فریلنسینگ فرصتی برای ناتوانان جسمی!

فریلنسینگ با پیشرفت روز افزون به تمام قشرهای جامعه رخنه کرده. تا چندی قبل کسب و کار اینترنتی تقریبا منتسب به قشرهایی مانند دانشجویان بود. اما امروزه شاهد نفوذ این نوع جدید از اشتغال بین سایر گروه های اجتماع هستیم.

گروه هایی همچو کم توانان جسمی و بانوان با ظهور استارت آپ هایی همچو پونیشا فرصت بیشتری برای حضور در میدان کسب و کارهای آنلاین یافتند.

در زمان نگارش این مطلب پونیشا با ۱۱۶,۶۶۳ کاربر فعال؛ بزرگترین سایت برون سپاری فارسی زبان است. از این میزان کاربر که همگی به صورت فریلنسینگ کار می کنند. بخشی از آنها را بانوان و معلولین جسمی تشکیل می دهند.

معلولین جسمی که تا پیش از این قادر به فعالیت در بازار کار نبودند. اکنون در زمینه کسب و کار آنلاین موفق تر عمل می کنند. و قادر به بروز استعدادها و مهارتهایشان هستند. با گسترش فضاهای اینچنین علاوه بر پیشرفت ناتوانان جسمی زمینه ای برای کسب درآمد آنان نیز فراهم شده است.

بسیاری از بانوان خانه دار نیز علاوه بر رسیدگی به خانواده می توانند. از راه دور با انجام پروژه ها به کسب درآمد بپردازند.

پیش بینی می شود در کشور ما فریلنسینگ در آینده بیشتر بازار کار را در اختیار بگیرد. امروزه اکثر جوامع غربی ازجمله در کشورهایی همچو آمریکا حجم زیادی از نیروی کاری موجود؛ بر پاییه فریلنسینگ اشتغال دارند. طبق آمار منتشر شده از منابع معتبر فریلنسینگ با سرعت زیادی در حال تسخیر بازار کار است.

آیا شما این نوع کسب و کار را می پسندید و یا دوست دار نوع سنتی کسب و کار و حضور در اداره یا محل کار و فعالیت در زمان مشخص شده هستید؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *