سلامتی با تغذیه مناسب

در سالاد بار باهوش باشید:

به خاطر دارم وقتی سالاد بارها ابتدا رایج شدند آن ها واقعا قسمت سالاد بودند و بیشتر شامل غذاهایی به رنگ سبز بودند و غذاهای سالم و مغذی داشتند. کم کم غذاهای خوشمزه در این قسمت جا گرفت و دیگر به حالت اول بازنگشت. اما با کمی کنترل بر دست ها همچنان می توانید قسمت سالاد را دوست بدنتان کنید.

در اینجا راز یافتن سالاد بارهای سالم را آورده ایم. هیچ گاه چیزی را که در یک ظرف حرارت داده شده نخورید. چیزهای داغ بیشتر از همه سمّی هستند. بله سالاد تن با مایونز غذای چندان خوبی نیست اما در مقاسه با غذاهای پایین جداول ارزش غذایی می تواند غذای سالمی باشد. از هر غذایی که مشخص است بارها حرارت دیده خودداری کنید.

در غذا خوردن حرص نزنید:

در این لحظه شاید فکر کنید که تمام لذت و خوشی غذا خوردن از شما گرفته شده است تا حدی بله اما فلسفه ی من در مورد غذا همیشه این است همه چیز به تعادل. واقعا مجبور نیستید هر چیزی را کلا کنار بگذارید. همچنان می توانید کباب، پیتزا، بستنی یا هر چیزی را که دوست دارید بخورید. فقط مقدار کمتری بخورید. نوش جان!

ورزش و فعالیت هایی که استرس را کم می کنند:

می دانید که ورزش به عنوان یک روش پایین نگه داشتن وزن، سلامت پوست، بدن و کارکرد قلب تا چه حد مفید است.

بهتر است بدانید که ورزش یکی از روش های بهتر کمک به شما در جهت کنار آمدن با استرس در زندگی است. ورزش و تمرین مستمر به هر شکلی می تواند فشار خون را پایین بیاورد، ضربان قلب را کم کند و تنفس را آرام کند، که همگی نشانه های کاهش استرس هستند. ورزش یک روش طبیعی و مفید ارام کردن یا معکوس کردن واکنش جنگ یا گریز است.

این بخش به شما نشان می دهد که چگونه می توانید ورزش و فعالیت را در راه غلبه بر استرس با خود همراه سازید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *