نزدیک به اهرام مصر ده ها مومیایی را کشف کرده اند

تونا ال گبل

تونا ال گبل

وزیر تاریخ و بناهای تاریخی مصر خالد ال-اِنانی ابتدا اعلام کرد کشف سال ۲۰۱۹٫ در سایت باستانی Tuna El-Gebel در نزدیکی مصر هرم اتاق های دفن بطلمیوس کشف شد. اینها با تعداد زیادی مومیایی در اندازه ها و جنسهای مختلف پر شده بودند.

دفن در نزدیکی هرم

گفته می شود قبرستان مربوط به دوران بطلمیک مصر باستان است (نزدیک به ۳۲۳ قبل از میلاد تا ۳۰ قبل از میلاد).  ۴۰ مومیایی کاملاً حفظ شده داخل گورستان پیدا شد

این مکان استراحتگاه ابدی  مومیایی های مردان ، زنان و کودکانی است که  در نزدیکی هرم بزرگ جیزه  پنهان شده بود. احتمالاً همه آنها به یک خانواده بزرگ ثروتمند تعلق داشتند. برخی از مومیایی ها را داخل سارکوفاژی های سنگی یا چوبی دفن کردند ، برخی دیگر را جداگانه روی زمین پیدا کردند.

این سایت باستانی به نام Tuna El-Gebel در فوریه ۲۰۱۸ کشف شد ، زمانی که گروهی از باستان شناسان متوجه مقبره ای شدند که در داخل یک سنگ حک شده بود.

این مقبره از یک راهروی منتهی به یک پلکان شیب دار تشکیل شده است که از آن وارد یک محفظه مستطیل شکل پر از مومیایی می شود. بعداً یک سالن تشییع جنازه دیگری و همچنین یک اتاق سوم وجود داشت که در آن مومیایی های بیشتری پیدا شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *