هشدار هاوکینگ: یک قرن به پایان زندگی بشر در زمین مانده!

استیون هاوکینگپروفسور هاوکینگ نظریه پرداز و فیزیک دان بزرگ همیشه در مورد خطراتی که بشر دارد، با ارتقاء علم بوجود می آورد هشدارهای جدی داد.

برخی از هشدار های هاوکینگ مربوط به توسعه هوش مصنوعی هستند. او معتقد است با ساخت روبات هایی که هوشی مانند انسان دارند و یا انسانهایی که از هوش رباتیک هم بهره میبرند. زمینه ساخت ربات های قاتل مهیا می شود. و شورش ربات علیه انسان را نزدیک می داند.

از طرفی هم در مورد یافتن سیاره ای دیگر برای زندگی انسان پیش بینی هایی کرده که در نوع خود جالبند.

 هاوکینگ خبر داده بود بشر کمتر از ۱۰۰۰ سال دیگر می تواند بر روی زمین به بقا خود ادامه دهد و پس از آن باید به سیاره هایی دیگر که شرایط حیات دارند مهاجرت کند. چرا که با وجود بمب ها و سلاح هایی که در دست بشر قرار گرفته و از بین رفتن جنگل ها و تغییرات آب و هوایی، انسان راهی جز مهاجرت به سیاره ای شبه زمین ندارد.

 

به گفته او تنها یک قرن  دیگر فرصت داریم تا در زمین زندگی کنیم!

 انسان از یک قرن دیگر به موجود چند سیاره ای مبدل می شود. و این هم خوب است و هم بد!

هاوکینگ عقیده داشت باید انسان خیلی زود زمین را ترک کند. تا با جنگ و … نسل بشر در زمین منقرض نشده است. این پیش بینی آخرالزمانی هاوکینگ قطعا جدی گرفته می شود.

چراکه در کمتر از یک سال او زمان انقراض بشر را از ۱۰۰۰ سال به صد سال کاهش داده آیا او چیز جدید کشف کرده بود. که نمی خواست افشا کند و تنها به هشدار اکتفا می کرد؟

هاوکینگ اشاره ای به بیماری های واگیر دارد تغییرات جوی و افزایش جمعیت و برخورد شهاب سنگ ها داشته که این چنین مواردی از هم اکنون شمارش معکوس از بین رفتن انسان را شروع کرده اند!

آیا در ۱۰۰ سال آینده انسان قادر خواهد بود تا به سیاراتی دیگر مهاجرت کند و به موجودی چند سیاره ای مبدل شود؟ نظر شما چیست؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *