیست و اصولا تمام کسانی که از نظر جنسی دارای سلامت کافی هستند همیشه آمادگی لازم و فوری برای مقاربت ندارند و از نظر فیزیکی و محیط هر موردی در هر شرایطی نمی یتواند مبادرت به آمیزش کند و شرایط خاص خود را می طلبد.

در درمان ناتوانی های جنسی که در اثر عدم اعتماد به نفس به وجود می آید و دلایل روحی و روانی دارد دادن اعتماد به نفس و برانگیختن حس قدرت می تواند بسیار موثر واقع شود. به هر حال در درمان ناتوانی های جنسی و خصوصا میل های جنسی باید زوج ها، دستورات موثر و مختلفی را در مورد تکنیک جنسی، هنر عشق بازی و حتی راه های جلوگیری از آبستنی را فرا بگیرند و زنان باید شرم و ترس بی مورد را کنار بگذارند و در بعضی از مواقع فعالیت هایی از خود نشان دهند و در امر آمیزش با همسرانشان سهیم باشند اکثر خانم ها در روابط جنسی نقش مفعول را بازی می کنند و همچون مزده ای بی تحرک، نه فعالیتی و نه احساسی از خود نشان نمی دهند و هیچ عملی بدتر از بی احساسی زنان باعث کاهش میل جنسی در مردان نمی شود.

انجام این فعالیت ها و بروز هرگونه شور و شوقی از طرف زن نه تنها برای مرد خوشایند است بلکه باعث تحریک میل جنسی خود زن نیز می گردد و زمینه را برای رسیدن به مرحله ی ارگاسم فراهم می سازد.

ناتوانی جنسی در زنان به صورت سرد مزاجی و بی میلی جنسی نمایان می شود که در اکثر خانم ها رایج است، و حتی برخی از خانم ها بی میلی جنسی خود را دلیل برتری و تقوی می دانند و آن را نوعی عزت نفس می خوانند این گونه خانم ها چنین نگرشی دارند و در فکر بهبود روابط خود نیستند که با این عمل و با چنین نگرشی باعث عدم موفقیت و ایجاد شکست و سرخوردگی در زندگی زناشویی خود می شوند، زیرا روابط جنسی یک طرفه غیر متعادل و بی سطح علت بسیاری از اختلالات روحی و جنسی است و باید آن را درمان کرد.

به هر حال باید این زنان بدانند که ممن است آن ها به آمیزش و هرگونه ارتباط جنسی بی میل باشند و یا تظاهر به بی میلی کنند اما شوهرشان نمی تواند برای زمان زیادی میل جنسی خود را کنترل کند و بر تمامی احساسات خود سرپوش بگذارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *