دنیای استخدام: چطور وقتی از شغلی بیزاریم، از آن لذت ببریم؟

آموزش مذاکره

اگر شما نیز در زمره ی افرادی هستید که در جستجوی استخدام چندان خوش شانس نبوده و در شغلی مشغول به کار هستید که از ایده آل هایتان بارها فاصله داشته و یا این که بدتر از آن مورد نفرت شما قرار دارد، باید بگوییم که شما تنها نیستید و انسان های زیادی در جهان، مرد و زن، کودک و بزرگسال با مشاغلی سر و کار دارند که به هیچ وجه خوشایندشان نیست.

با این حال گاهی کاری که از آن نفرت دارید می تواند به شغلی تبدیل شود که تحمل آن برایتان ساده تر بوده و رفته رفته شاید حتی بتوانید از آن لذت هم ببرید. اما چگونه؟

۱- به فضای کاری خود نظم و ظاهری دلچسب ببخشید

مهم نیست که فضای کاری شما یک میز مربع شکل کوچک یا خیلی بزرگ باشد یا یک انبار کالای بزرگ، به هر صورت با نظم بخشیدن به محیط کارتان، نظافت کامل و قرار دادن یک گلدان گل می توانید روح تازه ای به آن بخشیده و احساس بهتری در حین کار کردن داشته باشید.
این طور احساس راحتی بیشتری کرده و تمرکز بالاتری خواهید داشت.

۲- به طور منظم با رئیس خود صحبت کنید

رئیس شما ممکن است که بهترین شخص در جهان نباشد، اما اکثر افرادی که مسئول برتر قسمتی از یک سازمان هستند، حتما شایستگی و برتری های داشته اند.
با گفت و گوهای منظم با رئیس خود می توانید دیدگاه های وی را نسبت به نحوه ی کار کردن کشف کرده و با هم مسیر شدن با این دیدگاه ها، هم خلاقیت هدفمندتری از خود نشان دهید و هم این که احساس بهتری از کار کردن داشته باشید.

۳- به خود امتیاز بدهید

با امتیاز دادن به خود می توانید از انجام دادن کاری که برایتان رضایت بخش نبوده و حتی نفرت انگیز می نماید، کمی احساس لذت کنید. از این پس این کار را از جنبه ی نفرت انگیز بودنش نگاه نمی کنید، بلکه شما کار می کنید تا امتیاز به خود داده و احتمالا آخر هفته ی دلچسبی در انتظارتان خواهد بود.

۴- برای همکارانتان شیرینی، بستنی یا هر خوراکی هیجان انگیز دیگری بخرید

شما می توانید با مهمان کردن همکارانتان به بستنی، شیرینی، آب میوه و یا هر چیز دیگری یک جو شادمانه و صمیمانه ی تازه به وجود آورده و فضایی که در آن مشغول به کار هستید را کمی تلطیف بخشید. این طور نه تنها خود شما احساس فوق العاده بهتری خواهید داشت، بلکه به همکارانتان نیز کمک می کنید تا حس بهتری داشته و در نهایت به شما بازخورد خوشایندتری بدهند.

۵- تا جایی که امکان دارد به یادگیری بپردازید.

صحبت از یادگیری یکی از بهترین راه های شکستن یکنواختی شغل شماست. آموزش دادن به خودتان و یادگیری در محیط کاری چیزی ست که بیش از هر چیزی به آن نیاز دارید. برای برخی از مشاغل، این در واقع تنها راهی ست که شما بتوانید ارتقا پیدا کرده و احساس بهتری داشته باشید.

در حقیقت حس جاه طلبی ست که اینجا کمک تان می کند تا موقعیت بهتری را تجربه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *