حیات هوشمند فرازمینی

بارش شهابی

فضا

نظریه ای میگوید تمدن های انسانی پیشرفته در کهکشان راه شیری پراکنده اند و چه بسا آنها تخمک بارور شده انسان را برای بقا و انتشار نسلشان به داخل کیهان عمدا در شهاب سنگ ها گذاشته اند.

نظریه ای که در بالا گفته شد صرفا یک احتمال است و مبنای علمی شاید نداشته باشد.

اما نظریه دیگری در این راستا وجود دارد که تا حدودی مبنایی علمی دارد و آن اینست که دانشمندان می گویند این احتمال وجود دارد که حیات در زمین از خود زمین آغاز نشده بلکه منشایی فرازمینی دارد .

به این صورت که شهاب سنگ هایی که در میلیون ها یا میلیاردها سال پیش زمین را بمباران نموده اند حاوی عناصر تشکیل دهنده حیات بوده و آنرا با خودشان به زمین آورده اند و ارگانیسم موجود در آنها وقتی با آب مخلوط شده اند و شروع به فعالیت و تکثیر نموده اند و آب در اینجا به مثابه یک کوکتیل یا معجون عمل نموده است.

اما برخی که این نظریه را بررسی نموده اند می گویند که این نظریه کمی عجیب و دور از واقعیت است زیرا چطور ممکن است یک تکه یخ بزرگ با خودش حیات را به زمین آورده باشد.

آنها می گویند شاید اگر این نظریه را کمی تغییر دهیم به واقعیت نزدیکتر شود به این صورت که اگر فرض کنیم تمدن های انسانی بسیار پیشرفته شاید در همین کهکشان راه شیری تصمیم گرفته اند برای بقا و گسترش نسل شان به سرتاسر کیهان تخمک های بارور شده انسان یا سایر موجودات را در شهاب سنگ ها مهندسی نمایند و چون می دانند که این شهاب سنگ ها روزی ممکن است در سیاراتی که قابلیت رشد و نمو حیات را دارند فرود بیابند.

البته این هم صرفا یک فرضیه است اما فعلا علم حاضر نیست روی این قبیل فرضیات سرمایه گذاری نماید چون اساسا علم با مقوله حیات هوشمند فرازمینی رابطه خوبی ندارد و کمی هم این رویکرد عجیب است و دقیقا مشخص نیست چرا علم حاضر نیست روی این موضوعات شرط بندی نماید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *