اسناد اکتشافی از ارتباط تمدن مایا با فرازمینی ها

اسناد اکتشافی از ارتباط تمدن مایا با فرازمینی ها

مدتی است عکس ها و کلیپ هایی در فضای مجازی دست به دست می شود با این عنوان که اسناد و مدارک جدید آشکارا ارتباط تمدن مایا و موجودات فضایی را نشان میدهد .  بعضی از این اشیا مدل هایی از بشقاب پرنده ها، موشک ها و سفینه های فضایی هستند. همچنین در میان این لوحه ها، صورتک هایی با چشمان کشیده و غیر عادی فراوان است.

گفته می شود موسسه ملی مردم شناسی و تاریخ مکزیک (National Institute of Anthropology and History (INAH)) دست به انتشار این مطالب زده است. اعلام شده این دیسک ها متعلق به تمدن مایاهاست و دولت مکزیک این دیسک ها را حدود ۸۰ سال قبل یافته و تا کنون به صورت محرمانه از آن ها حفاظت نموده است. وجود این دیسک ها اولین بار توسط کلوس دونا و دکتر ناسیم هارامین (Haramein) طی یک کنفرانس که سال ۲۰۱۱ در ساربروکن آلمان برگزارشد، فاش گردیده است . در بخشی از ویدئویی که بالاتر ارائه شد، دکتر هارامین و کلود دونا مشغول توضیح دادن مفهوم تعدادی از یافته ها هستند.

همچنین در این رابطه، رائول جولیا-لیوی (Julia-Levy) در حال تهیه مستندی با عنوان «انقلاب های مایاها ۲۰۱۲ و فراسوی آن-Revelations of the Mayans 2012 and beyond » به کارگردانی خوان کارلوس رولفو (Juan Carlos Rulfo) بوده است. به احتمال قوی اولین بار خبر را خبرگزاری رویترز در مورخه ی ۱۷ اگوست ۲۰۱۱ اعلام نمود . در سپتامبر ۲۰۱۱ نیز روزنامه گاردین انگلیس طی خبری اعلام می کند قرار است با توجه به پایان تقویم مایاها در ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ و یک سری اسناد مهم از ارتباط مایاها با فرازمینی ها، مستند مذکور ساخته شود .

مختصری از متن خبرها چنین بوده است:

« مستند در حال آماده سازی برای انتشار در سال آینده [یعنی ۲۰۱۲] و همزمان با اتمام تقویم مایاهاست. تولید کننده، رائول ‌جولیا-لیوی می گوید در این مستند دولت مکزیک هم برای ساخت همکاری می کند. او می‌ گوید دستور همکاری به طور مستقیم از طرف رئیس جمهور مکزیک آمده است. مکزیک اسناد قدیمی، اشیاء باستانی و اسناد بسیار مهمی، همراه با ارتباط مایاها با موجودات فرازمینی ها را منتشر خواهد کرد. دولت مکزیک این بیانیه را بدون پشتوانه منتشر نکرده است. این اطلاعات همگی توسط باستان شناسان تأیید شده است.

در بیانیه روسادو (Rosado)، وزیر گردشگری ایالت کامپچه مکزیک، در مورد ارتباط بین مایاها و فرازمینی ها که از ترجمه لوح های باستانی بدست آمده است سخن گفته که البته دولت هنوز آن را مخفی نگه داشته است. همچنین در گفتگویی تلفنی او در مورد فرودگاههایی در جنگل ها که مربوط به ۳۰۰۰ سال قبل است، چیزهایی گفته است.

تمرکز اصلی این مستند بر روی قسمتی ناشناخته از از تمدن مایا در کالاکمول (Calakmul) در مکزیک و همچنین قسمت ‌هایی در گواتمالا است که البته در گواتمالا هم مقامات برای ساخت این مستند همکاری می کنند. وزیر گردشگری گواتمالا گفته است: گواتمالا نیز همچون مکزیک خانه تمدن بزرگ پیشرفته مایاها بوده است و همچنین مجموعه ‌ای از کشفیات و نوآوری های باستانی را در خود نگه داشته است. البته اعتقاد بر این است که این اطلاعات در مستند جدید خواهند آمد».

سایت « openminds.tv» در اکتبر ۲۰۱۱ همراه با پیگیری اخبار مربوط به تولید مستند، عکس زیر را ارائه می کند که جولیا لیوی مدعی بوده است این عکس متعلق به قبل از تمدن مایاهاست و در جنگل های جنوب گواتمالا در سال های ۱۹۳۰ کشف شده است. در کنار عکس نامه ای از یک باستان شناس به نام هکتور مجیا (Mejia) ارائه شده و در آن آمده است قدمت این سنگ به ۳۵۰۰ الی ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد می رسد و سندی دال بر حضور تمدنی پیشرفته است که در هیج کجای زمین وجود نداشته است. جولیا-لیوی در ادامه متذکر می شود که این عکس یکی از چندین سندی است که در فیلم ارائه خواهد شد .


همچنین در این خبر جولیا-لیوی اظهار می نماید که استفان هاوکینگ، فیزیکدان معروف انگلیسی نیز در این فیلم شراکت دارد. جولیا-لیوی نقل قول هایی از استفان هاوکینگ ارائه می دهد که برای وی ارسال داشته است: « من به بشریت هشدار می دهم که بیگانه ها جایی بیرون هستند. این که آن ها با مایاها دوست بوده اند دلیل نمی شود که دوست ما هم باشند. بشر به هر طریق ممکن باید از برقراری ارتباط با این موجودات بیگانه دوری کنند». این پیام هاوکینگ شباهت بسیاری با پیام وی به بشریت در سال ۲۰۱۰ دارد که از مردم خواسته بود تلاشی جهت برقراری ارتباط با فرازمینی ها از خود بروز ندهند .

خبر ساخت مستند مذکور در سایر خبررسانی ها پخش می شود و حتی در ایران نیز حداقل مورد پوشش چند وبلاگ قرار گرفت و اطلاع رسانی شد.

خبرگزاری خارجی اخبار مشکوک، در ژانویه ی ۲۰۱۳ می نویسد که ما از ابتدای کار در تعقیب این رویداد بزرگ بوده ایم. ادعاهایی که جولیا-لیوی کرد، در نوع خود جالب و بحث برانگیزاند. خبرگزاری مذکور ادامه می دهد:

«در آخرین روزهای مارس ۲۰۱۲، جولیا-لیوی با روزنامه شیکاگو توربین مصاحبه ای داشته و آن جا ابراز می دارد: مستندی که شخصاً در صدد تهیه آن بوده است تولید آن از این هفته شروع شده است … من می دانم که مردم شکاک هستند، اما من نمی خواهم فیلمی فقط برای دوستداران یوفوها بسازم، من می خواهم شواهدی از واقعیت ها و حقایق را معرفی کنم. او در این مصاحبه حتی باستان شناسان را به دروغ گویی و فریب اذهان عمومی متهم می کند و اعلام می کند مستند تا ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ آماده نخواهد شد!

در ماه اکتبر ۲۰۱۲ اعلام شد که مشکلاتی در بین گروه مستندساز رخ داده است. آن موقع خبرگزاری هالیوود ریپورتر  نوشت جولیا لیوی خواسته بود فیلمی بسازد که در آن به ارتباط بین تمدن های باستانی و فرازمینی ها بپردازد و چنان پیش گویی هایی را برای حداقل ۷۵ درصد از مردم زمین در دو دهه ی آینده روشن کند. هالیوود ریپورتر ادامه می دهد:

علی رغم موضوعی به این مهمی، جولیا-لیوی در آوریل ۲۰۱۲ قرارداد خود را با شرکتی که در زمینه مستندسازی با او همکاری می نمود، فسخ کرد. در نتیجه ی این کار، شریک وی یعنی الیزابت ثریوت (Theriot) به اتحادیه فیلم و تلوزیون مستقل (IFTA) شکایت نمود. ثریوت مدعی بود که لغو قرارداد بدن رضایت وی غیرقانونی بوده است. او جولیا-لیوی را در مضان اتهام قرار داد که با تشکیل کمپینی سعی داشته است کنترل مستند را حتی قبل از شروع تولید آن در مکزیک، خودش به دست گیرد. حتی گروه جولیا-لیوی را متهم به کلاه برداری نمود.

در جلسه داوری، جولیا لیوی مدعی شد که وی دولت مکزیک و گواتمالا را برای همکاری مجاب نموده و آن ها پذیرفته اند که در زمینه فاش ساختن ارتباط بین مایاها و موجودات فضایی حمایت نمایند. وقتی که فرایند تولید متوقف شده است، دولت فدرال صحنه های فیلمبرداری را به او داده است. با پیش رفتن فرایند دادخواست، جولیا-لیوی ادعاهای متناقضی از خود بروز داد. جرالد اف. فیلیپ داوری این قضیه را بر عهده گرفته بود.

او تشخیص داد که نقش جولیا-لیوی در متوقف شدن مستند بیش از ثریوت بوده است. فیلیپ نوشت: «مشخص و واضح است [که جولیا-لیوی] تلاش داشته است بر خلاف توافق عملیاتی، کنترل روند مستند را در دست بگیرد». در واقع فیلیپ معتقد بود که جولیا-لیوی از جانب خود و شریکش ثریوت تصمیم به متوقف نمودن پروژه گرفته است. یک کپی از این گزارش به دست هالیوود ریپورتر افتاد. جالب این که فیلیپ ابراز می دارد در طول مدت رسیدگی به این شکایت، از سوی جولیا-لیوی تهدید نیز شده است. حتی مشخص شد آن چه که جولیا-لیوی به عنوان اجازه دولت ها در ساختن مستند به آن استناد می کرده است صحت ندارد. به عبارتی دولت فدرال دستوری مبنی بر این که صحنه فیلمبرداری متعلق به جولیا لیوی باشد، صادر نکرده است. حتی هیچ سندی که دولت به جولیا-لیوی قول همکاری داده باشد وجود ندارد. لذا سندی در دست نیست که نشان دهد دولت های مکزیک و گواتمالا از فاش شدن مدارک مربوط به قرارداد بین مایاها و موجودات فرازمینی حمایت کرده باشند!

فیلیپ همچنین می نویسد: «جولیا-لیوی بیان نموده است که دست سازهای واقعی می ساخته است تا شواهد ملموسی از ارتباط بین مایاها و فرازمینی ها باشند. او ابراز داشته است که مقاله های باستان شناسی را مطابق میل خود می نویسد. ثریوت تایید نموده بعداً متوجه شده آن کتیبه ها جعل کاری بوده اند». نکته دیگر در این قضیه مربوط به استفان هاوکینگ، فیزیک دان معروف است که در خبرهای اولیه ادعا شده بود جزو حامیان این مستند بوده است. اما مطابق مکاتبه ای که با دفتر هاوکینگ صورت گرفت، آن ها پاسخ دادند هاوکینگ هیچ دخالتی در این پروژه نداشته است.

طبق نظر فیلیپ، دارایی های باقی مانده از فیلم حق الیزابت ثریوت بوده و اتهاماتی که جولیا لیوی متوجه ثریوت نموده است مردود می باشد. هالیوود ریپورتر آخر الامر می نویسد که رسماً مشخص است هیچ ارتباط یا قراردادی بین مایاها و فرازمینیان وجود ندارد. البته این نتیجه ای بود که سایر دنبال کنندگان اخبار ساخت مستند «انقلاب های مایاهای ۲۰۱۲ و فراسوی آن» همانند سایت «openminds.tv »  و یا خبرگزاری « doubtfulnews.com» نیز با آن مواجه شدند.

متاسفانه آن تصاویری که دکتر ناسیم هارامین و کلود مونا دست به انتشار آن ها زده و حتی در کنفرانسی برای مشتاقان چیستی یوفوها توضیح می دادند، در واقع یک سری جعلیات بودند که رائول جولیا-لیوی به ایشان داده بود تا برای ساختن مستندی به سبک «بیگانگان باستانی- Ancient Aliens » زمینه سازی کنند. پروژه ای که ناکام ماند و به سرانجام نرسید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *