یافتن پروژه دورکاری با کمک شبکه های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی در بازاریابی آنلاینبا اینکه تعداد بسیاری از سایت های دورکاری و سایت کار در منزل که هدفشان رساندن پروژه دورکاری به دست فریلنسرهاست زیاد است اما باز هم بسیاری از افراد در گرفتن پروژه و کار جدید موفق نیستند. علاوه بر این سایت ها می توان از شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک، لینکداین و … استفاده کرد.

در گروه های LinkedIn عضو شوید

داشتن یک پروفایل در لینکداین خود به تنهایی می تواند کمک بزرگی باشد و اجازه دهد دیگران شما را پیدا و استخدام کنند. البته عضویت در گروه ها هم مفید است. اگر به عضویت یک گروه فریلنس مربوط به تخصص تان درآیید، می توانید در بحث ها مشارکت کنید، به عنوان شخصی که ارزش شناختن ( و همکاری) دارد شناخته شوید، و حتی شاید وقتی کسی پروژه ای در نظر داشت شما مغز متفکر آن شوید.

مشارکت شما در لینکداین راه خوبی ست تا ببینید چه کسانی به دنبال استخدام نیرو هستند. با مردم و شرکت هایی که دوست دارید ارتباط برقرار کنید، و توانایی های تان را به مشتری های بالقوه نشان دهید.

انجمن ها و گروه های فیسبوک

تعداد زیادی انجمن و گروه فیسبوکی وجود دارند که می توانند برای شما پروژه های بالقوه جور کنند. عده ی زیادی لیستی از پروژه هایی که آماده برای کار دارند درست می کنند، و اعضای شبکه ی خودتان ممکن است شما را به سمت آن ها هدایت کنند. عضو گروه ها و انجمن های مناسب شوید، مشارکت کنید، و چک کردن صفحه ی فیسبوک جاهای مورد علاقه تان برای کار را فراموش نکنید.

وقتی فراخوان یک پروژه به چشم تان خورد، می توانید آماده باشید. فعال بودن در فیسبوک را هم یادتان نرود. اگر دنبال یک پروژه جدید می گردید، شبکه تان را با خبر کنید. این مطلب را در تایملاین خود پست کنید، و از افرادی که در انجمن ها و گروه های تان هستند بپرسید که کاری سراغ دارند یا نه.

وقتی به دیگران اطلاع می دهید که برای قبول کار جدید آماده اید، این ملکه ی ذهن شان می شود، و اعضای شبکه ی شما شاید افرادی را در شبکه های خودشان بشناسند که بتوانند به شما کمک کنند.

سایر شبکه های اجتماعی

دنبال کردن شرکت های خاصی در توییتر و اینستاگرام می تواند یک دید کلی از افرادی که نیاز به فریلنسر دارند، و کارهایی که می توانید بعدا انجام دهید به شما می دهد. رمز استفاده از رسانه های جمعی برای پیدا کردن پروژه ی فریلنس این است که حتما مشارکت کنید – و به طور موثر مشارکت کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *