دلایل یک شرکت برای برون سپاری پروژه ها چیست؟

کسب و کار

همان طور که از اسم برون سپاری پروژه پیداست, سپردن برخی از مسئولیت ها به یک شخص ثالث و یا یک شرکت و بستن قرار داد با آن ها می باشد. تا برخی از کار ها را انجام دهند. به گونه ای دیگر می توان گفت که برخی از فعالیت های شرکت به بیرون سپرده می شود و در حقیقت خود شرکت از فرایند خارج می شود و کارها تنها توسط شخص ثالث انجام می شود. اگر شما نیز مالک شرکتی هستید, حتما تا به حال به فکر برون سپاری افتاده اید. به نظر شما چه دلایلی وجود دارد که یک شرکت بخواهد کار های خود را به بیرون بسپارد. در مطلب زیر دلایل را مورد بررسی قرار می دهیم با ما همراه باشید.

دلایل مهم برای برون سپاری پروژه ها

۱. کاهش و کنترل هزینه ها

زمانی که شما به صورت برون سپاری کار می کنید, هزینه های مربوط به استخدام یک کارمند حذف می شود, همچون نظارت مدیریتی, آموزش, بیمه درمانی, مالیات, بازنشستگی و …

۲. تمرکز شرکت بر صلاحیت های اصلی بیشتر می شود

مسلم است که یک شرکت به تنهایی نمی تواند, همه ی کار ها را در همه ی زمینه ها انجام دهد, این مسئله نه عملی می شود و نه امکان پذیر است. برون سپاری این امکان را به شما می دهد که بر صلاحیت های اصلی یک شرکت تمرکز نمایید و بقیه ی کار ها را به شرکت های دیگر بدهید تا برایتان انجام دهند.

۳. دسترسی به قابلیت های استثنایی

هنگامی که شما به شرکت هایی که در زمینه های مورد نیاز متخصص هستند برون سپاری می کنید, سرمایه ی بیشتری به شما بر می گردد. به جای آگاهی و دانش یک شخص می توانید از تجربه ی گروهی از متخصصان استفاده کنید.شرکت هایی که برون سپاری می کنند معمولا به افرادی نیاز دارند که کاملا آموزش دیده باشند و یا گواهی نامه ی معتبر دریافت کرده باشند.

۴. برای مقاصد دیگر از منابع داخلی استفاده نمایید

به احتمال زیاد در دفتر و شرکت خود فردی را دارید که به خوبی حسابداری می کند و یا با کامپیوتر کار می کند, به احتمال زیاد وی به دلیل این کار ها استخدام نشده است, اگر این افراد وقت خود را با انجام این کار ها سپری کنند, پس کار هایی که آن ها برای انجامشان استخدام شده اند را چه کسی انجام می دهد؟ برون سپاری این امکان را به شما می دهد تا از کارمندان خود به بهترین نحو ممکن استفاده کنید, بنا بر این وقت کارکنانی را که در زمینه ی خاص آموزش دیده اند تلف نکنید.

۵. زمانی که منابع داخلی در دسترس نیستند

ممکن است شما کسی را نداشته باشید که نیاز های شما را مدیریت نمایید. همان طور که می دانید استخدام کارمند نیز به بودجه ی شما بستگی دارد. بنا بر این برون سپاری می تواند به صورت موقت و یا در دراز مدت جایگزینی مناسب برای شما باشد.

۶. به حداکثر رساندن منافع حاصل از بازسازی

زمانی که شما به منظور بهتر شدن در هزینه ها, کیفیت, خدمات و یا سرعت شرکت خود را دوباره می سازید, ممکن است عملکرد های فرعی کسب و کار شما کنار گذاشته می شود. با تمام مسائلی که گفته شد کار های فرعی هم نیاز دارند تا به کار گرفته شوند و برون سپاری راهی مناسب برای انجام این کار است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *