پایان راه کسب و کارهای سنتی

مذاکره در کسب و کار

امروز دیگر نمی توان به شیوه های سنتی و قدیمی کسب و کار خودتان را اداره کنید. همه چیز به سمت دیجیتالی شدن می رود و دیگر بسیاری از خرید و فروش ها و کسب و کارها دیجیتالی شدن می رود. در این میان، جایگاه طراحی وب سایت و  البته در پس آن سئو، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است و استخدام طراح سایت حرفه ای و استخدام فریلنسر سئو حرفه ای در جایگاه بالایی در لیست سایت های استخدامی قرار گرفته اند.

اما چرا؟ آیا تا به حال این موضوع فکر کرده اید؟

چرا تعداد فالورها در شبکه های اجتماعی مهم است؟

بهتر است این موضوع را با یک مثال شرح دهیم. فرض کنید که شما صاحب یک فروشگاه هستید. اولین چیزی که به آن می اندیشید این است که فروشگاه شما زیبا باشد و جذاب، این درست همان کاری است که طراح سایت با فروشگاه اینترنتی شما می کند.

حال تصور کنید که در سال، ۵۰ هزار نفر به فروشگاه شما سر می زنند. آیا فکر می کنید این عدد، مناسب است؟ کافیست کمی حساب کتاب کنید، به این نتیجه می رسید که در هر روز از سال، چیزی حدود ۱۳۷ نفر به فروشگاه شما سر زده اند. آیا به راستی همه ی این افراد به فروشگاه شما علاقه داشتند؟

حال تخمین بزنید که بر فرض مثالریال از میان تنها ۱۰۰۰ نفر به محصولات شما علاقه مند باشند چه اتفاقی روی می دهد. و اگر از این ۱۰۰۰ نفر تنها ۸۲ نفر از محصولاتتان خریده باشند چطور؟

این یعنی چه؟

همانطور که میدانید راه اندازی و گرداندن یک فروشگاه، مستلزم صرف هزینه است، حال اگر شما هزینه و انرژی کارمندان خود را برای کسب ۵۰ هزار نفری از مشتریان صرف کرده باشید و ولی تنها ۸۲ نفر مشتری واقعی شما شده باشند، چه؟

حال اینطور تصور کنید که از مقداری که در نظر گرفته اید، تنها ۱۵۰۰ نفر به فروشگاه شما آمده اند و این یعنی تنها ۴ نفر بازدید کننده در روز دارید. از این ۴ نفر آیا همگی مشتری واقعی شما هستند؟ تصور کنید که تنها ۲ نفر به محصولات شما علاقه نشان دادند.

این موضوع بدین معنی است که شما به ۷۳۰ نفر محصول فروخته اید که خیلی بیشتر از ۸۲ نفر قبلی است.

این یعنی چه؟

این را در نظر داشته باشید که تعداد فالور ها و دنبال کننده ها در سایت و شبکه های اجتماعی مهم نیست، بلکه کیفیت آنهاست که مهم است. سئو مشتریان واقعی شما را که دقیقا می دانند چه میخواهند را به سمت فروشگاه شما سرازیر می کند. پس سئوی سایت را به هیچ عنوان فراموش نکنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *