لوازم ضروری برای سفری به یاد ماندنی

راهنمای سفر به دبی

با نزدیک شدن به فصل بهار و آغاز سفر های نوروزی، تدارک برای تهیه و چیدن وسایل سفر هم آغاز شده است. داشتن یک برنامه و وسایل مناسب برای سفر میتواند؛ مسافرت را از آنچه که تصور میکنیم نیز لذت بخش تر کند.

ابزاری برای سفر وجود دارند که داشتن آنها در سفر های پیش رو برای اکثر ما نیاز هستند؛ چتر؛ اولین وسیله در چمدان

فرقی نمی کند که شما چند دفعه هواشناسی مقصدتان را چک کرده باشید، آب وهوا می تواند به دشمنی علیه شما در سفرتان تبدیل شود.

هواشناسی ها تا حدی وضیعت جوی را پیش بینی می کنند (به ویژه در کشورمان!)، اما از آنجایی که آب وهوا هیچگاه قابل پیش بینی نیست، ممکن است شما غافلگیر شوید.

تصور کنید همراه نداشته چتر در روزی که برای خرید به گشت وگذار در شهر رفته اید تا چه اندازه می تواند طاقت فرسا باشد.

حتما تاکنون برای شما اتفاق افتاده است که به دلیل شرایط جوی بارانی برنامه ی خود را عوض یا حتی منحل کرده باشید. تمامی این دلایل شما را مجاب می کند تا برای چتر در چمدانتان فضایی را اختصاص دهید.

چراغ قوه؛ حادثه خبر نمی کند

شاید برای شما تعجب آور باشد که چراغ قوه چگونه در لیست ما قرار گرفته است؛ ولی تجربه ثابت کرده که همراه داشتن این وسیله بسیار مورد نیاز است. بعضی اوقات پیش می آید که به دلیل های مختلف مثل طوفان برق هتل ها یا مکان های عمومی قطع شده است.

البته امروزه چراغ قوه به یکی از قابلیت های اکثر گوشی های موبایل تبدیل شده است. در هر صورت حتما چراغ قوه ای را با خود همراه داشته باشید.

کمک های اولیه؛ جانب احتیاط

قطعا شما دوست ندارید سفرتان با سردرد، دل درد یا تب خراب شود؛ اما از آنجایی که ممکن است این اتفاق رخ دهد، داروهای ضروری را همراه داشته باشید.

برای اینکه از بروز هر مشکلی در سفرتان جلوگیری کنید، قرص، ویتامین، بانداژ زخم و از این قبیل وسایل ضروری و مورد نیازتان را با خود داشته باشید. بسیاری از داروخانه ها نیز جعبه ی کمک های اولیه را به صورت آماده می فروشند.

بالشت؛ خوابی راحت تا مقصد

استراحت و خوابیدن در مسیر رسیدن به مقصد یکی از نیازهایی است که هر مسافری به آن احتیاج دارد. فرقی نمی کند در هواپیما، قطار یا ماشین باشید، همراه داشتن یک بالشت راحت و حتی کوچک، خواب را در طول سفر برایتان لذت بخش تر می کند.

خوابیدن در حالتی نامناسب ممکن است گرفتگی و درد را برای بدنتان در طول سفر همراه داشته باشد. پس فضایی از چمدانتان را برای بالشت خود خالی کنید.

بلندگوهای بلوتوثی؛ شادی در حد کمال

تصور سفرکردن بدون موسیقی گوش دادن بسیار سخت است. به همین دلیل همراه داشتن بلندگوهای بلوتوثی خالی از لطف نیست. این وسیله باعث می شود به راحتی به موسیقی دلخواه خود گوش دهید.

زمانی که برای کمپ به دل جنگل زده اید یا لب ساحل با دوستانتان در حال گپ وگفت هستید این بلندگوها بسیار به کارتان می آید.

به یاد داشته باشید که در این بلندگوها عمر باتری بسیار مهم است.

پخش کننده ی موسیقی؛ سکوت را بشکنید

شاید به اعتقاد برخی موسیقی گوش دادن در سفر امری بیهوده باشد! اما زمانی که در طول مسیر هستید چه چیز دیگری مانند موسیقی می تواند سرحالتان بیاورد؟ در این مواقع است که گوش دادن به موسیقی نجاتتان می دهد.

پس همراه داشتن یک پخش کننده ی موسیقی که فضای زیادی هم اشغال نمی کند، خالی از لطف نیست.

دوربین DSLR؛ ثبت خاطرات شیرین

همیشه سفر با عکس ها به یاد می مانند؛ پس چه بهتر که عکس ها به بهترین نحو بازگوکننده خاطرات باشند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و پیدایش گوشی های هوشمند عکاسی به مراتب راحت تر ولذت بخش تر شده است. شما با دوربین گوشی هوشمندتان به آسانی و در کسری از ثانیه می توانید لحظاتتان را در سفر ثبت کنید.

اما از طرف دیگر دوربین گوشی های هوشمد هنوز فاصله ی بسیار زیادی با دوربین های DSLR دارند؛ پس اگر به دنبال ثبت لحظات سفرتان به بهترین و جذاب ترین شکل ممکن و با خیال راحت هستید، چمدان خود را برای این دوربین های دوست داشتنی خالی کنید.

همان طور که احتمالا متوجه شده اید، امروزه با همراه داشتن یک گوشی هوشمند در سفر، بسیاری از کارها را می توانید انجام دهید؛ اما به یاد داشته باشید گوشی هوشمند شما وظایف دیگری هم، مانند مسیریابی و ارتباطات، دارد و با توجه به ظرفیت باتری آن ها، همراه داشتن وسایل ذکر شده در سفر، کمک شایانی به شما می کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *