فواید در آغوش گرفتن برای سلامت

والدین بچه‌های موفق

بغل کردن

آیا میدانید بغل کردن چه خواصی دارد؟ در این مقاله با ما همراه شوید تا بفهمید چرا هر روز به بغل کردن نیاز دارید.

بغل کردن می تواند یک موضوع عالی برای افراد باشد اما سوال اینجاست که چرا بدن ما به چنین چیزی نیاز دارد؟

مطالعات انجام شده نشان می دهد این فعالیت ساده می تواند برای افرادی که اینکار را انجام می دهند و افرادی که آن را دریافت می کنند مفید و موثر باشد. این موضوع به نظر عالی می رسد. با اینحال، چرا چنین اتفاقی روی می دهد؟ بغل کردن می تواند تولید اکسی توسین را در بدن افزایش دهد و همین امر نشان می دهد که چرا افراد بعد از بغل شدن احساس عالی دارند.

اجازه دهید ببینیم اکسی توسین چیست و چه مزایایی برای بدن دارد. اکسی توسین یک انتقال دهنده عصبی است که به مرکز احساسی مغز کمک می کند احساس شادی داشته باشد و اضطراب و استرس کمتری را تجربه نماید.

مطالعات انجام شده نشان می دهد اکسی توسین مردان را جذاب تر می سازد و رابطه آن ها با سایر افراد را بهتر می کند.

اگر به دنبال رابطه جنسی بهتری هستید بغل کردن می تواند این عملکرد را افزایش دهد. در این شرایط اکسی توسین می تواند موارد بیشتری در اختیارتان بگذارد. این ماده به کمتر شدن کورتیزول کمک می کند که هورمون مرتبط با استرس است و می تواند در صورت وجود طولانی مدت ، به بدن اسیب وارد کند.

این ترکیب می تواند به خواب بهتری نیز بیانجامد. یکی دیگر از مزایای بغل کردن این است که به مبارزه با بیماری های قلبی کمک می کند. این موضوع بعد از مطالعه دانشمندان دانشگاه کارولینای شمالی به دست آمده است.

مزایای در آغوش گرفتن

افرادی که شریک زندگی خود را بغل نمی کنند ضربان قلبشان ده برابر بیشتر از سایر افراد می زند و همین امر می تواند به سلامتی شان آسیب وارد کند.

یکی از مطالعات انجام شده نشان می دهد بغل کردن و پشتیبانی اجتماعی شما را کمتر در معرض استرس و بیماری های ناشی از آن قرار می دهد. برای این مطالعه، هر کدام از افراد برای ۱۴ رویداد مختلف آماده شدند.

 

این افراد در رویدادهای اجتماعی مختلفی شرکت کردند و اثر این حمایت های اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت. بعد از دو هفته، این افراد عمدا در معرض ویروس سرماخوردگی قرار گرفتند و قرنطینه شدند و اثر عفونت در آن ها مورد بررسی قرار گرفت.

نتایج حاکی از کاهش عفونت در این افراد بود. بغل کردن می تواند ۳۳ درصد از حمایت های اجتماعی محافظتی را تشکیل دهد. در میان این افراد، نشانه های سرماخوردگی خفیف تر از افرادی بود که حمایت اجتماعی را دریافت نکرده بودند.

بر خلاف قرص ها و سایر اشکال دارویی، بغل کردن هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت. خوب به نظر شما بغل کردن چرا برای بدن خوب است و احساستان را بهتر می کند؟ به طور خلاصه، بغل کردن احساس خوشحالی، سلامتی و خنده را در فرد ایجاد می کند بدون اینکه هزینه ای برای او در پی داشته باشد.

سعی کنید از امروز به بعد دوستان و اعضای خانواده خود را بدون دلیل بغل کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *