گلوتن و بیماری کرون

گلوتن

نان

بیماری کرون نیازمند در پیش گرفتن پرهیزات غذایی مختلفی است که باید افراد مبتلا به این عارضه در نظر داشته باشند محصولات غذایی که از گندم تهیه می شوند برای این افراد مضر هستند و می توانند بیماری آن ها را تشدید کنند دستگاه گوارشی این افراد بسیار حساس است .

دکتر جینا جارمن هیل (متخصص تغذیه در دانشگاه تگزاس) به این نکته مهم شاره می‌کند که به‌طور کلی، محصولات غذایی تهیه‌شده از گندم تصفیه‌شده معمولا برای افراد مبتلا به بیماری کرون فعال مناسب‌تر هستند، تا محصولات تهیه‌شده از غلات سبوس‌دار.

با این‌حال، اگر دستگاه گوارش این بیماران نتواند گلوتن موجود در محصولات تهیه‌شده از گندم تصفیه‌شده را هضم کند، این جایگزین غذایی به آن‌ها کمکی نمی‌کند. علاوه بر این، نباید فراموش کرد که درصد قابل توجهی از افراد مبتلا به بیماری کرون، به بیماری سلیاک نیز مبتلا هستند.

اگر شما هم یکی از همین افراد هستید، پس باید از مصرف تمامی محصولات حاوی گلوتن خودداری کنید. به علاوه، بهتر است که در صورت ابتلا به بیماری کرون، پاپ‌کورن یا همان ذرت بوداده هم نخورید!

به‌گفته دکتر کلی کندی (متخصص تغذیه در ماساچوست)، بسیاری از افراد نمی‌دانند که ذرت بوداده در گروه غلات کامل قرار می‌گیرد، و تجزیه و هضم آن می‌تواند برای افراد مبتلا به بیماری کرون واقعا سخت باشد.

به همین دلیل، ‌مصرف ذرت بوداده می‌تواند فرد بیمار را با علائم آزاردهنده‌ای در طول دوره‌های عود بیماری مواجه کند.

بنابراین، اگر دوست دارید که از میان‌وعده‌های شور استفاده کنید،‌ سراغ خوراکی‌های دیگر مانند چوب شور بروید.

دکتر کندی می‌گوید: «چوب شور حاوی فیبر و چربی کمی است، و نمک آن هم برای جایگزینی سدیم ازدست‌رفته به‌علت اسهال، مفید به حساب می‌آید».

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *