ویژگی های بیماری پارکینسون در سالمندان

سالمند

آیا درباره بیماری پارکینسون و علائم بروز آن اطلاع دارید ؟ بیماری پارکینسون یک نوع بیماری مغزی است که می تواند بر حرکت اعضای بدن تاثیر بگذارد. اگر به لرزش دستان افراد سالمند توجه کنید می توانید علائم بیماری پارکینسون را در او مشاهده کنید . اگر شما هم دچار این علائم شده اید به پزشک متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید.

بیماری پارکینسون (برای اولین بار در سال ۱۸۱۷ میلادی، توسط دکتر جیمز پارکینسون، دانشمند بریتانیایی به نام«“فلج‌لرزان» توصیف شده) بر اساس علامت هایی، نظیر: «ارتعاش و لرزش دست و پا»، «کندی حرکت»، «سختی و خشک شدن دست و پا» و «نداشتن تعادل» تشخیص داده می شود.

ارتعاش و لرزش و سختی و خشک شدن دست و پا، نشانه بیماری پارکینسون است.

کندی حرکت و نداشتن تعادل، دیگر نشانه ها است.

جوانان از بیماری مصون نیستند.

پارکینسون، بیماری مزمن و پیش رونده ای است که بیشتر در افراد مُسن و بعد از ۶۰ سالگی بروز می کند.

این بیماری گاه در افراد جوان تر هم دیده می شود که ۵ تا ۱۰ درصد کل بیماران را شامل می شود.

عامل ایجاد بیماری از بین رفتن سلول های ترشح کننده دو پامین در جسم سیاه مغزی است که در اثر فقدان دو پامین حرکات بدن نامنظم می شود.

خوردن مواد غذایی مناسب، راهکاری برای پیشگیری

تحقیقات جدید نشان داده است، خوردن مواد غذایی حاوی نیکوتین، مانند: فلفل و گوجه فرنگی و نیز استفاده از غذاهای حاوی چربی های اشباع نشده و دارای اسید فولیک، احتمال ابتلا به بیماری پارکینسون را کاهش می دهد.

پرهیز از عوامل افزایش دهنده خطر، مثل: حشره کش ها و ضربه های مکرر به سر(به ویژه در بوکسورها) در کاهش ابتلا به این بیماری مؤثر است.

درمان قطعی در کار نیست، فقط کاهش علائم

پارکینسون، درمان قطعی ندارد، اما داروهای تجویز شده از سوی پزشک، در کاهش علائم بیماری موثر است؛ روش های حمایتی شامل: امیدواری و اطمینان دادن به بیماران و درمان دیگر علائم همراه آن، نظیر: افسردگی است.

مشاوره برای کمک به کاهش افسردگی، کار درمانی و گفتار درمانی، از دیگر روش های کمک به بیمار است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud