استرس همه گیر

استرس

استرس

تقریبا هیچ روزی وجود ندارد که در آن کلمه ی استرس را جایی نشنوید. فقط به یک گیشه ی روزنامه فروشی نگاهی بیندازید، مجلات بی شماری از داستان های مختلف درباره ی استرس خواهید یافت. در بیشتر کتاب فروشی های بزرگ یک قسمت کامل فقط به کتاب هایی در زمینه استرس اختصاص یافته است.

برنامه های رادیویی و تلویزیونی به طور معمول داستان هایی درباره تاثیرات منفی استرس در زندگی ما دارند. چرا این همه وسواس؟ آیا استرس همواره وجود نداشته است؟

آیا این همان استرسی نبود که وقتی حضرت آدم سیب سرخ را گاز می زد، تجربه می کرد؟ آیا این ها همه تبلیغات رسانه ای هستند یا اینکه مردم واقعا امروزه استرس بیشتری تجربه می کنند؟

یک روش مناسب برای اینکه متوجه شویم مردم چه میزان استرسی را تجربه می کنند این است که از آن ها بخواهیم درباره ی استرس در زندگی شان حرف بزنند. در اینجا چند دستاورد بر اساس آمارها و تحقیقات اخیر در همین زمینه آورده ایم:

یک تحقیق در آمریکا به این نتیجه رسید که هفتاد درصد آمریکایی ها در قسمتی از طول روز استرس را تجربه می کنند. در میان این گروه بر اساس گزارش ها، ۳۰ درصد گفته اند که در طول روز استرس زیادی را تجربه می کنند و ۴۰ درصد گفته اند که مقداری استرس احساس می کنند.

در تحقیقی که توسط مجله ی پیشگیری اجرا ش، ۵۴ درصد افرادی که به سوالات پاسخ می دادند احساس می کردند که نسبت به والدین شان استرس بیشتری احساس می کنند.

همچنین طبق گزارشات مردم گفته اند که به طور متوسط ۵ بار در ماه از کوره در می روند طبق گزارشات بیش از نیمی از آن ها (۵۶ درصد) به خاطر استرس کارهایی کرده اند که بعد پشیمان شده اند.

در حدود ۷۵ درصد کسانی که مورد مصاحبه قرار گرفتند گفتند که استرس مانع از لذت بردن بیشتر از زندگی شان می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *